„Nokia“ pristatys operacinę sistemą, skirtą nebrangiems telefonams
Programinė įranga
Penktadienis, 30 Rugsėjis 2011 00:14

„Informuotų šaltinių“ teigimu, kompanija „Nokia“ kuria nebrangiems mobiliesiems telefonams skirtą operacinę sistemą kodiniu pavadinimu „Meltemi“.Teigiama, kad projektą kuruoja „Nokia“ mobiliųjų įrenginių padalinio vykdomoji viceprezidentė Mary McDowell. Naujos operacinės sistemos pagrindu bus „Linux“ branduolys. Planuojamas OS suderinamumas su sensoriniais ekranais.

Panašu, kad „Meltemi“ pakeis šiandien „Nokia“ vidurinės klasės mobiliuosiuose telefonuose naudojamą platformą „S40“. Savo išmaniuosiuose telefonuose kompanija naudos „Windows Phone 7“.

Nors šiuo metu „Nokia“ ir yra didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja, ji greitai praranda savo pozicijas: šių metų antrajame ketvirtyje kompanijos rinkos dalis sumažėjo nuo 33,8 iki 24,3%. „Nokia“ aparatų paklausa sumažėjo 20% – iki 88,5 milijono vienetų.

Šaltinis: Wall Street Journal

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed