Automatiniais „Skype“ skambučiais platinama netikra antivirusinė programa (video)
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 22 Rugsėjis 2011 08:39

Kompiuterių antivirusinės įrangos gamintojos „Sophos" atstovai perspėja apie naują virusų platintojų triuką: automatinius „Skype“ skambučius, atliekamus iš specialiai tam sukurtos paskyros. Pasak jų, kompiuterių vartotojai pranešė sulaukę automatizuotų „Skype“ skambučių, kuriuose tariamai robotizuotas balsas praneša, jog šiam kompiuteriui gresia pavojus.Skambučio pradžioje vartojui pranešama, kad tai automatinis „kompiuterių sistemos„ pranešimas. Po to informuojama, kad kompiuterio apsauga nėra aktyvuota, o norint tai padaryti reikia spustelėti atitinkamą nuorodą. Jei sunerimęs vartotojas surenka nurodytą adresą, atvertame tinklalapyje jam siūloma pasitikrinti savo kompiuterį. „Skenavimo“ metu neva aptinkama daug virusų, ir vartotojui pasiūloma už 19,95 dolerių kompiuterį išvalyti ir „aktyvuoti apsaugą nuo virusų". Be to, šiame tinklalapyje prašoma ir asmeninių vartotojo duomenų.

„Skype“ atstovai pataria nenorintiems gauti įkyrių skambučių pakeisti „Skype“ privatumo nuostatas ir leisti skambinti tik tiems vartotojams, kurie nurodyti asmeninės paskyros kontaktų sąraše.

Vaizdo siužetas.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed