Lapkritį „Omnitel“ organizuoja pirmąsias tarptautines programėlių dirbtuves „AppCamp”
Programinė įranga
Penktadienis, 07 Spalis 2011 14:05

Lapkričio 11-13 dienomis bendrovė „Omnitel“ jau trečią kartą rengs programėlių dirbtuves, kurios šįkart virs tarptautiniu ir didžiausiu Skandinavijos ir Baltijos šalyse programėlių kūrėjų renginiu „AppCamp”. Šiose programėlių dirbtuvėse tikimasi sulaukti daugiau nei 300 dalyvių – programuotojų, kūrėjų, rinkodaros specialistų, dizainerių ir idėjų turinčių entuziastų.„Augant išmaniųjų telefonų vartotojų rinkai, norime savo klientams pasiūlyti kuo daugiau naudingų lietuviškų programėlių. Surengdami atvirą ir nemokamą "AppCamp" renginį, sukuriame galimybę entuziastams pasidalyti savo poreikiais, idėjomis, dalyvauti kuriant aktualias programėles. Tai unikali iniciatyva Lietuvoje, todėl džiugu, kad ji prigijo ir sparčiai auga“, - sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Pirmą kartą „Omnitel” programėlių dirbtuvės buvo surengtos pernai gruodį. Jose dalyvavo 150 entuziastų, buvo pristatyta 50 idėjų, iš kurių 22 per savaitgalį virto programėlėmis. Įkvepiančioje aplinkoje – Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančiose programėlių dirbtuvėse „AppCamp” tikimasi sulaukti bent 70 idėjų ir 30 mobiliųjų programėlių prototipų.

Renginyje gali dalyvauti visi, kas turi idėjų ar sugebėjimų jas paversti veikiančiomis, naudingomis ir populiariomis programėlėmis. Autoriai galės kurti bet kurioms didžiosioms operacinėms sistemoms „Android“, „iOS“, „Symbian“, „BlackBerry“, „Windows Phone“, „Bada“ ir kitoms platformoms tinkančias programėles.

Kaip ir anksčiau, „AppCamp” laukia ir komandų, ir pavienių entuziastų, kurie galės renginyje suburti savo komandas. Viso renginio metu dalyvius įkvėps ir jiems padės keliolika Lietuvos ir užsienio šalių mentorių.

Geriausių programėlių autoriams atiteks piniginis prizas, kelionė į tarptautinę IT konferenciją ar „Startup“ renginį. Jie taip pat bus apdovanoti išmaniaisiais „Samsung“ telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.

Greta šių prizų „AppCamp” bus skelbiamos ir specialios užduotys. Šiuo metu jau yra įsteigti prizai ir kviečiama sukurti programėlę apie Arvydą Sabonį, meno programėlę Nacionalinei dailės galerijai, širdies ritmą matuojančią ir informaciją gydytojui perduodančią programėlę.

„Omnitel” kviečia verslo įmones ir kitas organizacijas skelbti savo užduotis ir, įsteigus prizą, kviesti dalyvius įgyvendinti savo programėlės idėją.

„AppCamp” svetainė internete su registracijos forma pasiekiama adresu www.appcamp.lt.

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed