Amerikiečiai Kijeve kurs „Silicio slėnį“
E-verslas
Sekmadienis, 22 Balandis 2012 14:16

Vienuolikos JAV bendrovių atstovai ir Kijevo miesto administracija pasirašė ketinimų protokolą Ukrainos sostinėje sukurti informacinių technologijų parką „Bionic Hill“, kuriame numatyta 35 tūkstančiai darbo vietų. Čia tikimasi vienoje vietoje sukoncentruoti IT sferoje dirbančius jaunuosius šalies specialistus.Šiemet ketinama investuoti 100 mln. JAV dolerių, o visa projekto vertė - apie 1 mlrd. dolerių. Miestas suteiks tik žemę projektui įgyvendinti ir komunikacijų infrastruktūrą, spaudos konferencijoje sakė miesto administracijos vadovas Aleksandras Popovas.

IT parkas bus kuriamas buvusios karinės bazės teritorijoje ir užims 147 hektarus. Numatoma, kad pirmoji parko dalis ims veikti 2014 metais. Be IT čia taip pat turėtų įsikurti komunikacinių technologijų, biotechnologijų, energetikos efektyvumo, farmacijos ir kai kurių kitų sričių įmonės.

Be biurų ir gamybinių patalpų su aukštųjų technologijų įranga, IT parke bus pastatyta gyvenamųjų namų 10-čiai tūkst. žmonių, prekybos ir pramogų centras, sveikatingumo kompleksas ir 160 apartamentų viešbutis su konferencijų sale, praneša interneto portalas golosue.com.

Bendrovės „Inkom“ įkūrėjo Aleksandro Kardakovo duomenimis, Ukrainoje įregistruota 2 tūkst. IT sektoriaus bendrovių, kuriose dirba apie 150 tūkst. specialistų. IT paslaugų rinka pernai siekė 1,5 mlrd. dolerių. Planuojama, jog „Bionic Hill“ parko metinis produkcijos eksportas viršys 700 milijonų dolerių, o metinės veiklos pajamos sudarys 1 milijardą dolerių.

Šaltinis: technologijos.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

  Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

 • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

  Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed