Investuotojas: prieš perkant „Facebook“ akcijas reikėtų gerai pagalvoti (video)
E-verslas
Pirmadienis, 13 Vasaris 2012 00:12

Visi žinome, kad „Facebook“ – populiari ir sparčiai auganti kompanija. Tačiau ar tikrai jos akcijų įsigijimas – užtikrintas ir racionalus žingsnis? ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Marijus Kalesinskas kviečia pirma pagalvoti, gal kiek palaukti ir tik paskui – pirkti. Trumpai apie tai, į ką reiktų atkreipti dėmesį planuojant įsigyti „Facebook“ akcijų.

Pradėjus galvoti apie „Facebook“ pirminį viešąjį akcijų siūlymą, arba IPO (angl. Initial public offering), pirma reiktų jį palyginti su kitų panašių kompanijų pasiūlymais. Taip pat būtų naudinga panagrinėti, kaip vyko kiti panašūs IPO praeityje. M. Kalesinskas teigia, kad vertinant platesniame kontekste, „Facebook“ pasiūlyme galima įžvelgti tam tikrų pavojų.

ISM dėstytojas  atkreipia dėmesį, kad investuotojų nuotaikos šiuo metu geros. Jie yra pasiilgę gerų naujienų ir gerų IPO bei naujų, smagių galimybių investuoti. „Facebook“ yra išties „karšta“ naujiena – tai žinomas prekės ženklas, kuris daug kam imponuoja ir lengvai pritraukia dėmesį. Tačiau atmetus emocijas ir pažvelgus į skaičius, šiandien indikuoti planai atrodo šiek tiek pervertinti, arba akcijos – pernelyg brangios.Palyginęs „Google“ akcijų kainas ar neseniai vykusius tokių technologinių kompanijų kaip „Zynga“ ar „Groupon“ akcijų platinimo rezultatus, M. Kalesinskas teigia, kad „Facebook“ šiandien indikuojama kaina atrodo kiek didoka. Net – gerokai per didelė. Tiesa, kad praeitais metais kompanijos pajamų augimas buvo įspūdingas, virš 88 procentų. Pelnas tuo pat metu augo apie 65 procentus. Šie skaičiai rodo didžiulį potencialą ir augimą. Tačiau prie šiuo metu indikuojamų kainų, akcijos atrodo brangios – keliais ar net keliolika kartų brangesnės nei anksčiau parduotų technologinių kompanijų.

„Investuotojai, norėdami racionaliai pagrįsti šiandien įvardijamą kainą, turėtų tikėtis iš „Facebook“ labai įspūdingų pelno augimo skaičių ateityje. Pelnas turėtų kasmet nenustojamai dvigubėti, o pajamos taip pat labai sparčiai augti. Tai labai rizikinga, ypač įvertinus makroekonominę padėtį pasaulyje“, – įspėja ISM dėstytojas.

Svarstantiems apie akcijų įsigijimą, M. Kalesinskas rekomenduoja pasidairyti ir kitų galimybių. Jei lūkesčiai geri ir norima investuoti į didelio augimo kompanijas, verta nepamiršti kitų variantų ir pagalvoti apie investicijas į šiandien prekiaujamas kompanijas, tokias kaip „Google“ ar „Apple“. Jos jau įrodė savo veikimo principus bei verslo modelį, jų pajamos ir pelnas žymiai geriau prognozuojami negu „Facebook“. Ši kompanija šiandien – labai rizikingas sprendimas, nebent stipriai sumažins savo lūkesčius ir galutinė kaina bus ženkliai mažesnė nei planuojama.

Pirkti akcijas pirmąją kotiravimo dieną ar palaukti – kiekvieną kartą priklauso nuo konkretaus IPO. Matant kompaniją su stipriais fundamentais ir gera kaina, galbūt reiktų skubėti pirkti jau pradinio platinimo metu. Gal net – „suspekuliuoti“ ir greitai parduoti pakilusias akcijas iškart po išplatinimo.

„Facebook“ atveju galutinė kaina dar nežinoma. M. Kalesinsko nuomone, investuotojų reakcija gali būti ir koreguojanti, t.y., išplatinus akcijas kaina gali leistis žemyn. Tuomet matysime tikresnę jų vertę ir taip pasiteisins logika palaukti ir pažiūrėti, kokios yra galimybės įsigyti šių akcijų nusistovėjus rinkai.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

  Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed