Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką?
E-verslas
Trečiadienis, 16 Sausis 2019 13:40

Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

 

 

Kasmet planuojamų pirkimų paskelbiama po 60 tūkst. Ši tinkama ir laiku pateikiama informacija įmonėms padeda:

  • Anksčiau pamatyti savo potencialus užsakovus;
  • Atrasti daugiau pirkimų (neskelbiami pirkimai, apklausos);
  • Pasiruošti konkursams dar prieš jų paskelbimą;
  • Žinoti, kurį ketvirtį planuojama atlikti pirkimą ir kokia bus skiriama suma.

Šiuolaikinės IT technologijos leidžia efektyviai stebėti šią informaciją.  Pateikiame kelis būdus, kaip galima rasti šią informaciją:

  • Oficialioje valstybės sistemoje – CVP IS galite rasite planuojamus pirkimus. Bėda ta, kad neįmanoma jų filtruoti pagal norimą veiklos sritį, todėl tenka peržiūrėti visus skelbimus. Galima naudoti raktažodžių paiešką, tačiau taip atsiranda pavojus praleisti aktualią informaciją.
  • Mercell sistemoje taip pat skelbimai planuojami viešieji pirkimai 2019 m. Čia tiekėjams pateikiama tik aktuali informacija –  kas rytą siunčiami tik dominančios srities pirkimai. Pastebima, kad rinkoje atsirado poreikis gauti individualiai paruoštą planuojamų pirkimų suvestinę excel formatu. Mercell gali paruošti tokias suvestines, todėl  įmonės gali patogiai dirbti su failu - jį filtruoti pagal pasirinktus kriterijus bei žymėtis pastabas.

Plačiau apie planuojamus viešuosius pirkimus 2019 m.

Planuojamus pirkimus laiku paskelbia tik apie 40% visų perkančiųjų organizacijų, todėl rekomenduojama šią informaciją stebėti visus metus. Kai kurios organizacijos dalį savo planuojamų pirkimų vis dar viešina savo tinklalapiuose. Mercell juos taip pat surenka. 2018 metais unikalių ir niekur daugiau neskelbiamų pirkimų planų Mercell duomenų bazėje buvo beveik 2000. Pirkimai efektyvūs būna tada, kai potencialūs tiekėjai gali laisvai sužinoti apie pirkėjų poreikį ir teikti pasiūlymus.

Planuojamuose pirkimuose yra skelbiama tokia informacija – sutarties objektas, perkančioji organizacija,  numatomas pirkimo ketvirtis, numatoma pirkimo vertė eurais arba kiekiais, kontaktinis asmuo, procedūros tipas (kokiu būdu bus perkama). Pabrėžtina yra tai, kad paskelbto pirkimo vertė negali viršyti planuojamame pirkime skelbtos vertės. Kartais būna, kad paskelbtame pirkime vertė nėra nurodoma, todėl ją galima sužinoti atsidarius perkančiosios organizacijos pirkimų planą.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed