Kuriamas integruojamas lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas
Programinė įranga
Trečiadienis, 09 Lapkritis 2011 13:47

Kitąmet rinkoje pasirodys integruojamas lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas, leisiantis elektroniniuose tekstuose aptikti ir ištaisyti daugiau gramatinių klaidų. Šiuo metu jau sukurtas programinės įrangos prototipas, netrukus bus kuriamas ir testuojamas pats produktas. Darbus atlieka bendrovė „Tilde informacinės technologijos“ („Tilde IT“), kurios viena iš veiklos sričių – kalbinių technologinių plėtojimas. Gramatikos tikrintuvo prototipas kurtas daugiau nei dvejus metus, dar apie pusmetį bus kuriamas pats produktas.„Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė pastebi, kad šiuo metu rinkoje esančios gramatikos klaidų tikrinimo priemonės jau neatitinka vartotojų poreikių. Jos neveikia interaktyvioje interneto aplinkoje, jų negalima integruoti į kai kurias operacines sistemas, neištaiso daugelio aktualių klaidų. Dalis minėtų problemų išnyks sukūrus integruojamą gramatikos tikrintuvą.

Tyrimai rodo, kad rašant tekstus kompiuteriu net 30–60 proc. laiko sugaištama taisant klaidas. Integruojamas gramatikos tikrintuvas leis šį laiką gerokai sutrumpinti, todėl padidės darbo našumas.

Integruojamas gramatikos tikrintuvas analizuos sakinių struktūrą, aptiks nemažai leksikos klaidų, pastebės praleistus ar nereikalingus kablelius, kitus skyrybos ženklus. Labai svarbu, kad gramatikos tikrintuvas bus suderinamas ne tik su „Microsoft Office“ programomis, bet ir su atvirojo kodo programa „Open Office“. Taip pat jis veiks interneto aplinkoje.

Lietuvių kalbos gramatikos tikrinimo priemonė bus įdiegta į naują kitąmet išleidžiamą programų rinkinio „Tildės Biuras“ versiją. Bus svarstoma galimybė integruoti tikrintuvą į kitų gamintojų kuriamas sistemas, teikiamas paslaugas, pavyzdžiui, verslo valdymo sistemas, interneto svetaines, forumus.

Gramatikos tikrintuvo technologija pritaikoma ne tik lietuvių kalbai, bet ir kitoms lotynų kalbos abėcėlę turinčioms kalboms. Taigi bendrovė planuoja sukurti eksportui tinkamą produktą.

Gramatikos tikrintuvo prototipui sukurti buvo panaudota Europos Sąjungos parama iš Europos regioninio plėtros fondo pagal priemonę „Intelektas LT“ – daugiau nei 756 tūkst. Norėdama sukurti tokį produktą, kuriuo galės naudotis ir vartotojai, „Tilde IT“ investuos apie 1,2 mln. litų savų lėšų.

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed