Mokesčių inspektoriai tikrins ir kompiuterius
Kompiuterių pasaulis
Pirmadienis, 16 Balandis 2012 13:36

Jau artimiausiu metu Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių administratoriai į įmonių patikrinimo planus įtrauks ir jose naudojamų kompiuterių programų teisėtumo vertinimą, pranešė asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“.

Kovojant su plačiai paplitusiu piratavimu Lietuvoje įgyvendinamas trišalis bendradarbiavimo susitarimas, kurį prieš metus pasirašė Valstybinė mokesčių inspekcija, Policijos departamentas ir asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“ (BSA). Skelbiama, kad beveik prieš metus pasirašytu susitarimu siekiama sustiprinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą Lietuvoje, užkirsti kelią plačiai paplitusiam piratavimui, neteisėtų kompiuterių programų naudojimui ir platinimui.

Kasmet tarptautinės asociacijos BSA atliekami tyrimai rodo, kad nuo 2008 metų Lietuvoje piratavimo lygis nekinta ir išlieka gana aukštas – 54%. Tai reiškia, kad Lietuvoje neteisėtos kompiuterių programos naudojamos dažniau nei kas antrame kompiuteryje. Ekspertų vertinimai rodo, kad šiuo metu Lietuvoje naudojamų neteisėtų kompiuterių programų komercinė vertė sudaro arti 96 mln. litų. Šešėlinis kompiuterių programų naudojimo „verslas“ iškreipia konkurencinę aplinką Lietuvoje, stabdo naujų darbo vietų kūrimą; kasmet į valstybės biudžetą nesumokama mažiausiai 18 mln. litų mokesčių.

„Kol piratavimo lygis Lietuvoje išlieka toks aukštas, nerealu tikėtis ženklesnių pokyčių aukštą pridėtinę vertę kuriančių sričių plėtojime. Tik tinkamai apsaugoję autorių teises ir ilgalaikiu nuosekliu darbu sukurtą kūrinį, paskatinsime Lietuvos įmones kurti naujus, originalius produktus ir garbingai konkuruoti tiek šalies, tiek tarptautinėse rinkose,“ - sakė Ervinas Leontjevas, „Verslo programinės įrangos aljansas“ prezidentas.

Pasirašius trišalį bendradarbiavimo susitarimą, „Verslo programinės įrangos aljanso“ atstovai kartu su Mokesčių inspekcijos ir Policijos departamento darbuotojais rengia seminarus, kurių metu mokoma kaip nustatyti galimą neteisėtą kompiuterių programų panaudojimą. Tokiuose seminaruose jau dalyvavo 60 Mokesčių inspekcijos darbuotojų ir policijos pareigūnų iš Vilniaus. Per ateinančius du mėnesius mokymuose dar sudalyvaus virš 100 mokesčių administratorių ir policijos pareigūnų iš Kauno ir Klaipėdos regionų.

„Stiprindami intelektinės nuosavybės teisinę apsaugą turime užtikrinti, kad visos įmonės konkuruotų sąžiningai ir vienodomis sąlygomis, - sakė Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. – Manome, kad mokesčių administratoriai, įgyvendindami trišalį bendradarbiavimo susitarimą, prisidės prie skaidresnės verslo aplinkos Lietuvoje kūrimo, sumažins šešėlinę kompiuterių programų platinimo rinkos dalį ir padės geriau apsaugoti autorių teises.“

Planuojama, kad jau artimiausiomis savaitėmis įmonių patikrinimų metu bus domimasi ir jos veikloje naudojamų kompiuterių programų teisėtumu.

Lietuvoje kovą su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais vykdo Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijos. Lietuvos kriminalinės policijos Intelektinės nuosavybės apsaugos skyriaus vadovo Roberto Šimulevičiaus duomenimis, kasmet Lietuvoje iškeliama vis daugiau administracinių ir baudžiamųjų bylų, kur įmonės ar fiziniai asmenys turi atsakyti už naudojimąsi piratinėmis kompiuterių programomis ar jų platinimą.

Pagal trišalį susitarimą visos jį pasirašiusios šalys glaudžiai bendradarbiaus keičiantis informacija apie autorių teisių pažeidimus, organizuos mokymus ir seminarus kompiuterių programų teisinės apsaugos klausimais, teigiama BSA pranešime.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.

 • Lietuviai dažniau spaudžia ant video reklamos (2015-06-05)

  Lietuviai ant reklamos prieš video (preroll) spaudžia pusantro karto dažniau nei ant sklandančios reklamos (brandmark), kuri yra antras daugiausiai internautų veiksmų sulaukiantis formatas. Tai atskleidžia naujausia „gemiusAdMonitor“ ataskaita „Most popular display ads Q3 - Q4 2014“. Ataskaitoje analizuojami dvylikoje Europos šalių (Bulgarija, Čekija, Estija, Kroatija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija) 2014 m. antroje pusėje vykusių reklamos kampanijų rezultatai. Analizė remiasi parodymų ir paspaudimų santykio rodikliu (CTR).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed