„Panasonic“ sukūrė ploniausią 4 kartus didesnės nei „Full HD“ raiškos skystųjų kristalų ekrano matricą
Audio-Video
Ketvirtadienis, 19 Sausis 2012 17:26

Didelės raiškos ekranų technologijų lyderė „Panasonic“ sukūrė 50 cm įstrižainės 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos „IPS Alpha“ skystųjų kristalų ekrano matricą. Tai yra mažiausias 4K2K raiškos ekranas, jo matricos taškelių tankis, siekiantis 216 taškelių colyje, yra didžiausias, o 3,5 mm storis – mažiausias pasaulyje (remiantis 2012 m. sausio 10 d. „Panasonic“ duomenimis).

„IPS Alpha“ matricos yra tinkamos gaminti itin didelės raiškos ekranus, nes jų taškelio struktūra yra paprastesnė – tai yra vienas ir IPS matricų bruožų, be to, jų kontrastingumo santykis yra didesnis, todėl spalvos ir atspalviai yra perteikiami geriau, bei geriausias pramonėje šviesos perdavimo laipsnis, ką pavyko pasiekti įdiegus unikalią „Panasonic“ technologiją „IPS-Pro“.

4K2K raiškos „IPS Alpha“ matrica naudoja dvi naujas technologijas – taškelių su itin aukštu tempertūros laipsniu struktūrą, bei naują skystųjų kristalų molekulinę nukreipimo technologiją.

Pirmosios esmė – nauja taškelių struktūra, kuri žymiai sumažina elektrinio lauko įtaką, kuris sukuriamas dėl didesnio taškelių tankio. Tai pagerina „IPS Alpha“ matricos šviesos perdavimo rodiklį beveik dvigubai, palyginus su įprastomis struktūromis.

Tuo tarpu antroji technologija pagerina skystųjų kristalų nukreipimo lygiagrečioje TFT plokštumoje veikimą.

Šios technologijos leidžia vartotojams praktiškai iš bet kurio kampo (178 laipsnių vertikaliai ar horizontaliai) matyti itin didelės raiškos vaizdą, kuriame esančios plonos linijos ir tekstas ekrane matomos švariai, o kontūrai – ryškūs. Tai padeda perteikti labai natūraliai atrodančius vaizdus su subtiliomis struktūromis ir netgi gylio įspūdžiu.

Tobulėjant technologijoms, plokštieji ekranai dabar jau gali rodyti itin didele raiška, perteikti 3D vaizdą ir būti įvairiausių dydžių. Šių ekranų rinka auga dėl didėjančio jų poreikio vartotojiškiems gaminiams – televizoriams, mobiliesiems įrenginiams, taip pat specializuotuose gaminiuose medicinoje, versle ir švietime.

„Panasonic“ sukūrė daug pirmaujančių technologijų plokščiųjų ekranų srityje. 2008 metais kompanija pademonstravo pirmąjį pasaulyje 150 colių (381 cm) 4K2K (4096 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną, o vėliau – 2009 metais – ir 103 colių (262 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) plazminį ekraną. 2010 metais „Panasonic“, bendradarbiaudama su „NHK Science and Technology Research Laboratories“ sukūrė 58 colių (147 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną.

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

 • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

  Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

 • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

  Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

 • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

  4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

 • Ausinės – kaip išsirinkti ir į ką labiausiai kreipti dėmesį (2014-12-19)

  Muzika, ko gero, yra neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Su ja mes susiduriame visur: prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur. Be to, ir patys mėgstame klausytis muzikos. Taigi dažnas žmogus nusprendžia įsigyti ausines tam, kad galėtų klausytis muzikos nevaržomas ir netrukdytų kitiems.

  Taigi, kaip nuspręsti, kokias ausines įsigyti? Be abejo, ausinių tipų yra pakankamai, tad priklausomai nuo to, kur muzikos klausotės, prie kokių aparatų ausines ruošiatės jungti, priklauso ir kokio tipo ausinių Jums reikia. Taip pat svarbu ir kiek pinigų ruošiatės skirti šiai prekei. Jei nesate labai išrankus, ausines galėsite įsigyti tikrai nebrangiai.

 • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

  2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed