Stiprus smūgis programišių grupuotei „Anonymous“: per tarptautinę operaciją sulaikyti 25 aktyvistai
Interneto Gidas
Trečiadienis, 29 Vasaris 2012 12:18

Čilės, Argentinos, Kolumbijos ir Ispanijos policija sulaikė 25 programišių grupuotės „Anonymous“ aktyvistus, trečiadienį paskelbė BBC.

Sulaikytiesiems nuo 17 iki 40 metų. Iš jų paimta per 250 interneto ir mobiliojo ryšio technikos priemonių. Kaip pranešė Ispanijos vidaus reikalų ministerija, šios šalies teisėsaugos pareigūnai Madride ir Malagoje sulaikė keturis asmenis. Du iš jų (vienas nepilnametis) vėliau buvo paleisti į laisvę už užstatą. Ispanijos policijos duomenimis, vienas iš likusių areštinėje yra „Anonymous“ atakų Ispanijoje ir Lotynų Amerikoje koordinatorius.

Operaciją keliose valstybėse koordinavo Interpolas, pažymi BBC. Tarptautinę teisėsaugos akciją išprovokavo patys programišiai, surengę kibernetines atakas prieš Čilės ir Kolumbijos valstybines interneto svetaines. Pavyzdžiui, programišiai paralyžiavo Kolumbijos prezidento ir gynybos ministerijos, o taip pat Čilės nacionalinės bibliotekos svetaines.

Grupuotė „Anonymous“ prisiėmė atsakomybę už daugybę garsiai nuskambėjusių atakų internete. 2010 metų gruodį programišiai, deklaruodami paramą projektui „WikiLeaks“, įsilaužė į mokėjimo sistemų „Visa“, „Mastercard“ ir „PayPal“ svetaines. 2011 metais jie puolė kompanijų „Apple“, „Sony“ ir ne vienos šalies policijos įstaigų svetaines. 2012 metų sausį, keršydami už failų mainų tarnybos „Megaupload“ uždarymą, „Anonymous“ programišiai atakavo Jungtinių Valstijų Teisingumo departamento, Federalinio tyrimų biuro ir Baltųjų rūmų svetaines.

Skelbiama, kad „Anonymous“ neturi aiškios hierarchinės organizacijos struktūros. Ją sudaro programišiai iš daugybės šalių. Vienu iš šios grupuotės simbolių tapo Gajaus Fokso kaukė iš filmo „V reiškia vendetą“. Šių metų vasarį grupuotė pažadėjo rengti kibernetines atakas prieš įvairias valstybines svetaines kiekvieną penktadienį, tačiau nepaaiškino šių atakų priežasčių ir tikslo.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed