Atlikus auditą „Apple“ produktų gamykloje Kinijoje rasta „reikšmingų problemų“
E-verslas
Penktadienis, 30 kovas 2012 12:09

Nepriklausomo audito metu Kinijos „Foxconn“ gamykloje, kurioje surenkami kompanijos „Apple“ produktai, rasta „reikšmingų problemų“, skelbiama organizacijos „Fair Labor Association“ (FLA) ataskaitoje.

Auditą gamykloje užsakė pati „Apple“ po to, kai sulaukė kritikos dėl blogų darbo sąlygų, praneša BBC.

Kritikuodama kinų darbo sąlygas, FLA rekomendavo mažinti darbo valandų skaičių, užtikrinti stabilų atlyginimą ir pagerinti gamyklos darbuotojų atstovavimą. „Apple“ pareiškė sutinkanti su tokiomis rekomendacijomis.

„Mes pritariame FLA tikslams gerinti darbo sąlygas ir pakelti kartelę gamyklose“, – rašoma bendrovės pranešime.

Dirba ilgai ir pigiai

Ataskaitoje nurodoma, kad „Foxconn“ gamykloje dažnai dirbama ilgiau nei 60 valandų per savaitę, o kartais net visas septynias dienas be poilsio. Taip pat akcentuojami tokie pažeidimai, kaip neapmokami viršvalandžiai, pavojai saugumui ir sveikatai.

Vidutinis mėnesio atlyginimas trijose „Foxconn“ gamyklose vyrauja nuo 360 iki 455 dolerių (935–1180 Lt). Neseniai darbuotojų atlyginimai buvo padidinti 25 proc.

FLA skelbia sutarusi su „Foxconn“, kad ji laikysis organizacijos standartų ir iki 2013 metų liepos sumažins vidutinį darbo valandų skaičių iki Kinijoje galiojančios teisėtos ribos – 49 val. per savaitę.

Siekdama patenkinti tokius reikalavimus kompanija žada nusamdyti tūkstančius naujų darbuotojų.

Kinijoje egzistuoja ir dar viena problema – šalies valdžia nepritaria profesinių sąjungų steigimui, todėl realiai jos neturi ir „Foxconn“ darbuotojai. Tiksliau, profsąjunga egzistuoja, tačiau tik formaliai. „Nors profesinė sąjunga yra, didžioji dauguma darbuotojų nežinojo apie jos veiklą ir apie kolektyvinių derybų susitarimą“, – nurodoma ataskaitoje. Be to, dauguma profsąjungos komitetų narių yra bendrovės vadovaujančio lygmens atstovai.

Šios kompanijos gamyklose dirba per 1,2 mln. žmonių. Jie surenka tokių kompanijų, kaip „Apple“, „Microsoft“, „Hewlett-Packard“ ir kt. gaminius.

„Apple“ nusamdė FLA atlikti auditą jos produktų gamyklose dėl pranešimų apie nesąžiningas ir pavojingas darbo sąlygas.

Beje, anksčiau šią savaitę viešėdamas Kinijoje „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas apsilankė „Foxconn“ gamykloje ir susitiko su jos vadovais bei darbuotojais.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.

 • Rekuperatoriaus pirkimas internetu: smulkmenos, kurias būtina įvertinti (2018-11-26)

  Profesionali namų vėdinimo sistema garantuoja, kad oras namuose bus kur kas gaivesnis, kad nesikaups drėgmė, dulkės, pavyks puikiai išsimiegoti bei protiškai dirbti, galiausiai, palaikyti gaivų orą namuose. Tinkamas mikroklimatas  - laimingas gyvenimas. Subalansuotai oro apytakai namuose palaikyti geriausiai tinka vėdinimo sistema su rekuperacija.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed