„Ubuntu 11.10“ įdiegtas ARM mikroprocesorių architektūros palaikymas (video)
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 13 Spalis 2011 18:42

Nauja ir jau šiandien planuojama pristatyti „Ubuntu Linux“ versija bus išskirtinė tuo, jog palaikys ne tik tradicinius, bet ir ARM architektūros mikroprocesorius.„Ubuntu“ vystyme aktyviai dalyvaujančios kompanijos „Canonical“ vadovė Jane Silber dar prieš savaitę paskelbė, jog tiek desktop, tiek server operacinės sistemos „Ubuntu 11.10“ versijos bus išleistos ketvirtadienį, spalio 13 dieną. Naujovė pasižymės ne tik ARM architektūros palaikymu, bet ir turės naują vadinamosios debesų kompiuterijos paslaugų valdymo ir suderinimo įrankį „JuJu“. Tačiau „Linux“ entuziastai perspėjami, jog suderinamumas su ARM mikroprocesoriais dar nėra „kaip reikiant išbaigtas“.

„Žinau, jog dar kol kas niekas nemėgina kurti debesų kompiuterijos sprendimų, naudojant ARM architektūrą, tačiau tai yra labai daug žadanti technologijų kryptis. Mes didžiuojamės tuo, jog dirbame kartu su šios ekosistemos lyderiais, ir šį funkcionalumą pirmiausia pristatysime būtent atvirojo kodo bendruomenei. Tai – reikšmingas pasiekimas“, – komentavo Jane Silber savo oficialioje kalboje.

„Canonical“ vadovė taip pat paaiškino „JuJu“ paskirtį. Iš esmės tai yra atvirojo kodo pagrindu veikianti programa, kuri automatizuoja debesų kompiuterijos principu veikiančių programų įjungimą ir išjungimą. „JuJu“ sistemų administratoriams leidžia suformuoti užduočių, kurias reikia atlikti, paketus. „Įsivaizduokite [debesų kompiuterijos] paslaugas tarsi tai būtų programų paketai. „Ubuntu“ aplinkoje paprašote kurio nors paketo, ir jis yra įdiegiamas. Pašalinate jį, ir jo nelieka. Paslaugas galima traktuoti analogiškai – paprašote jos, ji įdiegiama; atsisakote jos – ji pašalinama“, – aiškino J. Silber.

Portalas „PC Advisor“ praneša, jog „Canonical“ jau pademonstravo ARM procesoriaus pagrindu surinktą serverį, valdomą „Ubuntu 11.10“ operacinės sistemos. Daugiau apie šios OS naujoves žiūrėkite video.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed