Pradėjo veikti hiperspektrinio žvalgybinio palydovo prototipas
Įvairenybės
Pirmadienis, 14 Birželis 2010 14:44
AV Karinės oro pajėgos paskelbė, jog, sėkmingai užbaigus metus trukusius bandymus, šį savaitgalį pradėjo veikti hiperspektrinis karinis žvalgybinis palydovas. "Tactical Satellite-3" arba tiesiog "TacSat-3" dominantiems antžeminiams objektams identifikuoti ir jų koordinatėms nustatyti naudoja hiperspektrinę vaizdų technologiją.

Satelitas vos per 10 minučių nuo stebėjimų pradžios pateikia nešiojamo kompiuterio dydžio antžeminiams terminalams karines pajėgas dominančių taškų informaciją, įskaitant taškų koordinates ir tikėtiną objekto paskirtį. Per 13 mėnesių trukusį eksperimentinį skrydį "TacSat-3" buvo panaudotas ir likviduojant žemės drebėjimo pasekmes Haityje ir Čilėje, panaudodamas ARTEMIS (Advanced Responsive Tactically Effective Military Imaging Spectrometer) spektrometrą, užfiksavo daugiau kaip 2100 nuotraukų.

Satelito veikimo principas remiasi nuo įvairiausių objektų atsispindinčios šviesos matavimu. Visi objektai, atsižvelgiant į jų tipą, atspindi labai savito spektro bangas, kurios gali būti laikomos savotiškais jų "pirštų anstpaudais". Būtent šiuos "pirštų anstpaudus" ir detektuoja palydove sumontuoti hiperspektriniai jutikliai. "TacSat-3" kompiuteriai analizuoja ARTEMIS duomenis, nustato, kokį konkrečiai objektą atitinka vienoks ar kitoks atspindėtos šviesos spektras ir kartu nusprendžia, ar toks objektas gali būti potencialus karinis taikinys. Kariškiai teigia, jog nuo orbitoje skriejančio žvalgo pasislėpti neįmanoma - optinius ir terminius jutiklius apgaunantys triukai hiperspektrinių vaizdų technologijos atveju visiškai neveiksmingi.

JAV Karinių oro pajėgų mokslinių tyrimų laboratorijos (AFRL) atstovų teigimu, "TacSat-3" pirmąsias taktines operacijas pradės jau šiandien. "TacSat-3" sukurtas vykdant karinę programą "Operationally Responsive Space program", kurios tikslas - sukurti greitas, lanksčias ir pigias orbitines karių palaikymo sistemas. Idealiu atveju, kariškių užsakymu toks palydovas orbitoje galėtų atsidurti jau per kelias dienas, tuo tarpu tradicinių palydovų atveju to reikėtų laukti mėnesius ar net metus. "TacSat-3" sveria vos 400kg. Jis taip pat sukurtas vadovaujantis moduliniu principu - tai reiškia, jog jo  korpusas gali būti pritaikomas įvairiems tikslams, skiriasi tik viduje montuojamų modulių pobūdis.

Apžvalgininkų teigimu, labai neįprasta tai, kad šis karinis prototipas buvo sukurtas per labai trumpą laiką. Kokio tipo objektus ir medžiagas gali atskirti ARTEMIS, šiuo metu yra karinė paslaptis. Tačiau dar 2006 metais atskleistame AFRL dokumente rašoma, jog greta "gausių kitų savybių, palydovas gali aptikti olas ir įėjimus į tunelius, kurių kitaip iš viršaus neįmanoma pastebėti".

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed