Technologijų pardavėjai – itin paklausūs, bet sunkiai randami
E-verslas
Trečiadienis, 16 Gruodis 2015 12:59

Šiandien Lietuvos rinkoje rasti stiprų IT ir inžinerinių sprendimų pardavimo specialistą – rimtas iššūkis, nes paklausa milžiniška. Personalo paieškos specialistai pastebi, kad vienas pagrindinių trikdžių – skirtingi potencialaus darbuotojo ir darbdavio lūkesčiai.

 

„Jau penktus metus iš eilės išlieka didžiulis susidomėjimas ir nuolatinis poreikis pardavimo specialistams, turintiems tarpdisciplininių kompetencijų ir žinių. Tokių produktų kaip IT ar inžineriniai sprendimai ir infrastruktūros produktai, programinės įrangos ir IT sistemų, naujausių technologijų ir robotikos pardavėjai, taip pat eksporto pardavimo specialistai yra ne tik vieni labiausiai trokštamų, bet ir sunkiausiai randamų“, – sako Božena Petikonis-Šabanienė, tarptautinės personalo valdymo kompanijos „Manpower“ padalinio Lietuvoje direktorė.

Pasak jos, šių specialistų iššūkiai daugiausiai susiję su darbdavių ir kandidatų lūkesčių nesutapimu bei techninių žinių ir pardavimo įgūdžių prasilenkimu.

Parduoti technologijoms techninis žmogus – nebūtinas

Pasak Neringos Smailienės, per  50 pardavėjų turinčios telematikos sprendimų bendrovės „Ruptelos“ žmogiškųjų išteklių skyriaus  vadovės, parduoti techninius sprendimus technologijų žmogus nėra būtinas. „Pastebėjome, kad tie, kurie itin įsigilinę į technologijas ir produktus išmano iki mažiausių detalių, linkę pernelyg susikoncetruoti į techninius niuansus, o parduodamą vertę – palikti antrame plane. Svarbu rasti balansą, nes domėtis technologijomis ir naujovėmis būtina, tačiau parduoti produktą vien įsigilinus į jas – ne visada pavyks“, – sako N. Smailienė.

Anot jos, vien techninių žinių nepakanka, todėl kartais paieškas apsunkina ir reikalavimas, kad pardavėjas išmanytų ir suprastų rinką, kurioje bandoma parduoti bendrovės produktus: „Mūsų atveju sprendimus parduodame daugiau nei 110 pasaulio rinkų, todėl dažnai ieškome pardavėjų ne tik kalbančių pagrindine tam tikro regiono kalba, bet ir ten gyvenusių ir pažįstančių vietinę kultūrą. Tokius, vietinius pardavėjus itin vertina Artimųjų Rytų rinkos.“

Paklausa išliks dešimtmetį

B. Petikonis-Šabanienė pastebi, kad algos lūkesčiai šiame segmente – vieni labiausiai augančių: „Atsižvelgiant į pasaulines tendencijas ir technologijų sparčią raidą galima teigti, kad didelė paklausa išliks ir artimiausią dešimtmetį, tad darbuotojams, turintiems techninių žinių ir gerų bendravimo, įtaigos ir derybų įgūdžių, atsiveria didelės perspektyvos ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.“

Taip pat tokiems pardavėjams, kurie siekia tarptautinės karjeros, bet nenori išsikraustyti į kitą šalį, atsiveria vis daugiau galimybių ir Lietuvoje. „Turime pavyzdžių bendrovės viduje, kai vienu iš pagrindinų argumentų pasirinkti mus, kaip naują darbovietę, tapo faktas, kad gyvenant ir didžiąją dalį laiko praleidžiant Lietuvoje, galima sėkmingai realizuoti savo pardavimo įgūdžius tokiuose egzotiniuose kraštuose, kaip Afrika, Centrinė ir Pietryčių Azija, Lotynų Amerika“, – sako „Ruptelos“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

  Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

 • Moderni įmonių ir informacijos paieška (2020-03-24)

  Įmonių paieška, gali būti atliekama per įvairias informacines duomenų bazes. Įmonių duomenų bazė yra organizuota informacijos apie įmones kaupimo ir naudojimo sistema. Šiais moderniais laikais tokių duombazių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl visi, kurie nori vykdyti paiešką ir analizę ieškomos srities įmonėms, turi laisvę pasirinkti. Mūsų rekomenduojama Lietuvos įmonių informacinė duomenų bazė yra Abalt. Šioje duombazėje, gali būti atliekama išsami visų sričių įmonių ir informacijos apie jas paieška. Įmonės gali talpinti informaciją apie savo veiklos pobūdį, finansinę padėtį, reputaciją, kokybę ir t.t. Ši informacija yra atsakingai tikrinama, todėl asmuo, kuris ieškos informacijos apie jį dominančią įmonę, bus tikras, kad tai yra patikima.

 • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

  Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

 • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

  Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

   

   

   

 • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

  Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed