Epson WP-4535 – rašalinių spausdintuvų renesansas
IT gaminių apžvalgos
Ketvirtadienis, 24 Lapkritis 2011 00:45

Tikriausiai smulkaus verslo atstovai dažnai susiduria su viena iš opiausių kasdienio darbo biure problemų – dokumentų spausdinimu, skanavimu ir siuntimu faksu. Dažniausiai multifunkciniai biuro atliekai operacijas greitai ir kokybiškai, tačiau stokoja pagrindinės funkcijos – nepriklausomo padalinimo kompiuteriniame tinkle.  Todėl didelis ir galingas įrenginys turi būti prijungiamas prie vieno kompiuterio ir padalinamas visiems tinklo vartotojams.

To trūkumai: spausdinti gali visi tinklo vartotojai tik tada, kai įjungtas kompiuteris, prie kurio prijungtas pats multifunkcinis spausdintuvas. Negana to, skanavimo funkcija galės naudotis tik išrinktasis asmuo, prie kurio kompiuterio ir prijungtas pats įrenginys (taip, tinklu skanerio nepadalinsite).  Epson atstovybė Latvijoje suteikė IT bazės kolektyvui išskirtinę progą patestuoti vieną iš geriausių jų multifunkcinių įrenginių skirtų verslo klientams – Epson WP-4535. Netikėta yra tai, jog šis spausdintuvas yra rašalinis. Visus jo niuansus sužinosite perskaitę visą apžvalgą.
 
Multifunkcinio įrenginio paruošimas darbui

Pats įrenginys yra ganėtinai kompaktiškas (tikslūs išmatavimai: 460 x 420 x 341mm), turint omenyje, kad jame yra spausdintuvas, skaneris ir faksas. Epson WP-4535 yra pagamintas iš įprasto juodo plastiko, kuris bus visas aplipintas lipniąja juostele, kai tik išpakuosite šį įrenginį. Įrenginio apatinėje dalyje įmontuotas lapų padavimo stalčius, kurio talpa – 250 lapų, o galinėje dalyje galite įkrauti iki 80 lapų. Multifunkcinis įrenginys turi tokias jungtis: USB (tik dokumentų skanavimui į USB raktus pdf arba jpeg formatu),  USB-B jungtį (skirta standartiniam spausdintuvo prijungimui prie kompiuterio), Ethernet (tinklo kabeliui skirta jungtis, jei dalinsite spausdintuvą tinklui per tinklo kabelį) ir telefono linijos jungtį faksui. Taip pat Epson įdiegė ir bevielio tinklo adapterį, todėl galite lengvai išvengti laidų raizgalynės biure ar namuose. Teigiamai įvertinome Epson sprendimą gaminant rašalo kasetes. Jos yra kelių dydžių: XL ir normalaus. XL juodos kasetės resursas ~2400 lapų, žalsvai mėlynos, rausvos ir geltonos ~ 800 lapų. Pats pagrindinis šių kasečių privalumas – keitimo patogumas. Kadangi jos yra stačiakampio formos ir neturi savyje integruotų spausdinimo galvučių, kasečių keitimas nevirs nepatogumu su ištepliotais pirštais. Kai viskas buvo paruošta, įjungėme multifunkcinį įrenginį. Visų pirma turėjome jam leisti pasiruošti darbui (tik įjungus pirmą kartą), tačiau tai truko 12 minučių. Pasiruošimo metu spausdintuvas ganėtinai smarkiai triukšmavo. Toliau sekė prisijungimo prie bevielio tinklo vedlys, kuris leido padalinti spausdintuvą bevieliu būdu  be didesnių problemų mūsų tinkle. Šiame etape pastebėjome nemalonų niuansą, multifuncinis įrenginys, kainuojantis nuo 1000 Lt savo komplektacijoje neturėjo USB  jungiamojo laido (spausdintuvų modeliams iki 500 Lt tai įprasta, tačiau verslo klasėje nederėtų taip taupyti). Įdiegėme pačias naujausias tvarkykles ir vidinę programinę įrangą. Taigi buvome pasiruošę pamatyti, ką šis įrenginukas gali.
 
Spausdinimas

Epson WP-4535 geba spausdinti ant tokių popieriaus formatų: A4, A5, A6, B5, 10x15cm, 13x18cm, 9x13cm, 13x20cm, 20x25cm, 100x148mm, vokų: #10, DL, C6, C4, vartotojo nustatytų parametrų:  nuo 89 iki 215.9 mm pločio ir nuo 127 iki 1, 117mm ilgio. Tačiau labiausiai patiko dvipusio spausdinimo galimybė, kuri leidžia dvigubai sumažinti popieriaus sąnaudas. Tiesiog užpildote apatinį stalčių popieriumi ir pasirinkę spausdinti nustatote spausdinimą ant abiejų lapo pusių. Testo metu turėjome dokumentą, kurio dydis buvo 460 lapų, turinys – tekstas, kelios iliustracijos, juodai balta spalva. Spausdinimo parametruose pasirinkome, kad spausdintų ant abiejų lapo pusių, vienoje lapo pusėje – 2 dokumento lapai. Tokiu būdu 460 lapų dokumentas tilpo į realių 115 A4 lapų ir neatrodė be proto didelis. Šiam dokumentui spausdintuvui atspausdinti prireikė lygiai 30 minučių. Tai tikrai neblogas rezultatas, kadangi buvo naudojamas dvipusis spausdinimas. Geriausias rezultatas vienpusio spausdinimo (juodai baltas tekstas) buvo 20 puslapių per minutę (gamintojas deklaruoja iki 24/26 lapų per minutę). Taip pat bandėme spausdinti nuotraukas. Naudojome nuotraukų popierių, blizgų, 260g/m2. Pačių nuotraukų kokybė nebuvo įspūdinga, atspausdinus jas matėsi truputi daugiau defektų ir triukšmo nei buvo iš tiesų. Ypač tai atsiskleidė tamsesnio fono nuotraukose. Tačiau bendras rezultatas buvo truputi geresnis nei vidutiniškai.

Skanavimas

Skanavimo proceso metu didelių problemų neiškilo. Buvo išbandyti įvairūs režimai: vienpusis skanavimas, dvipusis skanavimas, kopijavimas. Skanuota buvo tiesiai į kompiuterį, USB atmintinę. Vidutiniškai vienpusio lapo teksto skanavimas trukdavo apie ~10 sekundžių, dvipusio apie 18 sekundžių. Puikus Epson sprendimas, kuris palengvina darbą – speciali dėtuvė virš skanerio, kurioje telpa iki 30 lapų. Ji praverčia, kai norite nuskanuoti ar nukopijuoti daug lapų vienu metu. Tiesiog įkraukite juos, ir paleiskite skanavimą ar kopijavimą. Beje, kopijavimas taip pat vyko ganėtinai sparčiai: viena teksto kopija buvo atspausdinta per maždaug 13 sekundžių. Kokybė esant 1, 200 x 2, 400dpi buvo tikrai gera, tinkanti ir nuotraukoms skanuoti.

Darbas tinkle

Būtent darbo tinkle galimybė yra vienas iš didžiausių šio multifunkcinio įrenginio privalumų. Visa konfigūraciją, kad įrenginys būtų matomas tinklo kompiuteriams bevieliu būdu truko tik 5 minutes. Tereikėjo pasirinkti bevielio ryšio tinklą, įvesti slaptažodį, luktelėti keletą minučių ir Epson WP-4535 buvo matomas visų tinklų kompiuterių (žinoma, įdiegus juose tvarkykles). Nekilo jokių problemų spausdinant ar skanuojant dokumentus iš visų tinklo kompiuterių. Multifunkcinio įrenginio dalinimas bevieliu tinklu leidžia išvengti papildomai išnaudoto maršrutizatoriaus ar tinklo komutatoriaus kabelio lizdo, bei pačios laidų raizgalynės biure.

Valdymo paprastumas

Įrenginio konfigūracija buvo ganėtinai paprasta. Spausdinimo parametrų pasirinkimo gausa pradžioje atrodė sudėtinga, tačiau viską atidžiai peržvelgus galima greitai priprasti. Tačiau pats įrenginio valdymas naudojantis jo klavišais ir LCD ekranu kėlė problemų. Patekus į kai kuriuos meniu nustatymų punktus nepavyko grįžti į ankstesnį meniu lygį nei su vienu klavišu. Todėl tekdavo išjungti įrenginį ir jį įjungti per naują. Tačiau greičiausiai ši problema bus pašalinta jau su sekančiu vidinės programinės įrangos atnaujinimu.

Spausdinimo parametrų pasirinkimas

Spausdinimo savikaina

Anksčiau pigiausia dokumentų spausdinimo savikaina asocijavosi tik su lazeriniu spausdintuvu. Tačiau panašu, kad situacija keičiasi. Epson šiam spausdintuvui siūlo XL kasetes (didesnės) ir standartinis. Palyginimui: originali Epson XL juodo rašalo kasetė, su kuria galite atspausdinti maždaug 2400 lapų kainuoja ~138 Lt (testo metu pavyko rasti tik vieną pardavėją Lietuvoje, kuris galėjo jų užsakyti, kadangi tai ganėtinai naujas modelis), o štai Epson AcuLaser CX17NF (taip pat verslo klasės multifunkcinis spausdintuvas ir tos pačios kainų kategorijos, tik lazerinis) juodos spalvos toneris su 2000 lapų resursų kainuoja jau 295 Lt. Spalvotų dažų rašalo kasetės kainuoja po 88 Lt (jų yra 3 vienetai), na o minėtam Epson AcuLaser CX17NF spalvotas toneris kainuoja 295 Lt (o jų yra trys). Be abejo, rašaliniam Epson WP – 4535 kas 50000 lapų reikia įstatyti dėžutę, kuri atlieka spausdintuvo priežiūrą (surenka likusį po galvučių valymo rašalą), kurios kaina yra 143 Lt. Tačiau net neatlikus detalių skaičiavimų rašalinis WP – 4535 yra gerokai taupesnis už lazerinį analogą.

Privalumai ir trūkumai

Šioje skiltyje trumpai paminėjome esminius privalumus ir trūkumus.

Privalumai:

1.    Pigi spausdinimo savikaina (lyginant su tos kainų kategorijos lazeriniais multifunkciniais įrenginiais).
2.    Galimybė be jokių laidų pilnavertiškai padalinti įrenginį visiems tinklo kompiuteriams.
3.    Dvipusis spausdinimas ir skanavimas.
4.    Iki 30 lapų nuskanuotų lapų vienu paspaudimu.

Trūkumai:

1.    Įrenginio meniu navigacija LCD ekranėlyje nėra išbaigta. Dažnai rasdavome meniu punktų, iš kurių išeiti nepavykdavo jokiu klavišu.
2.    USB kabelis nepridedamas. Tai tiesiog nesuprantama, kai įrenginys yra tokios klasės.
3.    Įmontuotas USB lizdas leidžia tik skanuoti dokumentus į prie jo prijungtą USB raktą (NTFS failų sistema formatuotų atmintinių jis neatpažino), spausdinti iš prijungto USB rakto nepavyks.

Išvados

Turime pripažinti, kad įrenginys vertas už jį prašomų pinigų. Epson WP-4535 yra ekonomiškas, lengvai dalinamas visiems tinklo kompiuteriams (IT administratoriaus džiaugsmas) ir pakankamai greitas. Paminėti trūkumai nėra esminiai, šiek tiek erzinantys, bet du iš jų tikrai gali būti ištaisyti artimiausiu metu. Tačiau yra vienas neaiškumas, kurį galima būtų panaikinti tik ilgalaikio testo metu. Tai yra rašalo uždžiūvimas galvutėse (taip, senasis rašalinių spausdintuvų trūkumas), kurį tikėkimės Epson sugebėjo išspręsti.


Apžvalga parengta bendradarbiaujant su Kompiuterių taisymas Vilniuje

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed