iPad2, metas atsinaujinti?
IT gaminių apžvalgos
Sekmadienis, 03 Balandis 2011 18:00

Kovo 11 dieną JAV pirkėjus pasiekė iPad2, na o didžiųjų Europos šalių gyventojų rankose jis atsidūrė kovo 25-ąją.  Žinoma, Lietuvoje jo įsigyti dar nėra galimybės, tačiau tikinama, kad vasaros pradžioje jau turėtume jų sulaukti ir mūsų parduotuvių lentynose. Taigi apžvelkime naujas iPad2 galimybes, bei kaip jos veikia?


Išorės pokyčiai
Jeigu padėsime vienas šalia kito iPad ir iPad2, pirmas vizualus skirtumas bus įrenginių storio skirtumas. iPad2 yra 33% plonesnis, negu iPad. 


Naujoji iPad versija numetė ir  12g svorio. Apple taip pat pasirūpino nauja savo įrenginio apsauga. Jie sukūrė unikalų, savaime prisitaikantį uždangalą (angl. smart cover). Uždangalas savyje turi kelis magnetus, kurie prisitraukia prie iPad2 korpuso į tikslią vietą. Nėra jokių varžtų, fiksatorių – nieko. Pats uždangalas tarnauja ne tik kaip apsauga, tačiau kaip ir stovelis, be to, užvertus jį iPad2 užmiega ir taupo bateriją. Žinoma, uždangalų galima įsigyti įvairių spalvų, netgi odinių, o pačio iPad2 spalvą galima pasirinkti baltą arba juodą. 

 


Naujos funkcijos?

iPad2 tapo pastebimai mažesnis nei jo pirmtakas iPad. Taigi kažkas turėjo nukentėti. Tačiau Apple teigia priešingai. Naujas procesorius A5, kuris jau yra dviejų branduolių (iPad turėjo A4 vieno branduolio procesorių).  Taip pat buvo padidinta operatyvi atmintis nuo 256 iki 512 MB. Grafikos mikroschemų rinkinys (angl. Chip) buvo pakeistas į PowerVR SGX 535. Šis mikroschemų rinkinys žada iki 9 kartų spartesnį darbą su grafiką. Pridėtos dvi vaizdo kameros, kurių kokybė nėra stulbinanti. Atsirado mygtukas, kurį galima užprogramuoti kaip garsą užtildantį (angl. mute) arba ekrano pozicijos „užrakinimo“  mygtuką. Paskutinė funkcija neleidžia keisti ekrano išdėstymo, sukiojant įrenginį į šonus (pavyzdžiui skaitant elektroninę knygą lovoje). Verta paminėti ir HDMI išėjimo atsiradimą, tačiau tam reikės įsigyti papildomą kabelį. Šiuo kabeliu vienu metu galima perduoti vaizdą į televizorių ar monitorių ir kartu įkrauti iPad. Bendras įrenginio našumas išaugo, o dydis – sumažėjo. Negana to žadamas darbas naudojant įmontuotą bateriją nesutrumpėjo. Kaip ir pirmame iPad jis yra iki 10 valandų, o budėjimo laikas – iki mėnesio. Tokį baterijos efektyvumą pavyko išlaikyti, kuriant energiją taupančius, tačiau galingesnius komponentus.

Vaizdo pokalbiai

Vaizdo kameros leidžia mėgautis video pokalbiais. Viena vaizdo kamera perduodamas Jūsų atvaizdas, o kita galite parodyti Jus supančią aplinką. Reikia pripažinti, kad šių vaizdo kamerų kokybės video pokalbiams pakanka, tačiau fotografijų kokybė labai prasta. O štai filmavimas atliekamas HD kokybe ir jos tikrai pakanka paprastiems video klipams. Vaizdo pokalbiais galima mėgautis FaceTime programa. Tai yra Skype programos atitikmuo, tačiau FaceTime nereikia papildomai konfigūruoti, naudotis ja labai paprasta.

iMovie

Grafikos mikroschemų rinkinys bei procesorius buvo atnaujinti ne be reikalo. Apple pritaikė specialią vaizdo redagavimo programą, kurios kaina yra 4.99 dolerio. Su šia programa galima redaguoti ne tik nufilmuotus video klipus, bet ir įkeltus. Programoje jau įdiegta keletas garso efektų. Svarbiausia – nereikalinga jokia ankstesnė vaizdo klipų redagavimo patirtis. Visi veiksmai atliekami keliais rankų judesiais. Galima išimti dalį klipo, įdėti kitur, sujungti, pridėti foninį garsą ar šiaip foninius vaizdo efektus.

GarageBand

Atrodo neįtikėtina, tačiau iPad2 geba kurti ir muziką, emuliuodamas muzikos instrumentus. Tai įmanoma įsigijus 4.99 dolerio vertės programėlę GarageBand. Garso įraše gali būti iki 8 takelių, kuriuose skamba įvairūs instrumentai. Tarp jų: pianinas, būgnai, gitara, bei išmanieji instrumentai. Būtent išmanieji instrumentai yra įdomūs, kadangi pasirinkę pianiną, galėsite patys sugroti jo klavišais. Garso takelius pagyvins iš anksto sugeneruoti efektai, esantys programoje.

Kainos

iPad2 kainos nesiskiria nuo iPad (JAV rinkoje). Kaina priklauso nuo atminties kiekio ir nuo to ar  komplektacijoje yra 3G modemas.

Privalumai ir trūkumai:

Taigi laikas išryškinti iPad2 stipriąsias ir silpnąsias vietas. Privalumai:
1. Įrenginio darbo laikas naudojant bateriją yra iki 10 valandų.
2.  Programų, pritaikytų Ipad2 skaičius viršija 65000 ir jis toliau auga.
3.  Galima komplektacija su 3G modemu, bei GPS.
4.  Ypač plonas.

Šie privalumai iPad2 išskiria iš konkurentų tarpo. Tačiau yra ir trūkumų:
1.  Turi tik 512 operatyviosios atminties, kai konkurentai siūlo ir 1 GB modulius.
2.  Video kamerų fotografavimo kokybė yra prasta.
3.  Tam, kad pasinaudoti HDMI jungtimi reikia pirkti specialų kabelį.

Galutinis rezultatas

Produktas tikrai vykęs, o svarbiausia išleistas laiku. Šiuo metu planšetinių kompiuterių rinka vis dar formuojasi, visi žymesni gamintojai bando į ją patekti. Sunku patikėti, tačiau per metus, kurie praėjo nuo iPad išleidimo konkurentai išleido beveik dauguma parametrų iPad lenkiančius produktus. Todėl Apple išleido iPad2, kuris įgavo nemažai naujų ir tikrai naudingų funkcijų. Nepaisant kelių nežymių trūkumų galima drąsiai teigti, kad iPad2 yra vykęs produktas.

Prengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed