"Microsoft" išleido "Windows 8.1"
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2013 17:42

Šiandien startuoja „Windows 8.1“ operacinės sistemos atnaujinimas. Vartotojai iš 230 šalių, tarp kurių ir Lietuva, jau gali susipažinti su atnaujinimu svetainėje www.windows.com. „Windows 8“ naudotojai galės parsisiųsti atnaujinimą iš „Windows Store“ programėlių parduotuvės spalio 18 dieną. Tą pačią dieną „Windows 8.1“ taip pat pradedama diegti naujuose įrenginiuose ir bus atskirai parduodama parduotuvėse.„Šis „Windows“ atnaujinimas atkeliauja drauge su naujais įrenginiais, kuriuos vis labiau pamėgsta vartotojai. Planšetiniai kompiuteriai, universalūs nešiojamieji kompiuteriai ir naujausi verslo kompiuteriai – daugelis šių įrenginių gaminami su lietimui jautriai ekranais, todėl „Windows 8.1“ leis pilnai išnaudoti jų galimybes“, - sakė „Microsoft Lietuva“ vadovas Kristijonas Kaikaris.

„Atea“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis 68% organizacijų (komercinių ir valstybinių) Baltijos šalyse jau naudoja planšetinius kompiuterius darbui.

„Tokie kompiuteriai su “Windows 8” operacine sistema leidžia dar efektyviau dirbti ir bendradarbiauti, siekti savo tikslų – sako Rimas Kareiva, „Atea“ Microsoft produktų vadovas. - „Windows 8.1“ atnaujinimas leis patogiau naudotis planšetiniais kompiuteriais, o tai paskatins dar daugiau darbuotojų pasinaudoti mobilaus darbo privalumais. Atnaujinimas gerokai palengvins ir darbą  įprastais - stacionariais bei nešiojamais kompiuteriais, sumažins vartotojų barjerą pereinant nuo „Windows 7“ prie „Windows 8“ operacinės sistemos“.

„Windows 8.1“ patobulinimai

Lengviau pritaikyti vartotojui. „Windows 8.1“ pradžios ekrane vartotojas gali nusistatyti įvairius plytelių dydžius, taip pat yra didesnis ekrano fonų ir spalvų pasirinkimas. Be to, vartotojas gali pasirinkti, nuo kurio ekrano nori pradėti naudotis „Windows“ – nuo „Start“ ekrano arba nuo gerai pažįstamo „Windows“ darbastalio. Tuo metu visi „Windows“ įrenginiai gali likti suderinti su sinchronizuojama „Microsoft“ paskyra.

„Start“ mygtukas ir paprastesnė navigacija. Su „Windows 8.1“ grįžta ir gerai pažįstamas navigacijos įrankis - „Start“ mygtukas. Atnaujintas programų peržiūros variklis leidžia greitai peržiūrėti visas kompiuterio programas, o skiltis „Pagalba + patarimai“ pataria, kaip kuo efektyviau jas paleisti.

Efektyvesnė paieška. Naujoji „Bing Smart Search“ leidžia paprastu būdu ieškoti internete vienoje programėlėje, kuri pritaikyta lietimui jautriems ekranams. Tereikia perbraukti pirštu ar suvesti ieškomą žodį „Start“ ekrane ir „Bing Smart Search“ suras dokumentą kompiuteryje, nuotrauką „SkyDrive“ talpykloje, programėlę, dainą ar interneto svetainę.

Turtingas programėlių komplektas nuo pat pradžių. „Windows 8.1“ atkeliauja iškart su naudingų programėlių komplektu: „Skype“, patogi pašto programėlė, „Bing Food & Drink” receptų paieška, video peržiūros programėlė „Xbox Video“. Su „Windows“ atnaujinimu taip pat pateikiama naujoji „Internet Explorer 11“ naršyklė – greita, sklandi ir puikiai pritaikyta lietimui jautriems ekranams. „Internet Explorer 11“ sinchronizuoja naršymo istoriją, mėgstamiausias svetaines ir nustatymus visuose „Windows 8.1“ įrenginiuose. Be to „Windows 8.1“ gali dirbti su 3D spausdintuvais, t.y. tokį spausdintuvą bus galima paprastai prijungti prie kompiuterio, spausdinti ir kompiuteris atpažins 3D formato failus.

Patobulintas daugiaprogramis režimas. „Windows 8.1“ leidžia vienu metu ekrane paleisti iki keturių programų, keisti jų užimamą erdvę bei vienai programai paleisti kitą. „Windows 8.1“ taip pat pagerėjo kelių monitorių režimas, todėl galima pasirinkti ar ta patį vaizdą norima matyti per visus ekranus, ar paskirstyti atitinkamai per keletą ekranų.

„SkyDrive“ integracija. Vartotojui pageidaujant „Windows 8.1“ gali būti glaudžiai susiejama su „SkyDrive“, o tai leis kurti, redaguoti, išsaugoti ir dalintis failais praktiškai visur su bet kuriuo „Windows“ įrenginiu.

Atnaujinta „Windows Store“ programų parduotuvė. Naujas išdėstymas ir kategorijos, pavyzdžiui „New & Rising”, leidžia matyti naujausias programėles. Asmeninės rekomendacijos bus kuriamos „Bing“ pagrindu ir padės surasti tas programėles, kurių labiausiai reikia. „Windows Store“ parduotuvė nuolat pildosi naujomis programėlėmis tokiomis kaip „Evernote“, „Facebook“ specialiai „Windows 8.1“, „Hulu Plus“, „Adobe Photoshop Express“, „eBay“, „Netflix“, „NOOK“.


Kaip atnaujinti turimą programinę įrangą?

 


„Windows XP/Vista“ naudotojai norėdami atsinaujinti į „Windows 8.1“ turės atlikti pilną disko išvalymą, „Windows 7“ vartotojams po „Windows 8.1“ instaliacijos reikės iš naujo įdiegti darbastalio programas.
„Windows 8” naudotojai ras atnaujinimą Windows Store parduotuvėje, „Windows 8.1. Preview“ naudotojai norėdami atnaujinti kompiuterį iki „Windows 8.1“ turės apsilankyti www.windows.com, kur bus atsinaujinimo nuoroda.

Daugiau informacijos apie „Windows 8.1“ rasite „Windows“ tinklaraštyje: http://www.blogs.windows.com.

Apie „Microsoft“:


1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

 


Susijusios naujienos:

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed