Asus Eee Pad Transformer – nešiojamo ir planšetinio kompiuterio mišinys
IT gaminių apžvalgos
Sekmadienis, 17 Liepa 2011 15:44

Planšetiniai kompiuteriai yra labai populiarūs JAV ir ES šalyse, Lietuvos rinkoje jiems trukdo įsitvirtinti ganėtinai nemaža kaina (iPad2 kainos startuoja nuo 2000 Lt, na o bent minimalių parametrų, leidžiančių patogiai dirbti Viewsonic Viewpad – nuo 1200 Lt). Šioje kainų kategorijoje jau galima rasti neblogų nešiojamų kompiuterių pasiūlymų, o svarbiausia – jie turi realią klaviatūrą.


Štai čia Asus ir įžvelgė potencialą. Paleisti į rinką planšetinį kompiuterį, kurį galima greitai paversti į mažą nešiojamą kompiuteriuką su realia klaviatūra. Žinoma, kiti gamintojai irgi siūlo įsigyti klaviatūras savo planšetiniams kompiuteriams, tačiau jos turi kelis rimtus trūkumus, kuriais nepasižymi Asus komplektas. Asus planšetinis kompiuteris ir klaviatūra Lietuvoje kainuoja 1800 Lt. Atrodytų suma yra ganėtinai didėlė, tačiau už ją gaunate planšetinį ir internetinį (netbook) kompiuterį .


asus-eee-pad-transformer-1asus-eee-pad-transformer-1

Techniniai parametrai

Keista, tačiau net ir už tokią vidutinę sumą planšetinių kompiuterių rinkoje pirkėjas gauna tikrai daug. Asus Eeepad Transformer aprūpintas Nvidia Tegra 2 1.0 Ghz dviejų branduolių procesoriumi, 1 GB operatyviosios atminties ir 16 GB kaupiklio (versija su 32 GB kainuoja brangiau). Tai jau tradicinė ir laiko patikrinta komplektacija, kuri leidžia komfortiškai naršyti internete ir žiūrėti vaizdo klipus. Papildomai kaupiklio atmintį galima išplėsti microSD kortele. Na, o kalbant apie ekraną, Asus pateikia dar vieną siurprizą. Ekrano matrica šiame modelyje yra 10,1 colio, 1280x800 skiriamosios gebos IPS. Tai garantuoja didelius apžvalgos kampus ir gerą ryškumą. Beveik visi planšetiniai kompiuteriai už tokią sumą turi tik LCD tipo ekranus. Vaizdo  kameros šiame įrenginyje yra dvi: galinė – 5 megapikselių, na o priekinė – 1.2. Kokybė beveik nesiskiria nuo kitų gamintojų planšetiniuose kompiuteriuose įmontuotų kamerų ir yra vidutinė. Verta plačiau panagrinėti komplekte parduodamą klaviatūros priedą. Jame yra įmontuota papildoma baterija, papildomai naudodamas ir ją Asus Eee Pad Transformer veiks iki 15 valandų, o be jos iki 9.5 . Be to, pats planšetinis kompiuteris tvirtai įsistato į klaviatūrą ir taip virsta mažu nešiojamu kompiuteriu, kadangi jį galima ir atidaryti ir uždaryti kaip įprastą nešiojamą kompiuterį.  Klaviatūroje taip pat yra įmontuota pelė, o ją įjungus (galima atjungti specialiu klavišu ant klaviatūros) planšetinio kompiuterio ekrane atsiranda pelės žymeklis. Trūksta tik pelės jautrumo reguliavimo, tačiau tai yra programinė klaida, kuri su vėlesnėmis programinės įrangos versijomis bus ištaisyta. Gamintojas žada, kad šią klaviatūrą bus galima sujunti ir su kitais jų planuojamais gaminti planšetiniais kompiuteriais.




Programinė dalis

Asus Eee Pad Transformer parduodamas su Android Honeycomb 3.0.1. Šioje versijoje ištaisytos kelios programinės įrangos kritinės klaidos, o svarbiausia įdiegtas Adobe Flash palaikymas, bei sutvarkytas microSD kortelės naudojimas. Asus taip pat paredagavimo virtualią Honeycomb klaviatūrą. Nuo šiol joje skaičiai matomi su raidėmis vienu metu. Tačiau pats gamintojas pripažįsta, kad kol kas įrenginys nėra išnaudojamas iki galo dėl programinių barjerų.

Ar jau laikas keisti internetinius kompiuterius?

Jeigu naršote internete, naudojatės elektroniniu paštu ir dirbate su tekstais, galite drąsiai keisti savo seną internetinį kompiuterį į Asus Eee Pad Transformer. Gausite du įrenginius, o svarbiausia praplėsite savo mobilumo galimybes.  Asus pirmieji atvežė į Lietuvą internetinius kompiuterius (netbook), o dabar pirmieji bando juos pakeisti hibridiniu kompiuteriu. Esminių ar didelių trūkumų Asus Eee Pad Transformer tiesiog neturi, o kainos ir kokybės santykis yra tikrai geras.

Parengė redakcija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed