Kaip pradėti programuoti?
IT+
Penktadienis, 03 Gruodis 2021 10:12

Programavimas yra vienas vertingiausių įgūdžių tiek keičiant karjerą, tiek plečiant įgūdžius šiais internetiniais laikais. Jei tik pradedate galvoti apie programavimą, štai keletas žingsnių, kuriuos rekomenduoja M. Pininios (Lifehacker)

 

Sužinokite, kodėl norite išmokti programuoti

Pasirinkta kryptis labai priklauso nuo to, kodėl tikrai norite išmokti programuoti ir kiek laiko galite sąžiningai investuoti. Jei norite rimtai studijuoti programavimą ir tapti programinės įrangos inžinieriumi, geriausias pasirinkimas gali būti stoti į metinius ar ilgesnius kursus. Atminkite, kad be kurso daug dalykų reikia išmokti ir savarankiškai. Jei planuojate samdyti laisvai samdomus interneto kūrėjus, gali pakakti trumpos programos ir daug praktikos. Programuotojų bendruomenėje yra daugybė specialistų, kurie nori išmokyti programuoti kitus asmenis. Pasistenkite susirasti tokį asmenį – mokytoją/mentorių. O jei nerandate – pats tapkite mentoriumi, prisiminkite, kad net ir kito asmens mokymas padės lengviau įsiminti ir suprasti informaciją pačiam.

Pasirinkite tinkamą programavimo kalbą

Nėra geriausios programavimo kalbos. Tačiau išmokus vieną kalbą išmokti kitą kalbą bus pakankamai lengva. Taigi, nesijaudinkite dėl netinkamos kalbos pasirinkimo. Galbūt pasirinkote tai :). Pasirinkta kalba taip pat priklauso nuo jūsų tikslo. Pavyzdžiui, jei norite dirbti iOS įrenginiais, turite pasirinkti SWIFT, jei norite išmokti naudotis darbalaukio programomis, JAVA ir panašiai. Šioje nuorodoje pateikiama svarbi informacija apie populiariausias programavimo kalbas. Pradėkite nuo mažų žingsnelių ir būkite kantrūs. Nepaisant to, kurią kalbą pasirinkote ir net kurį mokymosi metodą, turite pradėti nuo pačios pradžios. Labai gera praktika yra dirbti ir su mokomaisiais vadovėliais keliskart perrašant mokomųjų vadovėlių kodą. Taigi pradėkite nuo pat pradžių ir perrašykite eilutes, kurios atrodo elementarios. Atlikite savo pirmajį elementarų programavimo projektą nuo pradžios iki pabaigos. Dažnai pastebime, kad ne visi metodai tinka visiems. Pavyzdžiui, nepaisant to, kad internete yra begalės knygų, jos daug kam nėra efektyviausia mokymo priemonė. Taigi, jei netinka vienas mokymosi metodas – pabandykite kitą. Tačiau būkite kantrūs ir nepasiduokite neišbandę keleto metodų.

Išbandykite vaikų programavimo programą

Šiandien net vaikai mokosi programuoti. Tai nuostabus dalykas. Nors dauguma vaikams tinkamų mokomųjų programavimo programų yra paprastos ir paprastos (pvz., Scratch), jos tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Jie ne tik išmokys pagrindinius dalykus, bet ir leis sukurti įdomesnių projektų. Nemokami kursai internetu. Nemokami internetiniai kursai taip pat yra geras pasirinkimas. Yra daug nemokamų kursų svetainių, kurios gali padėti suprasti, kas yra programavimo kalba, ir per kelias dienas sukurti pagrindinę programėlę. Žinoma, to gali ir nepakakti norint įsidarbinti programavimo įmonėje, tačiau pakanka suprasti, kuo skiriasi viena programavimo kalba nuo kitos ir kas yra programavimas.

Programavimo kursas (mokymo programa)

Norintiems rimčiau užsiimti programavimu ir jau žinantiems, kad renkasi šią profesiją ar norintiems giliau išmanyti programavimą, galima rinktis nuo kelių mėnesių iki metų trunkančius programavimo kursus. Rekomenduojame rinktis programavimo kursą su praktika, taip pat derinti kelias programavimo kalbas. Pasirinkite ilgesnę programą. Mokykitės iš šimtų nemokamų programavimo knygų. Internete yra tūkstančiai nemokamų programavimo knygų. Kai kurie tinka pradedantiesiems, o kai kurie tinka labiau pažengusiems. Peržiūrėkite šią nuorodą, kurioje yra šimtai labai naudingų programavimo knygų: „Github Book Collection“. Dažnai vienas įdomiausių mokymosi būdų yra žaidimai. Vien “BIT” kursuose front-end programavime studentai dažniausiai kuria žaidimus. Taip pat yra keletas tinklapių mokymuisi programuoti, kurie patys yra žaidimai: Code combat ir CodinGame yra vieni populiariausių pavyzdžių.

 


Susijusios naujienos:

  • Ieškote IT specialisto? Kreipkitės į personalo paieškos įmonę (2020-04-30)

    Esate IT įmonės direktorius ar vadovas ir ieškote patikimų ir kvalifikuotų darbdavių? Sugaištate daugybę laiko rašydami paieškų skelbimus, tačiau šios paieškos nieko vertos? Jei taip, tada kreipkitės į personalo paieškos įmonę, kuri kaip mat surastų kvalifikuotų konkrečios srities specialistų per trumpą laiką.

     

  • „Microsoft“ pristatė verslo analitikos sprendimą „Power BI“ debesijos paslaugai „Office 365“ (2014-02-11)

    Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.

     

    „Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

  • Tarptautinė informacinių technologijų valdymo metodika – jau ir lietuvių kalba (2014-01-15)

    Tarptautinė informacinių sistemų valdymo ir audito asociacija ISACA sausio 10 d. išleido informacinių technologijų specialistams skirtą leidinį lietuvių kalba „COBIT 5. Organizacijos IT valdymo ir vadovavimo metodika“. Tai informacinių technologijų valdymo metodika, naudojama organizacijų informacinių technologijų valdymo, audito ar kokybės užtikrinimo klausimais. Lietuviškasis leidinio vertimas yra vienas iš pirmųjų pasaulyje – anksčiau ši metodika buvo išleista tik ispanų, kinų, japonų, vokiečių, rumunų, rusų, arabų ir prancūzų kalbomis.

  • Lietuvių įmonė „Gluk Media“ sukūrė „Manchester United” būdą virtualiai susitikti su gerbėjais (2013-12-10)

    Naujųjų medijų agentūra „Gluk Media“ tapo pirmąja Lietuvos bendrove, užmezgusia bendradarbiavimą su vienu vertingiausių pasaulio futbolo klubų – „Manchester United“. „Gluk Media“ sukūrė virtualios realybės projektą su Luis Nani, Antonio Valencia, Chicharito ir Marouane Fellaini. Nufilmuoti futbolininkai tapo projekcijos, kurioje gali dalyvauti jos žiūrovai, dalimi.

  • Vilniuje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų Lietuvoje (2013-12-09)

    Šiandien Litexpo parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrong, Tom Gilb, Kevin Hammond ir kiti.

     

    Tokio lygio konferenciją surengti mūsų šalyje yra iššūkis, ją galima palyginti su tokiais tarptautiniais renginiais kaip „GOTO“, „The Arts“, „NDC“ ar „QCon“. „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų. Didžioji dalis jų atvyksta iš Vakarų Europos, taip pat Amerikos ir, žinoma, Lietuvos.


Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed