„Nokia“ atleidžia 4000 darbuotojų ir keliasi į Aziją
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 09 Vasaris 2012 17:48

Didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ ruošiasi iš gamyklų Suomijoje, Vengrijoje ir Meksikoje atleisti apie 4000 darbuotojų. Naikinamų darbo vietų priežastis – gamybos perkėlimas arčiau tiekėjų – į Aziją.

Kompanija kol kas nenurodo, kuri Azijos šalis gali tikėtis „Nokia“ darbo pasiūlymų. Planai suomių „Nokia“ „pritraukti“ arčiau Azijos paviešinti dar prieš metus, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“. Etatų žirkles vieni pirmųjų turėtų patirti Suomijos Salo miesto darbuotojai. Iš 1979 m. įkurtos gamyklos „Nokia“ išmanieji telefonai keliauja į Europos rinką.

Daugiau nei 1 mlrd. eurų (3,69 mlrd. Lt) nuostolių praėjusį ketvirtį patyrusi „Nokia“ telefonų detales į Europoje ir kituose žemynuose esančias gamyklas atsigabena iš Azijos žemyno. Daugelis ekspertų linkę manyti, jog dalies personalo atleidimas yra tik dalis „bendro paveikslo“, t. y. „Nokia“ greičiausiai vykdo globalaus masto restruktūrizaciją, siekdama pasirengti rimtai konkurencinei kovai su savo pozicijas įtvirtinusiais kitais rinkos žaidėjais, konkrečiai „Apple“ ir „Samsung“. Ir tai dar ne pabaiga – kompanija neslepia, jog jos tikslas – sąnaudas sumažinti bent 1 milijardu eurų per metus.

2011 metų pabaigoje „Nokia“ įmonių grupė turėjo 130 000 darbuotojų (įskaitant „Nokia Siemens“). Vien tik „Nokia“ tuo pat metu turėjo apie 30 000 darbuotojų. Pirmąjį etatų mažinimą „Nokia“ paskelbė praėjusių metų balandį (planuota atleisti 7000 darbuotojų), papildomas mažinimas (3500 darbo vietų) buvo paskelbtas praėjusį rugsėjį. Lapkritį „Nokia Siemens“ padalinys taip pat pranešė apie 17000 darbo vietų panaikinimą.

Pirkėjai pernai nusisuko nuo išmaniųjų suomių telefonų su „Symbian“ operacine sistema. Prekyba išmaniaisiais smuko ketvirtadaliu, todėl lenktynėms su „Apple“ „Nokia“ pasitelkė naująjį „bolidą“ – „Microsoft“ gaminamą „Windows Phone“ operacinę sistemą, kurią turi „Lumia“ serijos telefonai.

Suomiai išmaniuosius telefonus šiuo metu gamina Kinijoje ir Pietų Korėjoje. „Lumia 710“ modelis keliaus iš Brazilijos. Iš viso kompanija pasaulyje turi 9 fabrikus, dar vienas šiuo metu statomas Hanojuje (Vietnamas).

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.

 • Dovanos programuotojams. Ką padovanoti? (2016-12-28)

  Pinigai – lengviausias pasirinkimas, ieškant dovanos vienam ar kitam žmogui, nestokojantis ir pravartumo. Ir visgi, galvojant apie dovanas programuotojams tenka ieškoti kitų galimų opcijų, kadangi solidžios profesionalių programuotojų algos keletą banknotų paverčia ne tik idėjiškai, bet ir praktiškai beverčiais. Būtent dėl to, tenka įdėti kiek daugiau pastangų, atsižvelgiant į programuotojo poreikius tiek laisvalaikiu, tiek ir darbo metu, ieškant jam dovanos, kuri būti tiek džiuginanti, tiek ir naudinga. O tokių tikrai yra.

 • Greitas ir patogus būdas - vyriški kvepalai internetu (2016-12-05)

  Kvepalai vyramsVyrai, priešingai, nei moteriškosios lyties atstovės apsipirkinėjimą prekybos centruose vertina neigiamai. Jiems nesinori leisti laiko parduotuvėse renkantis įvairias prekes, stovėti eilėse prie kasų ar persirengimo kabinų. Turbūt ne reta moteris žino, jog norint pakankinti vyrą - jį reikia nusivesti į prekybos centrą ir priversti laukti, kol ji išsirinks kvepalus ar naujus batelius.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed