„iPhone“ aplikacijos slapta renka telefono adresų knygos duomenis
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 17 Vasaris 2012 12:06

„Twitter“, „Path“, „Facebook“, „FourSquare“ ir kitų socialinių tinklų mobiliosios aplikacijos, skirtos telefonams „iPhone“, renka kontaktų knygos duomenis ir saugo juos savo serveriuose, neįspėdamos apie tai naudotojų. „Apple“ žada ištaisyti klaidą ir reikalaus aplikacijų kūrėjų, kad šie gautų atskirą vartotojų leidimą tokiems veiksmams.

Prieiga prie adresinės duomenų suteikiama, kai naudotojai pasirenka funkciją „Rasti draugų“, praneša BBC. Tuomet socialinės aplikacijos atsisiunčia visą jos turinį (žmonių vardus, telefono numerius, el. pašto adresus ir kt.) į savo serverius ir palygina jį su savo duomenų baze. Deja, naudotojai nėra įspėjami, kad šie duomenys pateks į aplikacijos kūrėjų serverius, kiek laiko ten bus saugomi ir kam jie gali būti naudojami ateityje. Pavyzdžiui, „Twitter“ atveju šie duomenys neištrinami 18 mėnesių, nors aplikacijos naudotojai apie tai nėra įspėjami.

Palyginimui, telefonus su „Android“ operacine sistema turintys vartotojai jau įdiegiant programėlę įspėjami, kokią telefono įrangą ir duomenis ji naudos.

„iPhone“ atveju šioms programėlėms nereikia gauti vartotojo sutikimo naudoti adresų knygos duomenis.

„Path“ jau atnaujino savo aplikaciją ir nuo šiol atsiklausia leidimo. „Twitter“ žada aplikaciją atnaujinti artimiausiu metu.

„Apple“ taip pat ketina šiai problemai skirti daugiau dėmesio, skelbia CNN. „Aplikacijos, kurios renka arba persiunčia vartotojo kontaktų duomenis negavusios išankstinio jų leidimo, pažeidžia mūsų naudojimo taisykles, – sakė „Apple“ atstovas spaudai Tomas Neumayras. – Būsimoje programinės įrangos versijoje bet kokia aplikacija, norinti gauti prieigą prie kontaktinių duomenų, turės gauti atskirą naudotojo sutikimą.“

Jis nenurodė, kada numatoma išleisti „iPhone“ naudojamos operacinės sistemos „iOS“ atnaujinimą.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed