„Apple“ atskleidė planus dėl laisvų pinigų
E-verslas
Pirmadienis, 19 kovas 2012 19:47

JAV informacinių technologijų kompanija „Apple“ dalį savo sukauptų lėšų skirs dividendų mokėjimui bei supirks 10 mlrd. dolerių vertės akcijų. „Apple“ pranešė kas ketvirtį už akciją mokėsianti po 2,65 dolerių dividendų. Tam bus naudojamos kompanijos sukauptos lėšos, gautos iš ypač didelio pasisekimo sulaukusių produktų – planšetinių kompiuterių „iPad“ ir išmaniųjų telefonų „iPhone“ – pardavimus. Teigiama, kad jos siekia mažiausiai 97 mlrd. dolerių, informuoja naujienų agentūra AFP.

Dividendai bus pradėti mokėti ketvirtąjį 2012 metų kompanijos fiskalinį ketvirtį, prasidedantį liepos 1 dieną, pranešė „Apple“.

10 mlrd. dolerių vertės akcijų supirkimas prasidės 2013 finansiniais metais – nuo šių metų rugsėjo 30 dienos.

„Apple“ pranešė besitikinti išpirkimo programą įvykdyti per trejus metus.

„Dalį pinigų sunaudojome puikioms investicijoms į savo verslą – didindami tyrimus ir plėtrą, įsigijimus, atidarydami naujas mažmeninės prekybos parduotuves, atlikdami strateginius išankstinius apmokėjimus ir didindami kapitalo išlaidas mūsų tiekimo grandyje ir plėtodami savo infrastruktūrą. Ateityje to pamatysite dar daugiau“, – pranešime teigė kompanijos generalinis direktorius Timas

„Net ir su šiomis investicijomis galime išlaikyti iždą strateginėms galimybėms ir turėti daugybę pinigų verslui“, – pridūrė jis.

„Apple“, turinti rekordiškai daug lėšų ir vertybinių popierių (kai kurie pranešimai teigia, kad kompanija turi daugiau lėšų nei JAV vyriausybė), buvo spaudžiama mokėti dividendus akcininkams.

Paskutinį ketvirtį „Apple“ pranešė apie rekordinį 13,06 mlrd. dolerių pelną, o pajamos pasiekė didžiausią lygį iki šiol – 46,33 mlrd. dolerių.

„Apple“ pranešė paskutinį ketvirtį (iki gruodžio 31 dienos) pardavusi 37,04 mln. „iPhone“ telefonų – 128 proc. daugiau nei prieš metus, ir 15,43 mln. „iPad“ kompiuterių (111 proc. daugiau nei prieš metus).

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed