Būsimos Android versijos palaikys ir Intel procesorius (video)
Programinė įranga
Pirmadienis, 26 Rugsėjis 2011 00:44

Praeitą savaitę vykusiame „Intel Developer Forum (IDF)” renginyje „Google“ mobiliųjų technologijų padalinio vyresnysis viceprezidentas Andy Rubinas pranešė, kad ateityje išeisiančios „Android“ operacinės sistemos versijos bus visiškai suderinamos su „Intel“ centriniais procesoriais. Šiuo metu „Google“ plėtojama atvirojo kodo platforma yra tinkamai optimizuota tik ARM architektūros lustams.Pastarieji jau yra spėję tapti mobiliųjų įrenginių standartu, kadangi turi nemažai pranašumų lyginant su „Intel“ (taip vadinamos x86 architektūros) procesoriais – jie eikvoja mažiau elektros energijos, pasižymi kur kas mažesniu šilumos išskyrimu. Būtent „ARMv7“ instrukcijų rinkinio pagrindu veikia šiuo metu išmaniuosiuose telefonuose dažniausiai naudojami „Snapdragon“ lustai, o tai jų gamintojui „Qualcomm“ leidžia užimti rinkos lyderio pozicijas. „Intel“, žinoma, siekia šią situaciją pakeisti sau naudinga linkme. IDF konferencijos metu bendrovė pranešė apie tai, kad ketina užsiimti mažai energijos vartosiančių „Atom“ procesorių kūrimu, o pirmoji operacinė sistema visiškai išnaudosianti jų pajėgumus bus būtent „Android“.

Konferencijos metu taip pat buvo pademonstruotas ir pavyzdinis planšetinis kompiuteris bei išmanusis telefonas – abu įrenginiai veikė su „Medfield“ procesoriumi. Šis „viskas viename“ tipo lustas kol kas tėra būsimų „Atom“ procesorių prototipas. „Intel“ patikino, kad galutiniai lustų modeliai mobiliųjų įrenginių gamintojams bus pradėti tiekti jau kitų metų pradžioje.

Siūlome peržiūrėti keletą vaizdo įrašų iš renginio, kuriame be minėtų prietaisų taip pat buvo pristatyta ir speciali „Intel Pair & Share“ programinė įranga skirta patogiam ir greitam duomenų sinchronizavimui tarp planšetės ar išmaniojo telefono ir stacionaraus kompiuterio.

Video siužetai: 1, 2, 3.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed