Google paieška balsu telefonams
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 29 Balandis 2009 11:41
Kompanija Google tikrai ne kartą įrodė savo įnovatyvumą ir puikią nuojautą, ko reikia vartotojams. Ši kompanija savo laiku atliko revoliuciją internetinių paieškos sistemų sektoriuje, o dabar nusitaikė į paieškos sistemas skirtas mobiliesiems telefonams. „Web 2.0 Expo“ renginyje, vykusiame San Francisco mieste, kompanijos Google vice prezidentas Vic Gundotra teigė jog ši idėja gali tapti mobiliosios paieško ateitimi ir kad kompanija šiuo metu tam skiria labai didelį dėmesį. „Mes tikime, kad paieška balsu yra nauja paieškos sistemos forma, o tai yra mūsų ideologijos pagrindas“ sakė jis.
Kompanijos atstovai pripažįsta, kad technologija vis dar yra kūdikystės etape, pavyzdžiui praeitais metais sistema galėdavo atpažinti tik autentiškus Amerikietiškus akcentus. Bet nepaisant to, progresas vyksta greitai. Be to ši technologija tobulėja su kiekviena minute, kai ja yra naudojamasi. Kai programa pirmą kartą buvo išleista iPhone telefonui, balso atpažinimo tikslumas padidėjo net 15%, nes buvo surenkami vartotojų duomenys iš viso pasaulio, įvairiomis kalbomis ir akcentais. Visi šie duomenys kūrėjams leidžia analizuoti programos veikimą realiame pasaulyje, o ne laboratorijoje. Šiuo metu programą galima atsisiųsti G1, iPhone, bei BlackBerry Storm telefonams.
Ši idėja labai greitai populiarėja ir matyt ne už kalnų tas laikas, kai nebereikės mažais telefono klaviatūros mygtukais įvedinėti paieškos užklausų google.com puslapyje – pakaks tiesiog ištarti balsu.

Šaltinis: mobililinija.lt
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed