Virtuali afera: nei pinigų, nei „Facebook“ grupės
E-verslas
Ketvirtadienis, 22 kovas 2012 15:37

Jauno programuotojo pažadais patikėję dviejų interneto svetainių savininkai skaudžiai nudegė: vienas neteko „Facebook“ grupės su daugiau nei 50 tūkst. gerbėjų, kitas – pusės tūkstančio litų. Tačiau apgavystėmis kaltinamas vaikinas tai vadina šmeižtu.

 

Paini istorija prasidėjo dar pernai, kuomet svetainės Intymu.com atstovas Andrius (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), paklausęs pažįstamų rekomendacijų, virtualiai susipažino su jaunu programuotoju iš Zarasų Jevgenijumi Trimailovu. Šis, be kitų darbų, taip pat užsiėmė „Facebook“ reklama: kūrė profilius, juos reklamavo ir įvairiais būdais rinko gerbėjus.

Žmogus atrodė patikimas

Andrius pasakojo anuomet užsisakęs tokios „reklamos“, o kai jo grupė surinko per 50 tūkst. gerbėjų, paslaugų atsisakė.

Tačiau neseniai jau pats J.Trimailovas su Andriumi susisiekė ir pasiteiravo, ar gali pasinaudoti jo „Facebook“ grupe – įkelti reklamos ir pan. „Kadangi su juo anksčiau turėjau reikalų, atrodė, kad žmogus patikimas, tad sutarėme, kad pasinaudoti leisiu.  Mainais už tai jis pažadėjo surinkti 5 tūkst. naujų gerbėjų“, – sakė Intymu.com atstovas.

Jis priskyrė J.Trimailovą vienu iš „Facebook“ grupės administratorių.

Išspyrė savininką

Praėjus maždaug mėnesiui su Andriumi susisiekė nepažįstamas žmogus ir pasiteiravo, kodėl jis negali administruoti minėtos „Facebook“ paskyros. „Iš pradžių nesusigaudžiau, apie ką šnekama. Jis paaiškino, kad mano profilį nusipirko iš J.Trimailovo. Pabandžiau prisijungti pats – nebegaliu. Vakare dar galėjau, ryte – nebe. Paaiškėjo, kad jis (J.Trimailovas – aut. past.) išmetė visus administratorius“, – pasakojo Andrius.

Nuo kovo 7-osios, kada neteko prieigos prie „Facebook“ profilio, Andrius su jaunuoju programuotoju susisiekti nebegalėjo – į telefono skambučius jis neatsiliepė, neatrašė nei į el. laiškus, nei į „Skype“ žinutes.

 

Nuostolius Andrius vertina maždaug 2 tūkst. Lt – tiek jam kainavo pritraukti „Facebook“ grupės gerbėjus. Tačiau kadangi jokia sutartis dėl „Facebook“ grupės paskolinimo nebuvo sudaryta, Andriui nusviro rankos – imtis kokių nors teisinių priemonių nėra pagrindo.

Pateikė viliojantį pasiūlymą

Kitas nukentėjusysis šioje istorijoje – lemtingą dieną su Andriumi susisiekęs svetainės Prigavau.lt savininkas Karolis G. (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) Jis pasakojo anksčiau iš J.Trimailovo pirkęs vieną „Facebook“ grupę, todėl šiuo žmogumi pasitikėjo.

„Kovo 6 d. ryte gavau jo viliojantį pasiūlymą per „Skype“. Jis teigė išvažiuojantis uždarbiauti į užsienį, todėl nusprendęs pigiai parduoti visas savo turimas „Facebook“ grupes. Kadangi juo pasitikėjau, pervedžiau pinigus ir laukiau, kada jis priskirs mane prie tų grupių administratorių“, – teigė Karolis.

J.Trimailovas jam žadėjo už 500 Lt mokestį perleisti maždaug 10 „Facebook“ grupių, turinčių po 10 tūkst. gerbėjų, ir dvi grupes, turinčias po maždaug 100 tūkst. gerbėjų. Deja, pervedus pinigus jaunasis programuotojas dingo kaip į vandenį, taip ir neperleidęs žadėtųjų profilių.

Nori įspėti kitus

Pastebėjęs, kad vienas žadėtųjų „Facebook“ profilių buvo pavadintas „Intymu.com“, Karolis susisiekė su šios svetainės atstovu Andriumi. Išsiaiškinęs situaciją jis suprato, kad buvo apgautas.

„Norime informuoti žmones, kad nepasitikėtų šiuo asmeniu ir jo siūlomomis paslaugomis. Taip pat manau, kad dėl jo veiklos galėjo nukentėti ir daugiau žmonių“, – sakė pašnekovas.

Išties, internete yra ne vienas skundas, kuriame J.Trimailovas vadinamas apgaviku, kaltinamas sukčiavimu. Skundų autoriai įvardija panašias veikas – nesuteiktos paslaugos, pardavinėjami svetimi interneto puslapiai, „Facebook“ profiliai, gerbėjų puslapiai ir kt.

Kaltinimus vadina pasakomis

Pats J.Trimailovas teigia, kad pažįsta jį kaltinančius žmones, nes teikė jiems „Facebook“ reklamos paslaugas. Kodėl buvę klientai jį užsipuolė, vaikinas negalėjo pasakyti. Anot jo, metami kaltinimai yra laužti iš piršto, o tai darantys žmonės bando jį „pakišti“.

„Jei asmuo prarado puslapį, jis negali kaltinti kitų, neturėdamas pagrįstų įrodymų. Šiais laikais puslapius žmonės praranda jiems patiems nežinant, jie gali neapsaugoti savo „Facebook“ paskyros. Tai teko patirti ir mums patiems. Bet jei dabar kiekvienas sugalvos pakenkti žmonėms, IT organizacijoms be tam tikrų įrodymų, kas vyktų Lietuvoje? – klausė kompaniją „ET studio“ įkūręs vaikinas. – Kai kalbama apie tokias sumas, kaip 500 Lt, yra sudaromos sutartys. Žmogus negali mokėti tokios sumos bet kam. Ir jei mes taip darytumėm, jau seniai būtume bankrutavę.“

Jis pridūrė pastebėjęs, kad internete plinta jo nuotraukos su šmeižiančiais aprašymais, kuriuose pateikiami įvairūs kaltinimai. Šiuo metu užsienyje esantis vaikinas žada grįžęs į Lietuvą „to nepalikti“.

„Trečius metus dirbame šioje srityje, teikdami tiek programavimo paslaugas, tiek įvairių sričių reklamas. Dabar kažkokie du žmogeliai, kurie liko nukentėję, bando suversti kaltę žmonėms, su kuriais dirbo. (...) Ir tikrai, jei toliau tas žmogus taip elgsis, mes rankų sudėję nesėdėsime“, – teigė J.Trimailovas.

Pažeidžia taisykles

J.Trimailovo valdomose „Facebook“ paskyrose straipsnio rašymo metu buvo įkelta nemažai apgaulingų nuorodų, kurios pažeidžia socialinio tinklo taisykles. Paspaudę nuorodą vartotojai nukreipiami į išorinį puslapį, kuriame prašoma paspausti kelis skaičius, po kuriais yra paslėptos nuorodos. Juos spaudydami žmonės patys to nežinodami tampa reklamuojamų svetainių ar profilių gerbėjais.

Sausio pabaigoje „Facebook“ ir Vašingtono valstijos prokurorai padavė į teismą kompaniją „Adscend Media“, kuri pelnėsi pasinaudodama tokia schema. Ji apkaltinta vartotojų klaidinimu, apgaulinga ir nesąžininga komercine veikla elektroninėje erdvėje.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed