Acer Iconia 6120 Dual Touchscreen nešiojamas kompiuteris
IT gaminių apžvalgos
Ketvirtadienis, 22 Rugsėjis 2011 17:53

Šį kartą apžvelgsime dar vieną mūsų akiai neįprastą kompiuterį. Acer Iconia 6120 yra nešiojamas kompiuteris, tačiau be klaviatūros. Vietoj jos Acer kompanija nusprendė įrengti dar vieną ekraną. Šioje vietoje ir galime išvysti šio nešiojamo kompiuterio unikalumą  - abu 14 colių įstrižainės ekranai yra jautrūs lietimui (pirmasis blynas, kuris beje labai prisvilo, buvo dviejų 7 colių įstrižainės ekranų  Toshiba Libretto w100). Šio kompiuterio kaina yra ganėtinai didelė ir priklausomai nuo pardavėjo startuoja nuo 1200 Jav dolerių. Taigi toliau apžvelgsime pagrindines Acer Iconia 6120 savybes ir sužinosime, ar jis vertas už jį prašomų pinigų.Išvaizda

Savo išvaizda Acer Iconia 6120 primena santūrų šiuolaikinį kompiuterį. Tiek kompiuterio dangtis, tiek ir dugnas yra uždengtas aliuminio plokšte. Tiesa, panaudota ne tradicinė sidabrinė, o švelni šampano spalva, kas suteikia šiek tiek išskirtinumo iš kitų kompiuterių. Beje, gamintojas aliuminį panaudojo neatsitiktinai – jis yra papildomų brangių lietimui jautrių ekranų apsauga. Ganėtinai neįprastas sprendimas įgyvendintas dugno dangtyje. Norint pasiekti kompiuterio komponentus ir išvalyti dulkes nereikia atsukinėti varžtų, dangtis laikosi dviejų fiksatorių pagalba. Fizinių mygtukų gausa įrenginys nepasižymi, jų yra tik du. Vienas įjungimo/išjungimo, kitas – virtualios klaviatūros iškvietimo apatiniame ekrane. Patys ekranai pagaminti iš kietesnio stiklo Gorilla glass, kurio kietumu galite įsitikinti šiame ekranų paviršių palyginimo vaizdo klipe. Ekranai papildomai padengti specialia danga, kuri saugo ekraną nuo piršto antspaudų.

Techninė dalis

Jeigu pažvelgsime į kompiuterio vidų, rasime Intel Core i5 2.66 Ghz su Turbo Boost technologija (esant poreikiui, kompiuteris pats padidina procesoriaus veikimo dažnį iki 2.93 Ghz),  4 GB DDR3 operatyviosios atminties, 640 GB kietąjį diską ir Intel HD vaizdo plokštę, kuri deja yra visiškai netinkama naujesniems žaidimams. Tačiau ši konfigūracija idealiai tinka pramogoms ir darbui. Kompiuteryje taip pat rasime dvi USB 2.0 ir vieną greitąją USB 3.0 jungtį , bei jau įprastą HDMI jungtį. Kompiuterio baterija geba palaikyti jo gyvybę tik iki 2 valandų ir 30 minučių (naršymo internete testas su vidutiniu apšvietimu). Taip yra todėl, kad du ekranai suvartoja nemažai elektros energijos.  Deja, ir kompiuterio svoris nuvilia, jis sveria beveik 3 kilogramus.

Valdymas pirštų galiukais

Acer Iconia 6120 patalpinta Windows 7 sistema puikiai susidoroja su lietimui jautriais ekranais. Programiniuose languose be daugybės judesių galima: padidinti langą, pažymėti tekstą, padaryti momentinę nuotrauką ar tiesiog tam tikrą turinį perkelti į kitą ekraną. Be abejo, įdomiausia ir labiausiai supaprastinanti kompiuterio valdymą programinė įranga yra Acer Ring. Ją iškviesti galite prisilietę prie apatinio ekrano visais penkiais pirštų galiukais. Joje galėsit pasirinkti: TouchBrowser (internetinė naršyklė), TouchPhoto (nuotrauka peržiūros programa), TouchVideo (vaizdo medžiagos peržiūra), TouchMusic (muzikos klausimo  programa) ir SocialJogger (soc. tinklų programa). Šių programų esminis privalumas – jos visos pritaikytos lietiminiam valdymui. Ypač patogiai veikia SocialJogger. Paleidus ją, apatinis ekranas padalijamas į tris dalis, vienoje matomas Facebook abonentas,  kitoje Youtube, o dar kitoje Flickr. Todėl vienu metu galima patogiai žiūrėti filmą ir dalyvauti socialiniuose tinkluose. Na, o dabar laikas pagalvoti kaip veikia klaviatūra. Žinoma, čia ji yra virtuali. Todėl jeigu daug spausdinate, susidursite su sunkumais. Visų pirma, ženkliai sumažėja spausdinimo tikslumas, kadangi nejaučiate fizinių klavišų. Kitas neigiamas aspektas – netyčinis klavišo paspaudimas, padėjus rankas ant virtualios klaviatūros. Tokiu atveju reikalinga reali klaviatūra, tačiau taip prarandamas mobilumas.


SocialJogger veikiantis apatiniame ekraneSocialJogger veikiantis apatiniame ekrane


Ar Acer Iconia 6120 vertas savo kainos?


Acer Iconia 6120 – kompiuteris pramogoms. Tačiau jo svoris kaip nešiojamam kompiuteriui yra per didelis, o baterijos veikimo laikas – per mažas. Nepaisant to tai stilingas ir tikrai lengvai valdomas (lietimu)  kompiuteris, tačiau tai ir yra vienintelis jo stiprus privalumas. Šiuo metu 1200 Jav dolerių (pasiekęs Lietuvą kompiuteris dar pabrangtų) kaina už šį kompiuterį yra per didelė.


Parengė redakcija
 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed