Atvirus duomenis „įdarbinęs“ projektas Kurgyvenu.lt gavo 200 tūkst. EUR investiciją
E-verslas
Pirmadienis, 28 Spalis 2013 14:15

Lietuviškas startuolis Kugyvenu.lt, kuris suteikia galimybę žmonėms pasitikrinti turimo ar trokštamo įsigyti nekilnojamojo turto kainą ir jos aplinkos veiksnius, pritraukė 200 tūkst. EUR investiciją iš „Practica Capital“ fondo ir migravo į „Windows Azure“ debesį. Numatoma, jog ši investicija prisidės ir prie projekto plėtros į užsienį.

 

„Fondo „Practica Capital“ investicija skirta tolesniam projekto tobulinimui bei plėtrai – artimiausioje ateityje kiekvienas, surinkęs naršyklėje adresą www.kurgyvenu.lt, galės pasitikrinti, kiek kainuoja jo turimas arba norimas įsigyti nekilnojamasis turtas bei gauti informacijos, kokios priežastys lemia būtent tokią kainą“, - apie projektą pasakoja Kurgyvenu.lt direktorius Andrius Gintalas.

 

Specialiai sukurta Kurgyvenu.lt sistema tiksliai atvaizduoja oficialią informaciją, koks atstumas skiria pastatą iki judrių gatvių, darželių, mokyklų, kokia oro tarša, triukšmo lygis ir net nusikalstamumas toje vietovėje.

 

„Šiuo metu projekto komanda toliau tobulina Kurgyvenu.lt sistemą, plėsdami ją įvairesniais duomenimis, pritaikydami prie vartotojų poreikių. Baigus sistemos tobulinimo darbus Lietuvoje, bus ieškoma atvirų duomenų šaltinių Lenkijoje bei Vokietijoje, kur planuojama pasiūlyti panašias paslaugas nekilnojamo turto pirkėjams“, - sako A. Gintalas.

 

Kurgyvenu.lt direktoriaus teigimu, į kompanijos sukurtą sprendimą turėtų atkreipti dėmesį ne tik paprasti gyventojai, besidomintys būsto įsigijimu bei nuoma, bet ir nekilnojamojo turto agentūros. Jos iš Kurgyvenu.lt sistemos galėtų gauti nekilnojamojo turto vertinimo sprendimus, apimančius platų skirtingų rodiklių spektrą.

 

Į naująjį projektą nusprendusio investuoti fondo „Practica Capital“ partneris Donatas Keras mano, jog fondo sprendimas investuoti į tokią informaciją teikiantį bei ją analizuojantį portalą Kurgyvenu.lt – buvo labai savalaikis.

 

„Nekilnojamojo turto rinkai išgyvenant vieną pokyčių bangą po kitos, labai svarbu suteikti nekilnojamąjį turtą parduodantiems, perkantiems bei nuomojantiems asmenims patikimą platformą, kuri surinktų informaciją iš privačių bei valstybinių institucijų, ją išanalizuotų ir pateiktų vartotojui pačia patraukliausia forma“, - sako fondo partneris D. Keras.

 

Atviri duomenys – perspektyvu

Kurgyvenu.lt – pirmas įgyvendintas ir realiai veikiantis viešųjų paslaugų sprendimas, kuris naudoja valstybės institucijų turimus duomenis. Visi šie duomenys surenkami iš skirtingų institucijų, apdorojami, analizuojami ir pateikiami vieningoje sistemoje. Būtent todėl gyventojai turi galimybę įvertinti skirtingus parametrus, pavyzdžiui, buto kainą ir nusikalstamumo dydį rajone.

 

„Tokį duomenų rinkimą, apdorojimą bei jų naudojimą gyventojų poreikiams remia Europos Komisija, o pats procesas vadinamas „Open Data“ (angl. – atviri duomenys) judėjimu. „Versli Lietuva“, užsiimanti verslumo skatinimu mūsų šalyje, taip pat skyrė nemažai pastangų įtikinti valstybines institucijas atverti savo duomenis tokiems sprendimams kaip mūsų“, - teigia A. Gintalas.

 

Jei dar daugiau valstybinių institucijų ar valstybės valdomų įmonių pasidalintų savo turimais duomenimis su programuotojais, iš jų galėtų atsirasti nemažai viešųjų paslaugų gyventojams.

 

Šiuo metu Kurgyvenu.lt renka duomenis iš visų pagrindinių institucijų apie šildymo kainas, nusikalstamumo lygį, oro užterštumą demografinę sudėtį ir t.t. Tačiau planuojama, jog ateityje informacijos turėtų daugėti.

 

„Šiame etape mums užtenka tų duomenų, kuriuos gavome, tačiau, žinoma, jeigu būtų daugiau informacijos, pavyzdžiui, iš Registrų centro ar Statistikos departamento, galėtume pateikti žmonėms dar daugiau informacijos. Juk būtų įdomu sužinoti, ar mokykla, esanti šalia jūsų namų, turi aukštus reitingus dėl to, kad ten surinkti geri mokytojai, ar dėl to, kad aplinkui gyvenantys tėvai daug dėmesio skiria vaikų ugdymui“, - situaciją komentuoja A. Gintalas.

 

Technologiniai sprendimai

Startuolis Kurgyvenu.lt dalyvavo tarptautinėje „BizSpark“ programoje ir pasinaudojo šios „Microsoft“ programos suteikiama parama jaunoms įmonėms. „BizSpark“ programoje dalyvaujančioms įmonėms suteikiama reikalinga programinė įranga, techninis palaikymas, galimybė naudotis „Windows Azure“ sprendimu, „Windows 8”, “Windows Phone” programuotojų paskyromis ar „Office365”.

 

„Visą mūsų projektą perkėlėme į „Windows Azure“ debesį ir pasinaudojome kitais technologiniais sprendimais – tai labai svarbu projekto pradinėje stadijoje. Taip pat ketiname pasinaudoti tarptautiniais kontaktais, kuriuos, kaip projekto partneris mums gali suteikti „Microsoft“ ir padėti vystyti mūsų idėją kitose šalyse,“ - artimiausius planus vardija Kurgyvenu.lt direktorius A. Gintalas.

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed