Apžvalga. Planšetiniai žaislai turtuoliams ir varguoliams
Kompiuterių pasaulis
Pirmadienis, 12 Gruodis 2011 00:24

Planšetinių kompiuterių rinkoje karaliauja kompanija „Apple“, tačiau nesnaudžia ir konkurentai. Patraukti pirkėjų dėmesį jie stengiasi gamindami ne tik konkurencingus, bet ir mažesnius ar pigesnius įrenginius.Neseniai teko išbandyti dvi būtent tokias planšetes. Abi jos mažesnės už lyderę, tačiau viena konkuruoti tikisi kokybe („Samsung Galaxy Tab 8.9“), kita – kaina („ACME Tablet TB01“).

Lyderio kopija

„Samsung“ yra išleidusi kone visų įmanomų įstrižainių įrenginius su lietimui jautriais ekranais, pradedant nedideliais išmaniaisiais telefonais, baigiant 10 colių planšetiniu kompiuteriu. Kad ir ką sakytų įvairių šalių teismai, nagrinėjantys „Samsung“ ir „Apple“ ginčus dėl įrenginių panašumo, man jų produkcija yra netgi labai panaši. Šį teiginį reikėtų laikyti komplimentu.

Šįkart gavau išbandyti 8,9 colio įstrižainės ekraną turintį „Galaxy Tab“. Anksčiau teko rankose laikyti ir didesnį (10.1 colio), ir mažesnį (7 colio) šio planšetinio kompiuterio variantą. Esminis jų skirtumas, mano nuomone, ir yra ekrano įstrižainė (na, mažesnysis modelis pagamintas pigiau). Taigi kurį pasirinkti priklauso tik nuo poreikių: jei įrenginį dažniau nešiosite ir naudosite darbo reikmėms, tuomet veikiausiai užteks mažesnės įstrižainės; jei jį dažniau naudosite namuose ir žiūrėsite filmus ar žaisite, tuomet verčiau pamąstyti apie vyresnįjį brolį.

Nepasakyčiau, kad 8,9 colio yra „aukso viduriukas“, veikiau tai variantas neišsirenkantiems. Belieka pasidžiaugti, kad suteikiamas ir toks pasirinkimas.

Kalbant apie kitas charakteristikas, prie ko nors prikibti sunkoka. Planšetinis kompiuteris veikia sparčiai, yra patogus, sąlyginai nesunkus, taigi dirbti ar pramogauti juo bus patogu.

Bene daugiausia pagyrų nusipelno ekranas (raiška – 1280 x 800 tšk.), kurio kokybė yra tiesiog puiki. Jei dydžio užteks, filmai, serialai, žaidimai ir kiti vaizdingi užsiėmimai „susivalgys“ lyg saldainiai.

Kita svarbi planšetės dalis – elementas. „Galaxy Tab 8.9“ įmontuota 6100 mAh baterija, kuri, anot gamintojo, turėtų atlaikyti 10 valandų be įkrovimo. Aš keliais prisėdimais (per tris dienas) žaisdamas, naršydamas internete ir žiūrėdamas vaizdo įrašus bateriją išeikvojau per maždaug 7 valandas, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad planšetė likusį laiką buvo „miegojimo“ režime, kuris taip pat elementą šiek tiek sekina. Bet kokiu atveju, svarbiausia tai, kad baterija veikė be siurprizų ir visuomet žinojau, kada ją reikės įkrauti (kodėl tai svarbu sužinosite paskaitę apie kitą išbandytą planšetę).

Dar įrenginys turi dvi vaizdo kameras (2 mln. tšk. priekyje ir 3 mln. tšk. gale), kurių kokybė yra panaši į eilinio išmaniojo telefono kamerų. Žodžiu, stebuklų nesitikėkite. Bet kokiu atveju, kažin ar kas planšetes naudoja fotografavimui (išskyrus sostinėje automobilių parkavimą tikrinančius pareigūnus).

Garsiakalbiai kokybe taip pat gali lygintis nebent su nešiojamuoju kompiuteriu, bet tai suprantama – „subvūferio“ į sąsiuvinį neįkiši.

Gerai tai, kad planšetinis kompiuteris palaiko ir „Wi-Fi“, ir 3G ryšį, taigi prieigą prie interneto turėsite visur.

Kalbant apie programinę įrangą, kompiuteryje įdiegta trečiosios kartos „Android Honeycomb“. Man asmeniškai ši operacinė sistema nėra prie širdies (tarkime, man žymiai labiau patiko „webOS“, gaila, jos ateitis labai miglota...).

„Android“ tikrai nėra bloga, ja dirbti galima ir yra visai patogu. Tačiau kartais pasitaiko strigimų, palaikomi ne visi populiarių failų formatai, įvairūs funkciniai mygtukai yra skirtingose ekrano vietose, o funkcijų nustatymai tarsi suslapstyti nustatymuose ir t.t.

Bet jei įprasite, į kitas veikiausiai nebenorėsite žiūrėti (nes įsiminus, ką ir kur galima rasti, paėmus kitą įrenginį viskas atrodys supainiota ir nepatogu).

„Galaxy Tab“ turi ir „Samsung“ priedą – „Touch Wiz“ vartotojo sąsają, kuri papildo operacinę sistemą keliomis smulkmenomis, tačiau esmės jos nekeičia – „Android“ lieka „Android“.

Trumpai sakant, „Galaxy Tab 8.9“ yra patogi ir kokybiška planšetė, kurią malonu paimti prireikus skubiai pasitikrinti paštą, užsukti į kelias interneto svetaines ar vakare atsilošus fotelyje įsijungti žaidimą, serialą, gal net paskaityti knygą. Bene didžiausias jos trūkumas – tai, kad ji nenuskaito atminties kortelių, taigi įrenginio atminties negalėsite išplėsti. Taip pat nežinia kodėl pasirinktas unikalus baterijos įkrovimo ir duomenų perkėlimo jungiklis (o ne, pvz., „micro USB“) – palikus namuose ar pametus kabelį teks pirkti naują.

Ar ji verta maždaug 1,8 tūkst. Lt – spręsti jums. Tiesa, tiek didesnio „Galaxy Tab 10.1“, tiek konkurento „Apple iPad 2“ kainos yra panašios...

Lietuviškai kiniškas

Savo planšetinį kompiuterį turi kone visos technologijų bendrovės, todėl šia mada susidomėjo ir lietuvių kompanija „ACME“. Ji pristatė kokybe nepasižyminčią, užtat pigią planšetę „ACME Tablet TB01“. Taupymo sumetimais net pagamintas jis ne Lietuvoje, o Kinijoje.

Reikia suprasti, kad daiktas subalansuotas kaip tik lietuviams – turtuoliais save laikančių varguolių tautai.

Gaminant jį taupyta atsakančiai: korpusas – plastmasinis, įrenginys didelis (nors nesunkus), ekranas prastas, vaizdo kamera tik priekyje, o ir jos kokybė primena pirmųjų spalvotų telefonų fotokameras, vidinės atminties vos 4 gigabaitai... Galima vardinti kone visas detales, išskyrus 1 GHz taktinio dažnio „Samsung Cortex A8“ procesorių, kuris užtikrina spartų operacinės sistemos „Android 2.3“ ir programų veikimą.

Šiaip jau, prieš gaudamas įrenginį galvojau, kad jis bus dar prastesnis. Naršyti internete, peržiūrėti nuotraukas ar nedidelės raiškos vaizdo įrašus (tarkim, „YouTube“), pažaisti visai smagu ir patogu. Tačiau jis labiau primena ne planšetinį kompiuterį, o žaisliuką.

Labiausiai nuvylė prastas ekranas (jo raiška – vos 800 x 480 tšk.) ir neprognozuojama baterija, kuri jau po valandos darbo gali rodyti, kad baigia išsikrauti, o kitą sykį praleidus su kompiuteriu kelias valandas baterijos indikatorius sakys, kad dar liko daugiau nei pusė energijos.

Kameros nugarinėje įrenginio dalyje nepasigedau, nes, kaip jau minėjau, nemanau, kad planšetinis kompiuteris yra geriausias daiktas fotografavimui. Tačiau priekyje įmontuota 0,3 mln. tšk. kamera vaizdo skambučiams galėtų būti ir kokybiškesnė – pašnekovui gali atrodyti, kad naudojate prastą telefoną.

Gaila, kad gamintojas pagailėjo vidinės atminties, tačiau bent sudarė galimybę ją išplėsti naudojant „micro SD“ korteles. Dar vienas geras sprendimas – duomenų perkėlimui naudoti universalią „mini USB“ jungtį. Deja, įkrauti kompiuterio per ją nepavyks – tai galima padaryti tik naudojant specialų įkroviklį, kuriam dedikuotas ir atskiras lizdas.

Įrenginį galima įsigyti nuo 489 Lt, taigi kiek sumoki, tiek ir gauni.

Vis dėlto jei labai skaičiuojate pinigus, internete galima rasti panašių kinietiškų planšetinių kompiuterių ir už mažesnę kainą (tik juos perkant teks susimokėti už siuntimą, tad paskaičiuokite, kaip geriau elgtis). O jei norite kokybiško planšetinio kompiuterio už panašią kainą, siūlyčiau atkreipti dėmesį į „Amazon Kindle Fire“.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.

 • Lietuviai dažniau spaudžia ant video reklamos (2015-06-05)

  Lietuviai ant reklamos prieš video (preroll) spaudžia pusantro karto dažniau nei ant sklandančios reklamos (brandmark), kuri yra antras daugiausiai internautų veiksmų sulaukiantis formatas. Tai atskleidžia naujausia „gemiusAdMonitor“ ataskaita „Most popular display ads Q3 - Q4 2014“. Ataskaitoje analizuojami dvylikoje Europos šalių (Bulgarija, Čekija, Estija, Kroatija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija) 2014 m. antroje pusėje vykusių reklamos kampanijų rezultatai. Analizė remiasi parodymų ir paspaudimų santykio rodikliu (CTR).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed