„Baltnetos komunikacijos“ pajamos iš IT priežiūros paslaugos išaugo dvigubai
E-verslas
Antradienis, 28 Balandis 2009 08:29
Kompleksinius informacinių technologijų (IT) ir duomenų perdavimo sprendimus verslui teikiančios bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ pajamos iš IT priežiūros paslaugos per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 123 procentais ir pasiekė 0,53 mln. litų. Didėjant IT ūkio priežiūros paslaugos apimtims, bendrovė per pastaruosius kelis mėnesius priėmė šešis naujus specialistus.  
„Spartų IT ūkio priežiūros paslaugos augimą lėmė tai, kad, įmonės, norėdamos išlikti konkurencingos, siekia mažinti savo biuro kaštus, todėl ir samdo išorines kompanijas IT ūkio priežiūrai. Be to, vis daugiau verslo atstovų koncentruojasi ties pagrindine savo veikla, o specializuotas sritis, tarp jų ir IT ūkio priežiūrą, perduoda išorinėms bendrovėms“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ produktų vadovas Dainius Viršila.
Anot D. Viršilos, paprastai aukštos kvalifikacijos vidinį IT specialistą bendrovei išlaikyti kainuoja daugiau, nei samdyti kompetentingą IT priežiūros paslaugas teikiančią įmonę, pavyzdžiui, „Baltnetos komunikacijos“ ima fiksuotą mėnesio mokestį už konkrečius atliktus darbus. O priimdamos nepatyrusį IT specialistą įmonės rizikuoja netekti svarbių duomenų, sutrikdyti efektyvų savo darbą ar laiku neįsidiegti naujovių ir taip atsilikti nuo konkurentų.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį sparčiai augo viena IT priežiūros paslaugos sričių  – IT įrangos nuoma. Bendrovės pajamos už IT įrangos nuomą, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, išaugo 30 proc. Dažniausiai Lietuvos verslas nuomojosi kompiuterius (50 proc.), taip pat programinę įrangą (30 proc.) ir serverius (20 proc.). „Baltnetos komunikacijos“ IT įrangą nuomoja tik toms įmonėms, kurios naudojasi kompanijos IT nuolatinės priežiūros paslauga.
„Planuojame ir tolesnį spartų IT įrangos nuomos augimą, nes ši paslauga padeda verslui sutaupyti išlaidas, skiriamas IT ūkiui. Tarkime, įmonei reikia įsigyti 20 vienetų kompiuterių su „Windows XP“ operacine sistema, „MS Office“ paketu ir antivirusine programa – tai vidutiniškai kainuotų apie 60 tūkst. litų. Tačiau nuomojantis kompiuterius iš specializuotos kompanijos per mėnesį tektų išleisti tik apie 2 tūkst. litų. Tokiu būdu įmonė sutaupytų 58 tūkst. pradinių investicijų ir šiuos pinigus galėtų panaudoti verslo plėtrai, o nuomos mokestį mokėti iš uždirbto pelno“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ produktų vadovas.
„Baltnetos komunikacijos“ prognozuoja, kad šiemet bendrovės pajamos už IT ūkio priežiūrą augs 40 proc. Pasak D. Viršilos, didesnio pajamų už šią paslaugą augimo neplanuojama, nes tikėtina, kad, esant sudėtingai ekonominei situacijai, kai kurios bendrovės bus privertos mažinti išlaidas, skirtas tinkamai IT ūkio priežiūrai.

Apie UAB „Baltnetos komunikacijos“

Bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ yra viena didžiausių šalyje duomenų perdavimo paslaugų teikėjų verslui, užimanti 15 proc. šios rinkos.

pranešimas spaudai
 


Susijusios naujienos:

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.

 • Rekuperatoriaus pirkimas internetu: smulkmenos, kurias būtina įvertinti (2018-11-26)

  Profesionali namų vėdinimo sistema garantuoja, kad oras namuose bus kur kas gaivesnis, kad nesikaups drėgmė, dulkės, pavyks puikiai išsimiegoti bei protiškai dirbti, galiausiai, palaikyti gaivų orą namuose. Tinkamas mikroklimatas  - laimingas gyvenimas. Subalansuotai oro apytakai namuose palaikyti geriausiai tinka vėdinimo sistema su rekuperacija.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed