Automobilių akumuliatoriai: įdomybės apie juos
Ketvirtadienis, 09 Balandis 2020 20:05

Ar teko susidurti su tokia problema, kad vieną rytą, skubant į darbą, automobilis niekaip neužsikuria? Tai gali būti tik viena problema – akumuliatorius.

 

Kas tai?

Akumuliatorius – tai viena svarbiausių automobilio dalių, be kurios nebūtų galima pradėti judėti, klausytis muzikos, apšviesti kelio ar naudotis kitais elektros įrenginiais.

Galimos problemos.

Tai elektros energiją kaupiantis prietaisas, kuris laikui bėgant nuo intensyvaus naudojimo gali greitai nusilpti ir reikalauti būti pakeičiamu kitu. Dažnais atvejais akumuliatorius gali būti pakraunamas kito automobilio dėka, naudojant specialius gnybtus, liaudiškai dar vadinamus “krokodilais”. Tiesa, tai tik laikinas problemos sprendimas, o toks nusilpimas gali reikšti, kad tokia problema gali pasikartoti dar ir dar kartą. Todėl norint išvengti ne malonumų patartina įsigyti visiškai naują ir pajėgų akumuliatorių, kurio dėka net ir žvarbiausią dieną, galėsite džiaugtis visais automobilio privalumais.

Kaip išsirinkti tinkamą akumuliatorių?

Norint išsirinkti tinkamą akumuliatorių svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius rodiklius, kurie identifikuoja ar akumuliatorius sveikas ir pajėgus dirbti. Šie rodikliai, tai: baterijos įtampa, startinė srovė ir elektrolito lygi virš plokštelių bei jo tankį. Baterijos įtampa turėtų būti ne mažesnė nei 12,5 voltų, o elektrolito tankis privalo būti 1,28 g/cm3. Tiesa, norint visą tai pamatuoti reikia specialios įrangos, todėl tai padaryti gali tik transporto įmonių specialistai. Taip pat šiai dienai kuriami nauji automobiliai turi visiškai hermetiškus akumuliatorius, o tai reiškia, kad ištirti jų pajėgumą praktiškai neįmanoma. Todėl automobilių vairuotojams perkantiems akumuliatorius tenka pasitikėti gamintojo nurodytais duomenimis arba pardavėjo sąžine. Taip pat tinkamas pritaikymas gali vykti ir taip: akumuliatoriai pagal automobilį. Toks atvejis dažniau pasitaiko turint naujesnių metų gamybos automobilį arba tik tam tikros automobilio markės.

Atlikti tyrimai

Specialistai atliko daugybę tyrimų norint nustatyti ar akumuliatorių gamintojų nurodymai sutampa su realybe. Rezultatai nudžiugino, nes praktiškai visi, garsieji ir geriau žinomi gamintojai nurodo tikslius duomenis. Matomi tik keli menki neatitikimai, kurie gali būti susidarę dėl sandėliavimo sąlygų ar ne vienodo įkrovimo. Tačiau visais atvejais tirti akumuliatoriai yra pajėgus atlikti savo darbą nepriekaištingai.

Taigi, jei dažniau ir dažniau rytais pastebite, kad automobilis sunkiai ar visai neužsikuria, tai gali reikšti, kad laikas pakeisti akumuliatorių. Norint tai padaryti nėra sudėtinga, tačiau renkantis naują energijos talpą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus, pagal kuriuos galima nuspręsti ar naujas pirkinys kokybiškas ar ne.

 
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed