Skaitmeninė archeologija: interneto simboliai vakar ir šiandien
Interneto Gidas
Penktadienis, 20 Sausis 2012 10:42

Jei ne tekstiniai užrašai, mažai kas atpažintų daugelio dabartinių labiausiai lankomų interneto svetainių „vaikystės nuotraukas“, tvirtina interneto istorijos tyrinėtojai.

Daugelis mūsų jau neprisimena, kad kadaise, kai „Google“ suindeksuotų tinklalapių duomenų bazėje buvo 25 milijonai, o ne 25 milijardai, kaip dabar, tinklalapių, prie šios paieškos sistemos pavadinimo buvo rašomas šauktukas, ar kad „Amazon“ svetainė iš pradžių buvo vienspalvė ir skelbėsi „didžiausiu Žemėje knygynu“, rašo „Dailymail.co.uk“.

Šių ir kitų dabartinių WWW sunkiasvorių, be kurių neįmanoma įsivaizduoti dabartinio interneto, skaitmeninė vaikystė buvo pažymėta paprastomis spalvinėmis schemomis ir rėmėsi labiau tekstais, o ne iliustracijomis. Net sunku patikėti, kad šie priešistoriniai „namų puslapiai“ ilgainiui virto tokiais galingais interneto turinio magnetais, pritraukiančiais milijardus lankytojų.

Pavyzdžiui, „Amazon“, dabar parduodanti milijonus prekių, tarp kurių – ne tik knygos, bet ir elektronikos gaminiai, žaislai, papuošalai, laikrodžiai, DVD diskai ir kt. –  1994 metais didžiavosi galėdama pasiūlyti pirkėjams milijono pavadinimų knygas. Tuo metu ji skatino lankytojus rašyti knygų apžvalgas ir generavo rekomendacijų kitiems pirkėjams sąrašus. Abu šie turinio elementai išliko lig pat šių dienų.

Pasak Žmonių ir kompiuterių sąveikos laboratorijos prie Birmingeno universiteto (D. Britanija) profesoriaus Russello Beale'o, vizualiniai akcentai, pakeitę kai kurių garsių interneto svetainių išvaizdą nuo jų įkūrimo, gali nustelbti faktą, jog kai kurios pirminės jų savybės taip ir liko nepakitusios. Pasak jo, „Amazon“ yra puikus originalaus stiliaus kūrimo pavyzdys: tereikia prisiminti mėlynai išskirtas ir pabrauktas nuorodas, teksto ir nesudėtingos grafikos darną.

2004 metais debiutavusi svetainė „Thefacebook“ buvo pasiekiama tik Harvardo universiteto studentams. Nors dabar „Facebook“ naudojasi daugiau nei 800 mln. aktyvių vartotojų, pirminė svetainės mėlynos ir baltos spalvų schema iš esmės buvo išlaikyta.

O „Myspace.com“, įkurtos 2003 m., pavyzdys rodo, kad kadaise labiausiai lankoma interneto svetainė per kelis metus gali dingti iš populiariausiųjų skliauto. „Myspace.com“ populiarumo viršūnę buvo pasiekusi 2005 - 2008 metais, kai ją už 580 mln. dolerių įsigijo bendrovė „News International“.  Tačiau po to, kai interneto vartotojai masiškai patraukė į „Facebook“, „Myspace.com“ buvo parduota vos už 35 milijonus.

Pasak profesoriaus R. Beale'o, nors „Google“ teikiamų interneto paslaugų pasiūla ir naudojamos technologijos pasikeitė neatpažįstamai nuo bendrovės įkūrimo 1998 metais, pagrindinis „Google.com“ puslapis iš esmės išliko toks pat paprastas. „Google“ visada rėmėsi savo principu: siūlyti vartotojams paprastą ir aiškią informacijos  paieškos internete paslaugą. Žinoma, iš tikrųjų ji siūlo jiems nepalyginamai daugiau, tačiau pagrindinis titulinio puslapio komponentas – paieškos laukelis – išliko paprastas ir aiškus. Iš tikrųjų net būtų galima tvirtinti, kad pagrindinis „Google“ puslapis dabar yra dar paprastesnis, nei anksčiau“, – sakė mokslininkas.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed