Pasiklydusi Nokia ir atviro kodo kelias
Mobilusis pasaulis
Šeštadienis, 07 Balandis 2012 10:27

Suomijos bendrovė „Nokia“ atrodo dar nesiruošia taip greitai atsisakyti „MeeGo“ operacinės sistemos kaip buvo manyta iki šiol. Neseniai IT naujienų portalas Netbooknews.com, remdamasis „patikimais industrijos šaltiniais“, pranešė, kad bendrovė šiuo metu ruošia du vidutinės klasės išmaniuosius telefonus veikiančius šios platformos pagrindu.

 

Naujieji daugiafunkciniai įrenginiai bus pirmiausia skirti besivystančių šalių rinkoms, o bendroje produktų pasiūloje turėtų užimti tarpinę grandį tarp aukštos klasės „Lumia“ išmaniųjų telefonų su „Windows Phone“ operacine sistema ir žemiausios klasės „Asha“ telefonų su S40 programine įranga. Deja, bet kol kas nėra žinoma jokios papildomos informacijos apie būsimus prietaisus, o „Nokia“ susilaiko nuo bet kokių komentarų.

Belaukiant oficialaus šios informacijos patvirtinimo ar paneigimo, siūlome pasvarstyti kodėl gi „Nokia“ vis dėlto būtų naudinga nepalikti „MeeGo“ likimo valiai.

Pasmerktas atvirasis kodas

Pradėkime nuo to, kad šiuo metu rinkoje tėra vienas išmanusis telefonas, kuriame sukasi „MeeGo“ platforma – tai „Nokia N9“. Praeitų metų vasaros pradžioje pristatytas prietaisas netruko pelnyti „pirmojo ir paskutiniojo“ titulo, ypač po žiniasklaidoje pasirodžiusių paties „Nokia“ generalinio direktoriaus Stephano Elopo abejonių „MeeGo“ operacinės sistemos ateitimi. Nepaisant internete vyraujančių vartotojų simpatijų, atrodo šio produkto pardavimai nepateisino lūkesčių, mat bendrovė žiniasklaidai taip ir neatskleidė konkrečių prekybos skaičių. Beje ir „Lumia“ įrenginių pardavimų apimtis rinkos analitikams bei apžvalgininkams teko skaičiuoti patiems – „Nokia“ nusprendė neviešinti ir šio produkto „sėkmės“.

Paskutinės vartotojų pamėgusių „MeeGo“ viltys atrodo buvo pražudytos tuomet, kai bendrovė „Intel“ – viena didžiausių šios platformos rėmėjų – paskelbė nutraukianti jos palaikymą, o visą dėmesį sutelksianti į naują atvirojo kodo operacinę sistemą „Tizen“. Prie pastarosios plėtojimo prisidėjo net toks žaidėjas kaip „Samsung“, kuris nuosavą „Bada“ platformą tiesiog apjungė su „Tizen“. Tuo tarpu „MeeGo“ programuotojų bendruomenė ėmė diskutuoti apie galimybes nuosekliai pereiti prie HMTL5 programėlių kūrimo, o kartu ir naujo atvirojo kodo projekto.

Nuo pat praeitų metų pradžioje prasidėjusios partnerystės su „Microsoft“, Suomijos bendrovė ne tik atsisakė atvirojo kodo programinės įrangos, bet ir savo veiklą išskaidė dvejomis kryptimis. Įmonė šiuo metu siekia ne tik atgauti prarastas pozicijas brangių išmaniųjų telefonų rinkoje, bet ir išlaikyti bei stiprinti savo įtaką įprastų telefonų versle. Nenuostabu, mat pastarųjų 2011 metais (lyginant su 2010-ųjų laikotarpiu) buvo parduota tik 3% mažiau, kai tuo tarpu išmaniųjų pardavimai smuktelėjo 25%. Kitaip tariant vidutinės ir žemos klasės išmaniųjų bei įprastų (angl. feature) telefonų pardavimai yra vienas pagrindinių bendrovės pajamų šaltinių.

Ką gi rinktis?

Norint sėkmingai konkuruoti šių įrenginių versle, vartotojus sužavėti būtina ne tik mažomis kainomis, puikia prietaisų kokybe, daugiau ar mažiau pakenčiama jų išvaizda, bet  ir patrauklia operacine sistema bei programinės įrangos pasiūla. Tuo pasižymi „Windows Phone“ platforma, tačiau ji beviltiškai netinkama „low-end“ telefonams.

Visu pirma ji mokama, o visų antra pasižymi aukštais techniniais reikalavimais. Jei bendradarbiavimas su „Microsoft“ dar garantuoja nuolaidas licencijoms, tai štai su pigiuose telefonuose diegiama mažos spartos aparatinė įranga iškyla yra kur kas daugiau problemų, kurias apeiti neapribojus pačios OS funkcionalumo praktiškai neįmanoma. Tai puikiai iliustruoja neseniai pristatytas „Tango“ atnaujinimas, kurio esmė yra pritaikyti platformą prastesnę aparatinę įrangą turintiems prietaisams. Kitaip tariant „Windows Phone“ techninio suderinamumo atžvilgiu nėra tokia lanksti kaip „Android“ ar „MeeGo“. Pastaroji „Nokia N9“ telefone, kuriame skaičiavimus atlieka senutėlis „Texas Instrumnets OMAP 3630“ lustas, sukasi tiesiog puikiai.

Žemos klasės išmaniesiems telefonams atrodo kuo puikiausiai tiktų į pensiją vis dar neišeinanti „Symbian^3” operacinė sistema su paskutiniuoju savo atnaujinimu „Nokia Belle“. Tačiau ši platforma yra diegiama vidutinės klasės modeliuose, taigi konkrečią savo paskirtį kaip ir turi. Beje, „Nokia“ jau kuris laikas nėra „Symbian“ savininkė,  mat dar 2009 metais pardavė padalinį atsakingą už šios platformos vystymą konsultacinei bendrovei „Accenture“. Be to praeitų metų balandį, taupymo sumetimais mažindama darbuotojų skaičių, „Nokia“ šiai įmonei perdavė 3000 savo darbuotojų, mainais už „Symbian“ ekosistemos palaikymą ir paslaugų teikimą. Neturėdama galimybės tiesiogiai valdyti platformos vystymo, „Nokia“ gali susidurti su nemažai keblumų kuriant naujus modelius besivystančių šalių rinkoms.

S40 prieš Android

O naujų įrenginių reikės nemažai, mat įmonė išsikėlė sau misiją – internetą padaryti prieinamu bent milijardui žmonių, kurie negali mokėti už brangius išmaniuosius telefonus. Kalbant ne viešųjų ryšių frazėmis, tai yra ankščiau minėta „Nokia“ veiklos kryptis, kuria siekiama stiprinti pozicijas žemos klasės išmaniųjų telefonų segmente. Šiam tikslui pasiekti jau kuris laikas yra vykdomas „Next Billion Group“ projektas, už kurį atsakinga mobiliųjų telefonų padalinio vadovė Mary McDowell. Jos teigimu, „Nokia“ įgyvendindama šį projektą ketina ne tik žaisti produktų kainodara (pristatyti nebangių modelių kainuojančių nuo 60 iki 120 eurų), bet ir didinti jų funkcionalumą. Šis sprendimas priimtas nebe reikalo, mat rinkoje yra nemažai pigių „Android“ išmaniųjų, savo galimybėmis praktiškai nenusileidžiančių prabangiesiems.

Kyla pagrįstas klausimas: ar „Java“ programavimo kalbos pagrindu veikianti „Series 40” platforma, besisukanti pačiuose pigiausiuose „Nokia“ telefonuose, gali prilygti „Android“ operacinei sistemai? Palikime jį atvirą programuotojų diskusijoms, tačiau užbėgdamas pastarosioms už akių išdrįsiu teigti, kad šių OS lyginti tarpusavyje praktiškai neįmanoma, o jei įmanoma tai tik aiškiai apibrėžtu aspektu. Nors S40 ir yra labiausiai pasaulyje paplitusi platforma, nors ir aplink ją besispiečia nemaža programuotojų bendruomenė, akivaizdu, kad „Android“ technologiškai yra pranašesnis produktas. Jei „Nokia“ vystydama savo veiklą ilgainiui nori nuo įprastų telefonų gamybos pereiti prie žemos klasės išmaniųjų telefonų verslo, jei tiesiog yra būtina pažangesnė nei „Series 40“ platforma. Kaip tik tokia ir yra „MeeGo“. Be to visiškai atvira ir nemokama.

Nepaisant visų faktų bei jų interpretacijų, sunku prognozuoti kokį žingsnį toliau žengs programinės įrangos sprendimuose beklaidžiojanti „Nokia“. Išankstinių išvadų nekelsime ir mes, juolab, kad ir rimtesnio pagrindo joms nėra – grįsti prognozes vienintelio portalo gauta „patikima“ informacija būtų kiek naivoka. Tačiau nemažai čia aptartų faktų rodo, kad Suomijos bendrovės sprendimas „MeeGo“ adaptuoti patiems pigiausiems savo įrenginiams būtų visai logiškas. Maža to, suteikiantis konkurencinį pranašumą tame rinkos segmente, kuriame jo su „Windwos Phone“ platforma bent jau kol kas pasiekti neįmanoma.

Šaltinis:

Tags:
 


Susijusios naujienos:

 • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

  Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

  Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

 • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

  Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

 • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

  Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

 • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

  Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

 • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

  Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed