Kodėl „Siri“ ir beveik visos kompiuterinės programos įgarsintos moters balsu?
Programinė įranga
Pirmadienis, 24 Spalis 2011 17:55

Jei „Siri“ asmeninio telefono asistento, sukurto bendrovės „Apple", paklaustumėte, kokiu balsu – vyrišku ar moterišku – jis kalba, greičiausiai aiškaus atsakymo taip ir nesulauktumėte, praneša businessinsider.com.Bet daugelis tyrėjų mano, kad „Siri“ kalba moterišku balsu (nors Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje teigiama, kad balsas yra vyriškas). Pradedant GPS navigacijos sistemomis ir baigiant balso pašto dėžučių atsakikliais, kompiuterizuoti balsai daugiausia yra moteriški. Priežastis galima paaiškinti psichologiškai.

Moksliniai tyrimai parodė, kad žmonės mieliau išklauso ir labiau pasikliauja moterišku, o ne vyrišku balsu. Toks prioritetas buvo teikiamas jau nuo ankstyvojo žmogaus amžiaus. Stenfordo universiteto profesorius Cliffordas Nassas taip teigdamas remiasi tyrimu, atskleidusiu, kad vaisius reaguoja tik į savo motinos balsą, bet ne į tėvo ar kitų moterų.

„Mūsų istorija – tai dar viena priežastis, kodėl kompiuteriniai balsai yra moteriški, – sako CNN tyrėjas Brandon Griggs. – Remiantis kai kuriais šaltiniais, moteriško balso integravimas navigacijos prietaisuose yra glaudžiai susijęs su mūsų istorija – Antruoju pasauliniu karu. Tuo metu moterų balsais buvo įgarsinami nurodymai lėktuvų pilotams. Žmonės pripratę gauti pagalbą ar reikiamą informaciją iš telefoninio ryšio operatorių – taip pat moterų."

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed