Servisas „Path“ apkaltintas visos „iPhone“ adresų knygelės siuntimu į savo serverius
Mobilusis pasaulis
Ketvirtadienis, 09 Vasaris 2012 11:22

Eiliniu saugos ir naudotojų saugumo „iPhone“ įrenginiams pažeidėju tapo socialinis tinklas „Path 2.0“. Šis servisas 2011 metais gavo „Crunchies Awards“ premiją už geriausią dizainą.

„Path 2.0“ servisas leidžia mobiliųjų aplikacijų „iOS“ ir „Android“ įrenginiams pagalba daryti įrašus ir dalintis informacija keliuose socialiniuose tinkluose vienu metu. Singapūro „Ruby/iOS“ programuotojas Arun Tampi pastebėjo, kad visas jo išmaniojo telefono adresų knygelės turinys (vardai, telefonų numeriai, elektroninio pašto adresai) siunčiamas į šio serviso serverius, nors leidimo tokiems veiksmams nebuvo duota.„Path“ „CEO“ Dave Morin aiškina tokį aplikacijos elgesį labai standartiškai: išmaniojo telefono adresų knygelės turinys naudojamas tam, kad padėti vartotojui susirasti draugus ir pažįstamus socialiniuose tinkluose ir "nieko daugiau...". Kompanija jau atjungė tokią galimybę savo „Android“ aplikacijoje ir greitu laiku ruošiasi tai padaryti „iOS“ versijoje.

Žinoma, vargu ar šis atvėjis reiškia skandalingą privačių asmens duomenų paskleidimą, vis dėl to jis gana išraiškingas. Šios istorijos metu paaiškėjo asmeninės informacijos nutekinimas, kas savaime nėra labai teigiamas dalykas dėl įvairių priežasčių, bet ir kompanija-valdytojas pripažino tokios nors ir naudingos, bet ne visiškai saugios funkcijos egzistavimą ir pažadėjo nutraukti jos darbą kreipusis į ją tik vienam vartotojui.

 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed