Dešimtmetė aptiko saugumo spragą išmaniųjų telefonų žaidimuose
Žaidimai
Trečiadienis, 10 Rugpjūtis 2011 07:45

Las Vege (JAV) vykusios kompiuterių saugumo konferencijos „DefCon" proga pirmą kartą surengtame jauniesiems hakeriams skirtame forume  „DefCon Kids" dešimties metų mergaitė, pasivadinusi „CyFi", pristatė savo atrastą visai nevaikišką „iOS" ir „Android" aplinkoje veikiančių mobiliųjų žaidimų saugumo spragą, pranešė BBC.Mergaitė aptiko, kad daugumoje išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtų žaidimų persukus laikrodį į priekį aktyvuojama programavimo klaida, kuria gali pasinaudoti įsilaužėliai.  Pranešama, kad „CyFi" šią spragą aptiko, kai jai pabodo laukti, kol žemės ūkio temos žaidimuose iš žemėn įbertų sėklų pradės augti pasėliai. Užuot laukusi mergaitė pradėjo ieškoti būdų, kaip šį procesą būtų galima paspartinti.

Eksperimentuodama ji pradėjo sukioti į priekį išmaniojo telefono laikrodį smalsaudama, ar augalai nepradės augti greičiau. Nors daugelyje žaidimų pastangos nesąžiningai žaisti yra aptinkamos ir blokuojamos, „CyFi" pastebėjo, kad šią apsaugą galima apeiti atjungus telefoną nuo „Wi-Fi" ryšio tinklo ir  sukiojant laikrodį į priekį mažais laiko intervalais. Tokiu atveju žaidimo procesas patekdavo į vadinamąją „kilpą", kuri nebuvo ištestuota pačių žaidimų kūrėjų, sakoma pranešime.

Daugiau informacijos apie šią žaidimų programavimo klaidą neatskleidžiama. Šią saugumo spragą patvirtinę specialistai teigia, kad panašios klaidos suteikia galimybę pašaliniams vykdyti telefone žalingą kodą ir gauti prieigą pries asmeninių duomenų. Kokiuose žaidimuose yra palikta ši klaida, taip pat nenurodoma, kad jų kūrėjai turėtų laiko ją ištaisyti.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

  Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

 • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

  Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

 • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

  Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

 • Vilniuje svečiuojasi žaidimų kūrėjai iš Seulo (2015-05-13)

  Šią savaitę į Vilnių atvyko svečiai iš Pietų Korėjos. Žaidimų kūrėjų kompanijos NOLGONG atstovai keliauja po Europą pristatydami naujausią premjerą – interaktyvų žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“, kurio scenarijus paremtas klasikiniu vokiečių literatūros kūriniu „Faustas“.

  Kompanija NOLGONG, kuriai vadovauja Peteris Lee, įkurta 2010 m. Jos tikslas – kurti žaidimus kasdienei mokyklų ir verslo aplinkai. Be komercinių projektų, sukurtų tarptautinių koncernų užsakymu, kompanijos NOLGONG veikla apima ir tokių literatūros kūrinių kaip „1984“, „Romeo ir Džiuljeta“ ar „Ana Karenina“ adaptacijas.

 • Nauja Epic Games studija Sietle dirbs su Unreal Engine 4 (2012-09-10)

  Gears of War kūrėjai, Epic Games, plečia savo veiklos sritį. Nauja, Sietle (JAV) atidaroma studija orientuosis tik į darbą, naudojant žaidimų varikliuką Unreal Engine 4. Taip pat kompanija savo naujai studijai ieško gabių IT specialistų.

  „Sietle įsikūrę daug pasaulinio lygio talentų, dėl to šį vieta yra labai patraukli mums vystyti Epic Games Vakarinio Kranto operacijas.“ sako Epic Games prezidentas Dr. Michael Capps. Pasak jo, senesnis studijos žaidimų varikliukas, Unreal Engine 3, nuo 2006-ųjų iki šiol veikia 9 žaidimų platformose, jo pagrindu sukurta daugiau nei 300 žaidimų. Tuo tarpu žinios apie Unreal Engine 4 pirmą kartą pasirodė šių metų pradžioje, tačiau pirmasis žaidimas, pilnai sukurtas naudojant šį varikliuką bus kitąmet pasirodysiantis Fortnite (viršuje nuotrauka iš žaidimo).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed