„Windows Phone 7“: 7 privalumai ir 7 trūkumai
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 15 Spalis 2010 12:13
Netrukus rinkoje pasirodysianti „Microsoft“ operacinė sistema išmaniesiems telefonams „Windows Phone 7“ (WP7) susilaukia ne tik pagyrų, bet ir pastabų.

Šią savaitę „Microsoft“ pristatė pirmuosius išmaniuosius telefonus, pritaikytus jų naujajai operacinei sistemai. Jos privalumus ir trūkumus nagrinėja tinklalapis Dvice.com, sudaręs du „magiškus“ sąrašus: 7 gerų ir 7 prastų WP7 sprendimų.

Tiesa, keli punktai nėra visiškai tikslūs, todėl prie jų rasite 15min.lt komentarus.

Pirmiausia – operacinės sistemos privalumai prieš konkurentus ir naujovės.

1. Didelis pasirinkimas

„Microsoft“ suorganizavo kur kas stipresnį naujosios operacinės sistemos startą, nei „Apple“ ar „Android“. Vietoje vieno telefono iš vieno tiekėjo, kaip startavo konkurentai, WP7 bus galima rinktis po kelis įvairių telefonų gamintojų (HTC, LG, „Samsung“, „Dell“) modelius, pas įvairius ryšio tiekėjus (visame pasaulyje numatoma telefonus platinti per 60 mobiliojo ryšio tiekėjų) 30-yje šalių. Tai išties didelis pasirinkimas.

(15min.lt pastaba: Teisybės dėlei, reikia pastebėti, kad „Apple“ ir „Android“ į rinką įžengė naujai, tuo tarpu „Microsoft“ mobiliųjų telefonų rinkoje jau nuo 2000-ųjų, tik iki šiol tobulindavo kitą operacinę sistemą – „Windows Mobile“. Tačiau ši serija buvo nutraukta, o atnaujinta operacinės sistema gavo naują vardą – WP7. Taigi nors pati WP7 yra naujiena, „Microsoft“ šioje rinkoje nėra naujokė)

2. Integruotas mobilusis „Office“

Didžiojoje pasaulio dalyje net „Mac“ vartotojai naudoja „Microsoft Office“ produktus („Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „OneNote“, „Outlook“ ir kt.). Kitaip nei konkurentų operacinėse sistemose telefonams, „Office“ yra tiesiogiai integruotas į WP7. Jų galimybės, sujungtos su „Microsoft Exchange“ (paslauga, leidžianti saugiai pasiekti visus dokumentus, el. paštą ir kt. iš bet kurios pasaulio vietos, bet kokiu prietaisu – kompiuteriu, telefonu ir pan. – aut. past.), verslo pasauliui gali pasirodyti kur kas patrauklesnės, nei siūlo „neversliškas“ „iPhone“. Be to, tai gali sudominti nelojalius „BlackBerry“ vartotojus.

3. Jokių „dėžučių“

Keista, jog „Apple“ nepadavė į teismą „Google“ dėl jos operacinės sistemos „Android“ išvaizdos ir valdymo panašumų su „iPhone“. Tačiau šįkart ji tikrai negalės prisikabinti prie „Microsoft“. WP7 operacinės sistemos išvaizda ir valdymas kardinaliai skiriasi nuo visų kitų rinkos žaidėjų. Vietoje meniu su atskirų programų „kvadratėliais“ ar kelių darbalaukių, WP7 leidžia susikurti nuosavą „namų ekraną“. Į jį galima įterpti bet ką – kontaktą, nuotrauką, interneto tinklalapį, programą ir t.t.

4. Gyvi pavadinimai

Atsimenate tą sceną iš filmo „Velnio advokatas“, kai meno kūrinys už Al Pacino nugaros staiga atgyja (nuorodoje žr. ties 1.30 min.)? WP7 animuotas meniu man ją primena. Netikėtai, visas meniu pradeda judėti... Čia nėra dvasių, tačiau atrodo išties šiurpiai „kietai“. O kai meniu nejuda, ant jo dalių skaičiumi pažymimos naujos/neperskaitytos žinutės ar kiti elementai.

5. Fotokameros mygtukas

Prieš akis – kelias sekundes trunkantis vaizdas, kurį būtina skubiai įamžinti, o tavo telefonas užrakintas? Su „iPhone“ ir dauguma „Android“ telefonų, kol juos atrakintumėte ir rastumėte fotokameros mygtuką, vaizdas dingtų. Tačiau visi telefonai su WP7 operacine sistema turi atskirą kameros mygtuką, kurį nuspaudus ir palaikius automatiškai įsijungia fotokamera, net jei telefonas užrakintas.

6. Mobilusis turinys

JAV visi WP7 naudotojai galės užsisakyti prieigą prie viso „AT&T“ paslaugos „U-Verse“ turinio už tam tikrą mokestį. Deja, kol kas nei mokesčiai, nei kitos detalės neskelbiamos, tačiau šiuo metu „U-Verse“ paslaugą (tai – telefonas, internetas ir interaktyvioji televizija) namuose užsisakę vartotojai galės pasiekti jos turinį ir WP7 telefonais nemokamai. Žinoma, kiekvienas gamintojas į telefonus, greičiausia, pridės kitų media programų, tokių kaip „Netflix“. Visa tai užtikrintų WP7 vartotojams plačiausią mobiliojo turinio pasirinkimą rinkoje.

(15min.lt pastaba: realiai šis privalumas naudingas tik JAV vartotojams – kitų šalių vartotojai jo neišbandys. Nebent nuvyks anapus Atlanto...)

7. Pigūs telefonai

Dauguma telefonų modelių, pritaikytų WP7 operacinei sistemai, turi 3,5 colių ar didesnės įstrižainės ekraną, bent 1 gigaherco procesorių, 16 gigabaitų vidinės atminties, 5 mln. taškų fotokamerą, galinčią filmuoti aukštos raiškos vaizdo įrašus, integruotą mobilųjį „Office“, konsolės „Xbox Live“ žaidimus ir t.t. – vos už 200 dolerių (autorius turi omenyje kainą pasirašant 2 metų sutartį su JAV mobiliojo ryšio operatoriais). Gerai, gal ne taip ir pigu, tačiau jie ne ką brangesni, nei aukščiausios klasės „Android“ modeliai ar „iPhone 4“. O tai „Microsoft“ suteiks konkurencingas pozicijas.

Nepaisant visų šių privalumų, WP7 nėra tobula. Štai septynių trūkumų sąrašas:

1. Jokio „Flash“

Tai išties stebina. Tačiau pranešama, jog „Microsoft“ vadovas Steve‘as Ballmeris jau kurį laiką derasi su kompanija „Adobe“, taigi gali būti, jog „Flash“ nebuvimas yra tik laikina WP7 problema. („Flash“ – tai interaktyvi multimedijos platforma, interneto tinklalapiuose naudojama animacijai, video, žaidimams ir kt. – aut. past.)

2. Viena programa vienu metu

Dar vienas stulbinantis dalykas. Po to, kai „Android“ parodė, kaip mobiliajame telefone gali veikti daugiaprogramis režimas (angl. multitasking), net „Apple“ buvo priversta vytis. Dabar „Microsoft“ pristatant naują, modernią operacinę sistemą be daugiaprogramio režimo – tai išties atrodo keistai.

(15min.lt pastaba: iš tiesų, integruotos programos gali veikti vienu metu, pavyzdžiui, galima naršyti internete klausantis muzikos; „multitasking“ nepilnai veikia tik su vadinamosiomis „trečiųjų šalių“ programomis. Norint vienu metu paleisti kelias tokias programas, „aktyvi“ bus tik tuo metu naudojama, o kitos bus „užmigdytos“. Vėliau jas bus galima vėl įjungti. Tiesa, WP7 gali išjungti „užmigdytą“ programą, jei operacinei sistemai prireiks daugiau telefono išteklių)

3. Nėra vieningo el. pašto kliento

Keista, tačiau „Microsoft“ į WP7 neintegravo el. pašto kliento, kuris galėtų vienu metu tikrinti kelias pašto programas. Vietoje to, sukurtos atskiros programos „Hotmail“, „Gmail“ ir kitiems el. pašto klientams. Tai tikrai nedera su „Microsoft“ pozicija „mažiau paspaudimų“, ir gali erzinti vartotojus.

4. Jokio „iškirpti-įklijuoti“

Žinome, jog „iškirpimo-įklijavimo“ (angl. „cut-and-paste“) funkcijos nebuvimas yra tik laikinas – WP7 pristatyme buvo paminėta, jog kitų metų pradžioje ši funkcija atsiras. Tačiau tai, jog pristatant naują operacinę sistemą joje nėra vienos svarbiausių funkcijų, sudaro įspūdį, kad rinkai pateikiama neišbaigta WP7.

5. Kur programos?

WP7 pristatyme buvo parodytos kelios aukšto lygio programos, tokios kaip „eBay“ el. prekyba, „IMDb“ filmų aprašymai ir žaidimas „Sims 5“. Tačiau apie kitas programas užsiminta aptakiai – esą kuriama tūkstančiai programų. Kiek, kokių ir kada jos bus prieinamos? Geras klausimas.

(15min.lt pastaba: šiuo metu, likus beveik mėnesiui iki WP7 oficialaus starto, yra sukurta per 100 programų)

6. Jokio darbalaukio kliento

Nesukūrus įprasto darbalaukio kliento (angl. Desktop Client), prie kokio įpratę visi telefonų naudotojai, „Microsoft“ siekis persivilioti klientus naujovėmis gali žlugti. Žmonės nenaudos telefono, jei negalės lengvai rasti muzikos, vaizdo įrašų, nuotraukų ir kt.

(15min.lt pastaba: darbalaukio klientas reikalingas naršyti po telefone saugomus dokumentus. Iš tiesų, WP7 tai galima atlikti net keliais būdais: naudojant „Zune desktop software“, „ActiveSync“, „Windows Mobile Device Center“ ir kt. programas)

7. WP7 vėluoja trejus metus

WP7 šiuo metu primena „iPhone“ operacinę sistemą 2007-aisiais. Žiūrint atskirai, nei vienas paminėtas trūkumas nesukelia didelių problemų. Tačiau kai viską sudedi į krūvą, apžvalgininkai negailės kritikos šiai operacinei sistemai, lygindami ją su „iPhone“ ar „Android“.

(15min.lt pastaba: panašu, jog šis punktas prirašytas tik „dėl skaičiaus“, kadangi jame neaprašytas kažkoks konkretus trūkumas)

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed