Mokslo slėniuose atsiras Atviros prieigos centrai
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Birželis 2010 14:40

Mokslo, studijų ir verslo slėniuose įkurtos laboratorijos veiks kaip Atviros prieigos centrai (APC) – moderniausios įrangos telkiniai, kuriuose savo tyrimus galės atlikti mokslininkai, stažuotojai ir net studentai ar privataus sektoriaus vartotojai, pranešė Švietimo ir moklso ministerija.

Ji skelbia patvirtinusi APC valdymo reglamentą, nustatantį tvarkas ir sąlygas, keliamas jų valdytojams, ir galimybes būsimiems naudotojams. Reglamentas numato, kad centrai veiks kaip laboratorijos, įsteigtos už Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos biudžeto lėšas.


Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, atviros prieigos centrai – tai didelis langas į glaudų mokslo ir verslo, privataus ir viešo sektoriaus bendradarbiavimą. Jos teigimu, ES finansavimą, skiriamą mokslinių tyrimų plėtrai, buvo nutarta sutelkti keliuose taškuose, o ne išdalyti po atskiras institucijas. „Moderniausia tyrinėjimų įranga, prietaisais ir medžiagomis aprūpinti centrai už atitinkamą mokestį bus prienami plačiam kvalifikuotų tyrėjų ratui iš Lietuvos ir kitų šalių“, - tvirtino N. Putinaitė.

Pasak viceministrės, centrai sudarys sąlygas susitikti įvairiose srityse ir projektuose dirbantiems Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkams, į tyrimus besigilinantiems studentams ir verslo įmonėse dirbantiems tyrėjams.
Atviros prieigos centrus planuojama  steigti „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniuose Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ – Kaune, bei  Klaipėdos Jūriniame slėnyje, kuriuose bus vykdomi mokslo darbai biomedicinos ir biotechnologijos, medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, inžinerijos ir informacinių technologijų, gamtos išteklių ir žemės ūkio mokslų srityse.

Norintys naudotis centro įranga turės pateikti paraišką su planuojamo vykdyti mokslinio tyrimo ar eksperimento aprašymu, nurodyti tyrėjo kvalifikaciją ir reikalingą įrangą, medžiagas ir kur bus panaudoti gauti rezultatai.

Pateiktos paraiškos bus vertinamos atsižvelgus, ar APC galima įvykdyti mokslinio tyrimo, eksperimento keliamus uždavinius, ar pakankama tyrėjų mokslinė kompetencija, techninis pasirengimas savarankiškai naudotis centro resursais, ar reikalinga centro darbuotojų pagalba.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, lėšos, gautos už įrangos naudojimą, bus naudojamos centro infrastruktūros atnaujinimui, plėtrai, medžiagų bei priemonių įsigijimui, taip pat centro personalo, kvalifikacijos kėlimui, atlyginimui bei kitoms išlaidoms, tiesiogiai susijusioms su centro veikla.

Numatoma sukurti specialų APC registrą, kuriame bus suregistruota turima ir atviros prieigos būdu naudotina tyrimų įranga. Planuojama, kad pirmieji  APC  pradės veikti  ne vėliau kaip  2011 metų pradžioje.
Atviros prieigos centrų valdymo reglamentą galima rasti ministerijos tinklalapyje, teigiama pranešime.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed