„Apple“ pristatė „iPad 3“ (video)
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 08 kovas 2012 00:51

Bendrovė „Apple“ San Franciske šįvakar Lietuvos laiku įvykusiame renginyje spaudos atstovams pristatė naująjį savo planšetinio kompiuterio modelį „iPad 3“ su dvigubai didesnės raiškos „Retina“ ekranu, 4 branduolių  vaizdo procesoriumi ir 4G LTE ryšio moduliu.

„Apple“ vykdomasis direktorius Timas Cooke'as, savo kalboje pabrėžęs, kad jo vadovaujama bendrovė 76 proc. pajamų per praėjusį metų ketvirtį gavo iš „pokompiuterinės eros“ produktų – „iPhone“ telefonų, „iPod“ grotuvų ir „iPad“ planšečių – pranešė, kad per paskutiniuosius 3 mėnesius visame pasaulyje buvo parduota 15 milijonų „iPad 2“ planšetinių kompiuterių. Pasak jo, dabar „iPad“ yra tikra nešiojamojo kompiuterio alternatyva, nes juo yra patogiau naudotis el. paštu, naršyti internetą, skaityti elektronines knygas. Prie „iPad“ sėkmės rinkoje, kuri stebina dar ir dėl to, kad šis produktas rinkoje pasirodė vos prieš dvejus metus, esą labai prisidėjo ir daugybė jam skirtų programų.

Po to T. Cooke'as renginio dalyviams pradėjo pristatinėti svarbiausias naujojo „iPad“ modelio „iPad 3“ savybes. Paaiškėjo, kad išoriškai naujoji „Apple“ planšetė praktiškai nesiskirs nuo „iPad 2“: ją išduos tik žymiai kokybiškesnis vaizdas ekrane. „iPad 3“ ekranas išliko to paties dydžio, tačiau jo raiška yra dvigubai didesnė nei „iPad“ ir „iPad 2“ – 2048 x 1536 vaizdo taškų. Iš viso naujajame ekrane yra 3,1 mln. vaizdo taškų, o tai reiškia, kad jo raiška yra 264 pikseliai viename colyje. T. Cooke'o teigimu, „iPad 3“ ekranas 44 proc. geriau perteikia spalvų sodrumą.

Naujojoje planšetėje naudojamas patobulintas „iPad 2“ diegiamo 2 branduolių procesoriaus modelis A5X, tačiau kompiuteryje bus  4 branduolių vaizdo procesorius. T. Cooke'o teigimu,  A5X yra 4 kartus greitesnis už „Tegra 3“ procesorių.

Kol kas neaišku, kiek būtent darbinės atminties turės „iPad 3“, pristatymo metu tai nebuvo detalizuota. Anksčiau buvo spėjama, kad ji bus padidinta nuo 512 MB iki 1 GB.

„iPad 3“ fotokamera galinėje korpuso dalyje yra 5 MP raiškos, ji turi autofokusavimo galimybę ir gali filmuoti 1080p (HD) raiška. Įdomu, kad  naujojoje planšetėje nebus skaitmeninio pagalbininko „Siri“, tačiau šį trūkumą iš dalies galės kompensuoti diktavimo funkcija, suderinama su anglų, prancūzų, vokiečių ir japonų kalbomis.

„iPad 3“ turi 4G LTE ryšio (21Mb/s HSPA+/42Mb/s DC-HSDPA / 73Mb/s LTE) modulį,  be to, gali veikti kaip „Wi-Fi“ ryšio prieigos stotelė, prie kurios gali prisijungti 5 įrenginiai.  Pranešama, kad planšetėje naudojama ta pati baterija, kaip ir ankstesniame modelyje, jos talpos turėtų pakakti 9 val. darbo naudojant LTE ryšį arba 10 val. naudojant  „Wi-Fi“.

Naujasis planšetinis kompiuteris bus šiek tiek sunkesnis ir truputį plonesnis (8,8 mm), nei  „iPad 2“.  „iPad 3“ modeliai skirsis 4G LTE arba „Wi-Fi“ ryšio moduliais bei vidinės atminties kiekiu: 16, 32 ar 64 GB.

Modeliai tik su „Wi-Fi“ ryšiu kainuos 499, 599 ir 699 JAV dolerius, o su 4G LTE  ir „Wi-Fi“ ryšiu – 629, 729 ir 829 dol.

„Apple“ pranešė  jau priimanti išankstinius „iPad 3“ užsakymus. Naujųjų planšečių tiekimas rinkai prasidės kovo 16 dieną.Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed