„Google“ ruošia „iPhone“ skaitmeninio padėjėjo „Siri“ konkurentą
Programinė įranga
Pirmadienis, 05 kovas 2012 21:15

Bendrovė „Google“ ruošia išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema skirtą programą, analogišką „Apple“ „iPhone“ telefonuose naudojamam skaitmeniniam pagalbininkui „Siri“, remdamasis savo šaltiniais pranešė leidinys „TechCrunch.com“.

„Google“ dirbantis leidinio šaltinis pranešė, kad „Siri“ konkurento kūrimo projektas pavadintas „Assistant“. Planuojama, kad ši programa bus oficialiai pristatyta paskutinįjį šių metų ketvirtį.

Kokias funkcijas galės atlikti „Assistant“, kol kas nežinoma. Tačiau, leidinio teigimu, šis „Google“ projektas yra ambicingas ir siekia trijų pagrindinių tikslų: perkelti žmonijos sukauptas žinias į kompiuterinį duomenų formatą, teikti vartotojui suasmenintą informaciją ir sukurti balsu valdomą programinį variklį.

Pranešama, kad šiam projektui vadovauja „Android“ OS kūrėjai. „Assistant“ programavimo priemonių rinkinys bus pateiktas trečiųjų šalių programuotojams, kad jie galėtų diegti į „Assistant“ savo programinius sprendimus. Nors daugelyje „Android“ OS valdomų įrenginių naudojamos balso komandos, vis dėlto skaitmeninis pagalbininkas turi „bendrauti“ su žmogumi šnekamąja kalba, o ne vykdyti komandas.

Skaitmeninio padėjėjo „Siri“ funkciją „Apple“ pirmą kartą įdiegė „iPhone 4S“ išmaniajame telefone, kuris buvo pristatytas praėjusių metų spalio mėnesį. „Siri“ suderinamas su anglų,  vokiečių ir prancūzų kalbomis.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed