Kiek iš tikrųjų verti „Facebook“ ir „Zynga“?
E-verslas
Pirmadienis, 09 Balandis 2012 13:16

Praėjusiais metais Šveicarijos federalinio technologinio instituto mokslininkai atidžiai ištyrinėjo galimą socialinio tinklo „Facebook“ akcijų kainą, kuri dabar vertinama 65-100 milijardo dolerių.Jų teigimu, tai visiška nesąmonė, turint omenyje kiek kompanija gali uždirbti iš 750 milijonų vartotojų savo socialiniame tinkle (tiek jų buvo tyrimo pradžioje). Mokslininkų vertinimais „Facebook“ yra vertas 15-30- milijardų dolerių, turint omenyje, jog iš vidutiniškai iš vieno vartotojo galima uždirbti apie 1 dolerį, ir jei artimiausiais metais bus augimas.

Prekyba „Facebook“ akcijomis prasidės jau šiais metais ir mes galėsime pamatyti kieno prognozės buvo labiausiai pagrįstos.

Taip pat mokslininkai įvertino ir kompanijos „Zynga“ vertę. „Zynga“ prakybą akcijomis pradėjo prieš kelis mėnesius ir dabar jos kapitalizacija vertinama 8 milijardais dolerių. Kai kuriems „Zynga“ buvo verta net 14 milijardų.

Pasirodo, „Zynga“ vertę nustatyti daug sunkiau nei „Facebook“, nes „Zynga“ sėkmė tiesiogiai susijusi su atskirų žaidimų populiarumu, todėl jos negalima modeliuoti viena funkcija. Todėl mokslininkai vertino greitį, kurio kompanija pateikia naujus hitus.

Ekspertai priėjo išvados, kad „Zynga“ bazinė vertė siekia 3,4 milijardus dolerių ir net esant ypač dideliam augimui jos vertė neviršys 4,8 milijardo dolerių.

Apie tai, jog naujos kartos interneto kompanijų rinka yra pavojingai išpūstas burbulas kalba ir kiti ekspertai. Visi mes žinome kuo tai baigiasi. Klausymas tik tame, ar burbulas sprogs iki „Facebook“ akcijų pradžios, ar po jos?

Parengė: redakcija

 

 


Susijusios naujienos:

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.

 • Rekuperatoriaus pirkimas internetu: smulkmenos, kurias būtina įvertinti (2018-11-26)

  Profesionali namų vėdinimo sistema garantuoja, kad oras namuose bus kur kas gaivesnis, kad nesikaups drėgmė, dulkės, pavyks puikiai išsimiegoti bei protiškai dirbti, galiausiai, palaikyti gaivų orą namuose. Tinkamas mikroklimatas  - laimingas gyvenimas. Subalansuotai oro apytakai namuose palaikyti geriausiai tinka vėdinimo sistema su rekuperacija.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed