LG Optimus Pad, tobulas planšetinis kompiuteris?
IT gaminių apžvalgos
Trečiadienis, 13 Balandis 2011 00:04

Ankstesnėje apžvalgoje testavom iPad2 – šviežią Apple atsaką planšetinių kompiuterių rinkos konkurentams. LG žada, kad jau balandžio mėnesio pabaigoje Jungtinės Karalystės gyventojus pasieks šių planšetinių kompiuterių siunta. Pažvelkime į LG Optimus planšetinio kompiuteriuko savybes iš arčiau.


Išorė

Išoriškai LG Optimus Pad atrodo labai paprastai. Juodas, užapvalintais kampais, na tik ant įrenginio nugarėlės puikuojasi  sidabro spalvos plokštelė su Google užrašu (įrenginyje veikia Andoroid 3.0 sistema).  Ekrano dydis – 8.9 colio, mažesnis nei Ipad2 (9.7 colio). Tačiau LG teigia, kad toks dydis yra optimalus, nei per didelis, nei per mažas (Samsung Galaxy tablet ekrano dydis tik 7 coliai). Nemažas privalumas yra didesnė nei įprasta ekrano skiriamoji geba, kuri yra 1280 x 768, kai tuo tarpu iPad2 - 1024 x 768. Įrenginys neapkrautas jungtimis. Jis turi micro USB, 3.5mm stereo išėjimą ausinėms bei HDMI jungtį. Tai didelis privalumas prieš iPad2, kuriam reikalingi specialūs kabeliai. Vienintelis klavišas šiame įrenginyje – garso didinimas arba mažinimas. Įrenginio bendras dizainas yra minimalistinis ir neiššaukiantis.

 

Komponentai arba „geležis“

LG Optimus Pad  parduodamas tik vienos komplektacijos. Viduje įkrautas nVidia  Tegra 2 dviejų branduolių procesorius, 1GB operatyviosios atminties ir 32 GB informacijos laikmena. Norint praplėsti atmintį galima tai padaryti nusiperkant MicroSD kortelę (LG Optimus Pad turi jai skirtą lizdą). Be to prisijungti bus galima prie Wi-Fi, 3G tinklų, bei naudotis GPS arba Bluetooth. Bet visą tai turi ir iPad2 (išskyrus 1 GB operatyviosios atminties).  Įdomesnis LG pranašumas slypi kamerose (beje, silpnoji iPad2 dalis). Šiame planšetiniame kompiuteryje įmontuotos iš viso 3 kameros. Viena įrenginio priekinėje dalyje, skirta video pokalbiams, yra 2 megapikselių. Kitos dvi 5 megapikselių  kamerytės sumontuotos įrenginio nugarinėje dalyje ir yra. Jos skirtos daryti 3D nuotraukas bei video (išdėstytos kaip žmogaus akys, viena šalia kitos, bei dirba sinchroniškai). Skamba įspūdingai, kaip tokiam mažam įrenginiui. Tik kaip ir visuose 3D įrenginiuose reikalingi specialūs akiniai, tam, kad peržiūrėti nuotraukas bei vaizdo klipus. Laimei akiniai yra pasyviniai, o ne aktyviniai ir nėra tokie brangūs kaip aktyviniai. LG Optimus Pad deklaruojamas veikimo nuo baterijos laikas iki 9 valandų. Todėl čia jis iPad2 deja, bet neprilygsta.

Programinė įranga

Įrenginyje įdiegta Android 3.0 Honeycomb operacinė sistema. Šiuo metu galima nusipirkti tik vieną planšetinį kompiuterį su šia nauja operacine sistema (Motorola Xoom). Todėl jaučiamas didelis programėlių stygius. Oficialiai dabar jų suskaičiuojama apie 50. Tuo tarpu iPad2 programėlių skaičius siekia 65000. Tačiau reikia nepamiršti, kad iPad2 startavo jau turėdamas solidų programinės įrangos bagažą, kuris buvo sukurtas iPad pirmajai versijai. Būtina paminėti, kad Amdroid 3.0 Honeycomb operacinė sistema leidžia turėti virtualius darbastalius. Tai reiškia, kad viename darbastalyje galite naršyti, o kitame dirbti, kad ir elektroniniu paštu ar būti sustabdžius video klipą. Norint persijungti tarp virtualių darbastalių tereikia vieno perbraukimo pirštu. Be to, Android 3.0 Honeycomb siūlo programėles, kurios gyvena ant jūsų darbastalio (angliškai widget). Tai gali būti orų prognozė ar naujienos. Bent jau kolkas iOS to pasiūlyti negali.

Kokius 2 didelius trūkumus turi LG Optimus Pad?

Aktualiausias vartotojui parametras – kaina. Produktas gali būti fantastiškas, tačiau jei jo kaina bus ženkliai didesnė už vidutinę tokių prekių kainą, pardavimai bus menki.  LG Optimus Pad planuojama kaina – 849 eurai arba 2929,05 litai (žinoma, reali parduotuvės kaina dar šiek tiek auga)  Europoje, tai yra per didelė suma tokiam kompiuteriui. iPad2 geriausio modelio kaina siekia apie 2600 litus (ne Lietuvoje). LG Optimus Pad yra galingas planšetinis kompiuteris, tačiau koją jo sėkmei pakišti gali per didelė kaina. Greičiausiai didelę įtaką jai turėjo 3D kameros, kurios tikrai nėra būtinos planšetiniame kompiuteryje. Kitas nemažesnis trūkumas yra nedidelis programinės įrangos pasirinkimas. IPad2 čia be abejonės laimi, tačiau po metų šis trūkumas greičiausiai bus ištaisytas, kadangi programėlių Android 3.0 operacinei sistemai atsiras vis daugiau.  Jeigu kaina jūsų netrikdo, o programinės įrangos gausa šiuo metu jums nėra aktuali, LG Optimus Pad – tinkamas pasirinkimas.

 
Parengė: redakcija
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed