„CityBee“ siūlo vilniečiams persėsti į elektromobilius „BMW i3“
E-verslas
Šeštadienis, 16 Gegužė 2015 16:35

Automobilių dalinimosi paslauga „CityBee“ savo parką papildė naujais elektromobiliais, dėl kurių sostinės gyventojai ir miesto svečiai galės išbandyti aplinkai draugišką keliavimo būdą. Penkis naujus „BMW i3“ elektromobilius „CityBee“ klientai ras specialiose „CityBee“ įkrovimo stotelėse prie Vilniaus miesto savivaldybės, Domininkonų gatvėje esančioje „Unipark“ stovėjimo aikštelėje ir prie automobilių salono „Krasta Auto“.
„Lietuvoje kaip ir Europoje šiuo metu daug kalbama apie elektra varomas transporto priemones – visi sutinka, kad elektromobiliai yra mūsų ateitis, tačiau pirmieji žingsniai žengiami vis dar nedrąsiai, todėl džiaugiamės, kad privatus verslas investuoja ir padeda Vilniui tapti „žalesniu“ miestu. „CityBee“ pradėjus teikti elektromobilių dalinimosi paslaugą Vilnius tampa viena pirmųjų Europos sostinių, kurioje veikia vieša elektromobilių nuomos paslauga. Neabejotinai elektromobiliai yra Vilniaus ateitis, todėl sostinės savivaldybė siekia, ateityje iš viso atsirastų nuo 20 iki 60 elektromobilių krovos stotelių. Planuojame skelbti konkursą, kurio dėka elektromobilių keitimosi sistemos punktai būtų pritaikomi elektromobilių krovimui“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Europos miestams kenčiant nuo didelių transporto spūsčių ir CO2 kiekio, Europos komisija didelį dėmesį skiria priemonėms, kurios galėtų sumažinti miestų taršą. Vienas iš efektyviausių būdų tai padaryti yra elektra varomos transporto priemonės. Tačiau susiduriama su užburto rato problema: dėl neišvystytos infrastruktūros gyventojams elektromobiliai kol kas yra per brangus malonumas, o Europos miestai negali aktyviai investuoti į įkrovimo stotelių plėtrą, nes nėra kritinės masės vartotojų.


„Kaip rodo pasaulinė praktika, efektyviausiai elektromobilius į miestą gali atvesti automobilių dalinimosi paslaugos. Tokios paslaugas teikiančios bendrovės kaip „CityBee“ jau turi vartotojų ratą, mieste sukurtą stotelių tinklą ir automobilius. Taigi palaipsniui į automobilių parką įvedant elektromobilius ir investuojant į krovimo stotelių tinklą miestiečiai gali susipažinti su elektromobiliais ir juos naudoti už nedidelę kainą,“ – sako „CityBee“ direktorius Aurimas Drūtys.

Kaip ir su degalais varomais „CityBee“ automobiliais klientas galės elektromobilį pasiimti iš įkrovimo stotelės ir keliauti nesirūpindamas automobilio eksploatacija. Elektromobilis laukdamas naujo savo vairuotojo įkrovimo stotelėje pasikraus, todėl tikimasi, kad jų naudojimas bus dar intensyvesnis nei degalais varomų „CityBee“ automobilių.

Elektromobiliai visiškai pakeis degalais varomus automobilius

„CityBee“ sekdama kitų Europos automobilių dalinimosi bendrovių patirtimi ateityje planuoja išplėsti ne tik elektromobilių įkrovimo stotelių, bet ir pačių automobilių kiekį. „Ruošdamiesi elektromobilių startui pamatėme didelį visuomenės susidomėjimą šiomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis. Džiaugiamės, kad gyventojai besinaudojantys automobilių dalinimosi paslauga galės išbandyti ir įvertinti elektromobilius kaip dar vieną miesto transporto priemonę. Mes ir toliau stengsimės atsižvelgti į vartotojų poreikius ir teikti prieinamas, patogias bei miestui draugiškas paslaugas. Todėl planuojame toliau plėsti elektromobilių ir jų krovimo stotelių tinklą. Tikimės, kad su Vilniaus savivaldybės pagalba ateityje mūsų sostinė bus viena pirmųjų Europoje turinti patogią automobilių dalinimosi paslaugą su 100 proc. elektromobilių parku“, – teigia A. Drūtys.

Skaičiuojama, kad vienas degalais varomas automobilių dalinimosi paslaugos automobilis vidutiniškai pakeičia 12 nuosavų automobilių, todėl vis daugiau miestiečių ir miesto svečių renkantis „CityBee“ automobilius mieste mažėja CO2 kiekis ir automobilių spūstys. Persėdus į elektromobilius ne tik iki nulio sumažės emisijos kiekis, bet ir kelionės taps komfortiškai tylios. Taip pat klientai pasirinkę „BMW i3“ galės išvengti miesto kamščių ir keliauti greičiau naudojantis autobusams skirtomis juostomis bei nemokamai statyti automobilį visose Vilniaus miesto stovėjimo aikštelėse, kurias administruoja miesto savivaldybė.

BMW i3“ –  elektromobilių lyderis

„BMW i3“ yra ne tik vienas efektyviausių elektromobilių rinkoje, sunaudojantis 20-30 proc. mažiau energijos nei jo konkurentai, bet ir pasižymintis degalais varomo automobilio dinamiškumu, komfortišku valdymu ir patraukliu dizainu. Vairuotojas savo kelionei gali pasirinkti vieną iš važiavimo tipų – komfortišką, su kuriuo pakrautas „i3“ nuvažiuos 130-160 km atstumą ir energiją taupantį, kuriuo galima nukeliauti iki 200 kilometrų.

„CityBee“ elektromobiliams taiko valandos, dienos ir paros kainodarą – viena minutė „i3“ automobiliu kainuos 0,36 euro centus, valanda – 13 eurų, o para 65 eurus (palyginimui, Fiat 500 minutės kaina siekia 0,15 euro centų). Vairuotojai naudojantys „CityBee“ elektromobilį niekada nemokės daugiau nei 13 eurų už valandą ir 65 eurus už parą. Pavyzdžiui, jei klientas nuo vienos stotelės iki kitos važiuoja 15 minučių, visa kelionė jam kainuos 5,4 eurus (0,36 x 15), bet jei keliaus kiek ilgiau – 45 minutes – kaina bus tik 13 eurų, nors pagal minutę apskaita kaina siektų 16,2 eurus.

Automobilių salone „Krasta Auto“ BMW markės elektromobilio „i3“ kaina prasideda nuo 36,4 tūkst. eurų su PVM.

Automobilių dalinimosi paslaugą „CityBee“ teikia bendrovė „Prime Leasing“. Ji priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

 

 


Susijusios naujienos:

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.

 • Rekuperatoriaus pirkimas internetu: smulkmenos, kurias būtina įvertinti (2018-11-26)

  Profesionali namų vėdinimo sistema garantuoja, kad oras namuose bus kur kas gaivesnis, kad nesikaups drėgmė, dulkės, pavyks puikiai išsimiegoti bei protiškai dirbti, galiausiai, palaikyti gaivų orą namuose. Tinkamas mikroklimatas  - laimingas gyvenimas. Subalansuotai oro apytakai namuose palaikyti geriausiai tinka vėdinimo sistema su rekuperacija.

 • sportiniai krepšiai internetu (2017-01-26)

  Kiekvienai progai esame pratę turėti atskirą rankinę ar krepšį. Kiekvieno sportuojančio žmogaus spintoje būtinai turi atsirasti vietos ir sportiniam krepšiui. Įvairūs gamintojai šiems krepšiams skiria didelį dėmesį, tačiau visus juos vienija vienas dalykas – patogumas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed