2011 metais 6 kartus išaugo mobiliųjų įrenginių grėsmės
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 19 kovas 2012 13:59

2011 metais daugiau kaip 6 kartus padaugėjo kenkėjiškų mobiliųjų įrenginių programų. Tokią išvadą tradicinėje ataskaitoje „Mobilioji virusologija“ padarė „Kaspersky Lab“ analitikai, o antivirusų ekspertas Denisas Maslenikovas detaliai pasakoja apie mobiliųjų įrenginių grėsmių vystymosi tendencijas, naujus kenkėjiškų programų plitimo būdus, 2012 metų prognozes ir pateikia išsamią statistiką.

2011 metais, ypač antrą pusmetį, staigiai išaugo naujų grėsmių mobiliesiems įrenginiams skaičius. Nieko panašaus ekspertai nebuvo užfiksavę per visą kenkėjiškų programų mobiliosioms platformoms istoriją. Viso tiriamo periodo metu surastos 5255 naujos mobiliųjų įrenginių kenkėjiškos programos. Vien tik gruodžio mėnesį „Kaspersky Lab“ savo antivirusų mobiliesiems įrenginiams duomenų bazes papildė daugiau kenkėjiškų programų atvejų nei per pastaruosius septynerius metus.

Pernai ne tik ženkliai išaugo mobiliųjų grėsmių skaičius – palyginti su 2010 metais įvyko ir kokybiniai labiausiai paplitusių kenkėjiškų programų pokyčiai. Nors tarp aptinkamų kenkėjų vyrauja primityvios SMS programos, jų kiekis sumažėjo nuo 44,2 proc. 2010 metais iki 36,6 proc. 2011 metais. Antroje vietoje – kenkėjiškos programos, leidžiančios nuotoliniu būdu kontroliuoti užkrėstą įrenginį. Piktadariai tokių programų beveik nenaudojo 2010 metais. Virusų kūrėjus vis labiau domina „Android“ operacinė sistema: dauguma aptiktų kenkėjiškų programų parašytos specialiai „Android“ išmaniesiems telefonams. Trečioje vietoje – šnipinėjimui skirtos programos, kurios vagia asmeninę vartotojo informaciją ir (arba) duomenis apie užkrėstą mobilųjį įrenginį.

Reikšmingi pokyčiai įvyko ir grėsmių pasiskirstyme pagal operacines sistemas. Antrą 2011 metų pusmetį užfiksuotas staigus „Android“ operacinės sistemos kenkėjiškų programų augimas. Vasaros viduryje šiai operacinei sistemai skirtos kenkėjiškos programinės įrangos dalis aplenkė „Symbian“ operacinei sistemai skirtų kenkėjiškų programų kiekį, o rudenį pranoko ir „J2ME“ platformai skirtų tokių programų kiekį. Dabar šie „pasiekimai“ tik dar labiau įsitvirtino.

Atskirai reikia paminėti ir įmantrius internetinės bankininkystės atakų būdus, naudojant mobiliųjų įrenginių kenkėjiškas programas. Pirmoji ataka užfiksuota dar 2010 metais, tačiau 2011 metais programos buvo patobulintos. Kenkėjiškos mobiliųjų įrenginių programos „ZitMo“ („ZeuS-in-the-Mobile“) ir „SpitMo“ („SpyEye-in-the-Mobile“) veikia kartu su vartotojo kompiuteriais, užkrėstais virusais „ZeuS“ ir „SpyEye“. Šios kenkėjiškos programos padeda kibernetiniams nusikaltėliams patvirtinti „nulaužtų“ bankinių paskyrų finansines operacijas. Tokios programos pasižymi ir daugiaplatformėmis savybėmis: buvo aptikta „ZitMo“ kenkėjiška programa skirta „Symbian“, „Windows Mobile“, „Blackberry“ ir „Android“ operacinėms sistemoms; o kenkėjiška „SpitMo“ programa – skirta „Symbian“ ir „Android“.

2011 metais užfiksuotas pirmasis nusikalstamas QR kodų (Quick Response – specialus dvimatis brūkšninis kodas, dažnai naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose perkant bilietus) klastojimo atvejis. Klastotojai pakeitė vartotojui atsiųsto QR kodo paveikslėlį ir su juo susietas nuorodas. Populiarėjančius QR kodus vis dažniau klastoja kibernetiniai nusikaltėliai, o tai reiškia, kad jūsų nupirktas bilietas paprasčiausiai negalios.

„Galime pasakyti, kad praėję metai buvo itin reikšmingi mobiliųjų įrenginių grėsmių evoliucijai, - padarė išvadas ataskaitos autorius Denisas Maslenikovas. – Pirma priežastis – kenkėjiškų programų didėjimas. Antra, kenkėjai operacinę sistemą „Android“ pasirinko kaip lengviausią taikinį savo atakoms. Trečia, 2011 metais kibernetiniai nusikaltėliai praktiškai automatizavo kenkėjiškos programinės įrangos gamybą ir platinimą.“

Visą ataskaitą „Mobilioji virusologija, 5 dalis“ rasite www.securelist.ru

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed