Kalifornijos gyventojas „World of Warcraft“ kūrėjus padavė į teismą už „per lėtą žaidimą“
Žaidimai
Trečiadienis, 16 Gruodis 2009 19:19
Kalifornijos (JAV) gyventojas Erikas Estavillo lapkričio 27 dieną iškėlė civilinį ieškinį populiaraus žaidimo „World of Warcraft“ kūrėjams. Jis kompaniją „Blizzard“ kaltina tuo, jog žaidimas „užpildytas įvairiais nelegalumais, tokiais kaip lėtas veiksmo tempas, personažai per ilgai užtrunka darydami tai, ko nori žaidėjas“. Tačiau tai tik pradžia.

Greta lėto žaidimo tempo, Estavillo savo ieškinyje taip pat teigia, jog „World of Warcraft“ kaltas dėl šešių jo sveikatos sutrikimų - obsesinio-kompulsinio sutrikimo (OCD), agorafobijos, panikos sutrikimo, depresijos ir Crohno ligos.

Jis taip pat nurodo, jog visi šie sutrikimais taip pat buvo būdingi 2001 metais nusižudžiusiam kompiuterinių žaidimų mėgėjui Shawnui Woolley ir „nenori, kad tokia pati lemtis ištiktų ir jį“.

Tačiau žaisti jis „negali atsisakyti, nes tai yra vienas iš nedaugelio jam džiaugsmo suteikiančių dalykų“. Savo palaikymui ieškinyje jis nurodo du liudininkus - aktorę Winona Ryder ir muzikinės grupės „Depeche Mode“ įkūrėją Martiną Lee Gore'ą, kurie jo teigimu „yra gerai pažįstami su jo patiriama būsena“. Ieškiniui dar mažiau rimtumo suteikia tai, jog Estavillo jau yra pagarsėjęs kaip „serijinis“ kompiuterinių žaidimų kūrėjų kaltintojas.

Paskutinysis jo ieškinys buvo iškeltas kompanijai „Sony“ už tai, kad jam buvo apribota teisė žaisti „Resistance: Fall of Man“. Estavillo už visas „World of Warcraft“ sukeltas problemas reikalauja nei daug, nei mažai - vieno milijono dolerių kompensacijos, kurios jis greičiausiai niekada negaus.

Šaltinis: technologijos.lt
 


Susijusios naujienos:

 • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

  Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

 • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

  Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

 • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

  Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

 • Vilniuje svečiuojasi žaidimų kūrėjai iš Seulo (2015-05-13)

  Šią savaitę į Vilnių atvyko svečiai iš Pietų Korėjos. Žaidimų kūrėjų kompanijos NOLGONG atstovai keliauja po Europą pristatydami naujausią premjerą – interaktyvų žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“, kurio scenarijus paremtas klasikiniu vokiečių literatūros kūriniu „Faustas“.

  Kompanija NOLGONG, kuriai vadovauja Peteris Lee, įkurta 2010 m. Jos tikslas – kurti žaidimus kasdienei mokyklų ir verslo aplinkai. Be komercinių projektų, sukurtų tarptautinių koncernų užsakymu, kompanijos NOLGONG veikla apima ir tokių literatūros kūrinių kaip „1984“, „Romeo ir Džiuljeta“ ar „Ana Karenina“ adaptacijas.

 • Nauja Epic Games studija Sietle dirbs su Unreal Engine 4 (2012-09-10)

  Gears of War kūrėjai, Epic Games, plečia savo veiklos sritį. Nauja, Sietle (JAV) atidaroma studija orientuosis tik į darbą, naudojant žaidimų varikliuką Unreal Engine 4. Taip pat kompanija savo naujai studijai ieško gabių IT specialistų.

  „Sietle įsikūrę daug pasaulinio lygio talentų, dėl to šį vieta yra labai patraukli mums vystyti Epic Games Vakarinio Kranto operacijas.“ sako Epic Games prezidentas Dr. Michael Capps. Pasak jo, senesnis studijos žaidimų varikliukas, Unreal Engine 3, nuo 2006-ųjų iki šiol veikia 9 žaidimų platformose, jo pagrindu sukurta daugiau nei 300 žaidimų. Tuo tarpu žinios apie Unreal Engine 4 pirmą kartą pasirodė šių metų pradžioje, tačiau pirmasis žaidimas, pilnai sukurtas naudojant šį varikliuką bus kitąmet pasirodysiantis Fortnite (viršuje nuotrauka iš žaidimo).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed