Ar gali didesnės įstrižainės „iPhone“ įveikti „Android“?
Mobilusis pasaulis
Antradienis, 04 Rugsėjis 2012 22:03

Net ir nesidomintis technologijomis žmogus tikriausiai žino, jog išmaniųjų telefonų rinkoje šiuo metu lyderio poziciją yra užėmę išmanieji telefonai su „Android“ operacine sistema. Būtent tokią poziciją jiems garantuoja didelis vartotojų skaičius beveik visame pasaulyje.

Tačiau tik ne Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rinkos tyrimų agentūros „Kantar Worldpanel ComTech“ atliktas naujausias tyrimas parodė, jog „Android“ flagman‘ų pardavimai JAV per metus nukrito iki 4,5 procento; tuo tarpu „iOS“ vartotojų skaičius kiekvienais metais stabiliai auga net 9 procentais.


Tiesą sakant, „Android“ lyderiavimas šiuo metu labiausiai pastebimas Europoje. Čia, net keliose šalyse, „Android“ populiarumas viršija 50 procentų. Tokį populiarumą lemia ir didelės įstrižainės ekranus turintys išmanieji telefonai, kuriuose yra įdiegta „Android“ operacinė sistema. Būtent dėl šios priežasties „Apple“ neturi kito pasirinkimo, kaip tik į rinką išleisti ne mažesnės kaip 4 colių ekrano įstrižainės „iPhone“ modelį, kuris šiuo metu vadinamas naujuoju „iPhone“ arba „iPhone 5“.

Anot ankščiau minėto tyrimo rezultatų, vienas iš trijų per pastaruosius tris mėnesius parduotų išmaniųjų telefonų buvo su didesniu nei 4,5 colio įstrižainės ekranu. Šiuo metu „Android“ užima du trečdalius rinkos Europoje, o kasmet rinkos dalis auga bene 20 procentų. Kai kur „Android“ yra net gi populiaresnė: Ispanija – 86,6 procento, kai tuo tarpu „iOS“ – tik 2,9.

Būtent dėl šios priežasties – didesnės ekrano įstrižainės – „Android“ išmanieji telefonai ir yra tokie populiarūs. „Apple“, nuo pat 2007-ųjų, laikosi įsikandusi 3,5 colio įstrižainės ekrano formato. Tačiau jei, kaip tikimasi, rugsėjo 12-ąją „Apple“ renginyje bus pristatytas 4 colių „iPhone“, „Android“ kils tikra grėsmė. Tačiau ne vien dėl didesnės įstrižainės ekrano, o dėl to, jog „iOS“ yra bene vienintelė konkurentė „Google“ sukurtai operacinei sistemai.

Šaltinis: 

 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed