Gyventojai internetu galės sužinoti, koks teisėjas nagrinėja jų bylą
Interneto Gidas
Penktadienis, 08 Sausis 2016 17:15

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradeda veikti bylų skirstymo protokolų paieškos sistema, kurioje visuomenė nuo šiol galės sužinoti, kokiam teisėjui yra paskirta nagrinėti jų byla, susipažinti su bylų skyrimo tvarka.

„Tai dar vienas įrankis, prisidedantis prie teismų veiklos viešumo ir skaidrumo didinimo, leidžiantis visuomenei aiškiau suprasti, kaip teisėjams paskirstomos bylos. Bylos šalims ir visiems, kas domisi konkrečia byla, nebereikės kreiptis į teismą, norint sužinoti, kuriam teisėjui automatiniu būdu paskirta nagrinėti byla. Bylų skirstymo protokolų paieškos sistemoje galima susipažinti su automatinio paskirstymo protokolu, kuriame matyti, kaip ir kodėl konkreti bylą paskirta teisėjui – atsižvelgiant į jo darbo krūvį, specializaciją ir kitus kriterijus, kuriuos vertina pati bylų skirstymo sistema“, – apie naujo įrankio privalumus pasakoja Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

Paiešką bylų skirstymo protokolų paieškos sistemoje svetainės www.teismai.lt lankytojai gali atlikti pagal bylos tipą, bylos numerį, bylos paskyrimo laikotarpį, teisėjo vardą ir pavardę.

Bylos skirstymo protokole pateikiama informacija apie teisėjų specializaciją, užimtumą, skirstomų bylų eilės sudarymo sąlygas ir kitus teisės aktuose numatytus kriterijus, kuriuos sistemai automatiniu būdu įvertinus byla buvo paskirta.

Paieškos sistemoje protokolai automatiškai viešai skelbiami ne vėliau kaip kitą dieną po jų suformavimo LITEKO Bylų skirstymo modulyje. Sistemoje pateikiami protokolai suformuoti nuo 2016 m. sausio 1 d.

Visiškai bylų skirstymo rankiniu būdų teismai atsisakė 2013 m. – nuo to laiko visos bylos teismuose skirstomos automatiškai. Į teismą patekusi byla perduodama į bylų skirstymo modulį, kuris, automatiniu būdu įvertinęs nustatytus kriterijus, suformuoja teisėjų, galinčių nagrinėti bylą, eilę ir byla paskiriama šios eilės pradžioje esančiam teisėjui.

Bylų skirstymo protokolų paieškos sistema įdiegta įgyvendinant Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2011–2014 metų programos priemonę, skirtą pašalinti prielaidas neteisėtam poveikiui procesui ir priimamiems sprendimams.

 


Susijusios naujienos:

 • Pigiausias internetas Kaune: kaip tokį atrasti? (2017-06-14)

  Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Turbūt sunkiai, kadangi internetas yra ne tik pramogos, tačiau ir darbo priemonė. Juolab, įprastus darbus jis mums padeda atlikti kur kas geriau, o šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus laiko taupymo aspektas. Visgi, šiuo metu interneto paslaugas teikia tiek daug tiekėjų, kad gali būti sunku pasirinkti, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Pigiausias internetas Kaune nebūtinai yra blogiausias kaip kartais priimta manyti. Pigumas taip pat gali reikšti kokybę, tik reikia mokėti ieškoti ir atradus priimti pasiūlymą.

 • Vienkartinės pirštinės internetu: kaip atrasti geriausias? (2017-05-09)

  Internetas atveria galimybes ne tik greičiau atrasti tai ieškote, tačiau dažniausiai ir kur kas mažesnėmis kainomis. Vienkartinės pirštinės internetu yra viena iš tų produkcijų, kuria domisi ne tik farmacininkai bei medikai, tačiau ir paprasčiausi asmenys, kurie nori namuose atlikti įprastus darbus su patogiomis pirštinėmis.

 • Patogesnė ir kokybiškesnė paieška: „Google play“ atnaujina „Aps“ kategorijas (2016-08-09)

  „Google play“ yra viena populiariausių „Google“ paslaugų platformų, skirtų išmaniesiems mobiliesiems įrenginiams bei planšetiniams kompiuteriams. Ši, skaitmeninės informacijos dalijimosi, paslauga tarnauja kaip oficiali apps‘ų, išmaniųjų programėlių parduotuvė, kurioje vartotojas gali įsigyti įvairiausių programų. „Google play“ pagalba savo telefone galite mėgautis socialinių tinklų, žiniasklaidos kanalų, muzikos, nuotraukų programėlėmis bei naujausiais žaidimais.

 • Kaip pirmą kartą pirkti internetu ir neapsigauti? (2016-03-08)

  Nors kai kurie žmonės jau kuris laikas apsiperka internetu, aš visuomet bijodavau tokios prekybos. Man tai atrodė nepatikima. Juk ką gali žinoti, gal prekės nuotrauka internete yra paimta iš nežinia kur, o reali prekės išvaizda toli gražu neatitinka realybės.

 • Draudimas internetu: elektroninių draudimo paslaugų gidas (2015-10-19)

  Šiais laikais kiekviena vidutinio dydžio ir didelė draudimo bendrovė turi savo interneto svetainę ir visiems savo klientams, kurie taupo savo laiką ir draudimo paslaugomis naudojasi internetu, siūlo pasinaudoti ir draudimo skaičiuokle.

  Pasinaudoti draudimo skaičiuokle – naudinga, nes sužinote tikslią draudimo kainą.

  Kai draudimo skaičiuoklė Jums pateikia konkrečią, planuojamo įsigyti, draudimo kainą, kitas žingsnis – draudimo užsakymo formos pildymas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed