„Samsung“ paskelbs operacinės sistemos „bada“ kodą
Programinė įranga
Trečiadienis, 21 Rugsėjis 2011 00:23

Kompanija „Samsung“ savo mobiliąją operacinę sistemą „bada“ ketina paversti atvira platforma.

Jei tai bus padaryta, „bada“ operacinės sistemos valdomus įrenginius galės išleisti ne tik „Samsung“, bet ir kitos kompanijos. Tai gali būti kaip išmanieji telefonai, taip ir prie interneto prijungiami „Smart TV“ televizoriai.

„bada“ kodas turėtų būti paskelbtas 2012 metais.

Tapusi atvirojo kodo operacine sistema, „bada“ konkūruos su „Google“ sukurta platforma „Android“, kurios valdomus įrenginius gamina apie 40 kompanijų, tarp kurių ir „Samsung“.

Mobilioji operacinė sistema „bada“ buvo pristatyta 2009-ųjų pabaigoje. Kompanijos „Gartner“ duomenimis, šiuo metu „bada“ užima 1,9% pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos.

Šaltinis: Wall Street Journal

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed