„Facebook“ žengs į akcijų biržą. Kiek turto turi Markas Zuckerbergas?
E-verslas
Pirmadienis, 30 Sausis 2012 14:11

Jau gegužę gali tapti įmanoma nusipirkti „Facebook“ akcijų, mat ši įmonė pagaliau žengs į akcijų biržą. Kitą savaitę „Facebook“ ketina pradėti pirminio viešo akcijų siūlymo (IPO) procesą.

Socialinis tinklas „Facebook“, siekiantis šiemet sulaukti milijardojo vartotojo, akcijų biržoje stotų į vieną gretą su „McDonald's“, „Amazon.com“, „Visa“ ir „Amerikos banko korporacija“.

Kompanija „Facebook“ labai ilgai atidėliojo kelionę į akcijų biržą, tačiau panašu, kad „Facebook“ akcijų bus įmanoma nusipirkti jau šį pavasarį, rašo dailymail.co.uk.

Jau dabar „popierinis“ milijardierius Markas Zuckerbergas tuomet galės savo turto vertę pajusti realiai, nes „Facebook“ vertė dalyvaujant akcijų biržoje sieks nuo 75 iki100 milijardų dolerių.

Akcijų pardavimas biržoje, „Wall Street Journal“ skaičiavimu, „Facebook“ rinkos vertę padidins ne mažiau nei 10 milijardų JAV dolerių. Tokie rezultatai gali nustelbti net „Google“ pasiekimus, kai ši kompanija 2004 m. žengusi į akcijų biržą, sulaukė milžiniško susidomėjimo.

IPO procesas pinigų gali atnešti ir „Facebook“ darbuotojams – beveik trečdalis iš 3000 įmonės darbuotojų gali tapti milijonieriais. Pats M.Zuckerbergas pernai yra sakęs, kad viešas akcijų pardavimas leis personalą tinkamai apdovanoti.

Investuotojams „Facebook“ akcijas nebus lengva įpirkti, nes viena kainuos apie 38-40 dolerių.
„Facebook“ atstovas Larry Wu kol kas teigia, kad kompanija nekomentuojanti su IPO susijusių klausimų.

Be to, jau nuo šių metų balandžio „Facebook“ įpareigojama skelbti savo finansines ataskaitas, nes įmonės akcininkų jau yra daugiau nei 500.

„FACEBOOK“ ĮKŪRĖJŲ TURTAI

Markas Zuckerbergas:

Amžius: 27
Reali turto vertė: 17, 5 mlrd. JAV dolerių
Jam priklauso 24 proc. „Facebook“
Pareigos: Įkūrėjas ir aukščiausiasis vadovas

Dustinas Moskovitzas:

Amžius: 27
Reali turto vertė: 3,5 mlrd. JAV dolerių
Jam priklauso 6 proc. „Facebook“
Pareigos: Buvęs pirmasis technologijų skyriaus vadovas. Paliko „Facebook“ 2008-aisiais ir įkūrė „Asana“.

Eduardo Saverinas

Amžius: 29
Reali turto vertė: 2 mlrd. JAV dolerių
Jam priklausė 5 proc. „Facebook“, tačiau pusę akcijų pardavė norėdamas investuoti į naujoves.
Pareigos: Vienas iš „Facebook“ įkūrėjų.

Chrisas Hughesas

Amžius: 28
Reali turto vertė: 700 mln JAV dolerių.
Pareigos: Vienas iš „Facebook“ įkūrėjų, atstovas spaudai.
Dirbo kartu su JAV prezidentu Baracku Obama per jo prezidento rinkimų kampaniją. Dabar vadovauja naujam socialiniam projektui „Jumo“.

Seanas Parkeris

Amžius: 31
Reali turto vertė: 2,1 mlrd. JAV dolerių
Jam priklauso 4 proc. „Facebook“
Pareigos: Buvęs „Facebook“ prezidentas, padėjęs pritraukti investuotojų.

Dvyniai Winklevoss

Amžius: 30
Reali turto vertė: gavo 20 mln. JAV dolerių ir „Facebook“ akcijų, kurios dabar vertos apie 150 mln. dolerių
Vaidmuo: Tikino, kad jie sumanė „Facebook“, kurį M. Zuckerbergas iš jų pavogė.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

  Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed