„Windows XP“ švenčia 10 metų jubiliejų
Programinė įranga
Trečiadienis, 12 Spalis 2011 11:02

Šį spalį operacinė sistema „Windows XP“ švenčia 10-ąjį gimtadienį, pranešė „Microsoft“.

Prieš dešimtmetį buvę aukščiausio lygio programiniais sprendimais, „Windows XP“ ir jau 8-ąją žvakutę į tortą smeigiantis biuro programų paketas „Office 2003“, dabar užleidžia vietą naujausiems „Microsoft“ sprendimams – „Windows 7“ ir  „Office 2010“, sakoma bendrovės pranešime.

Pasak bendrovės atstovų, prieš dešimtmetį nei namų vartotojai ar darbuotojai, nei programinės įrangos kūrėjai nesitikėjo, kad darbo aplinka galėtų būti tokia dinamiška, o dabar glaudžiai bendradarbiaujančios „Windows 7“ ir „Office 2010“ komandos leidžia kiekvienam vartotojui savo darbo vietą perkelti į patogią aplinką (namuose, biure ar keliaujant), ir taip padidinti kiekvieno darbuotojo ir visos kompanijos efektyvumą.

„Windows XP“ atšvęs dar tris gimimo dienas ir pabaigs gyvavimą 2014-aisiais metais. Iki palaikymo pabaigos likus vos daugiau nei dvejiems metams, bendrovėms patartina apie produktų atnaujinimą galvoti jau dabar, sakoma pranešime.

Įdomu, kad 10 metų senumo „Windows XP“ operacinė sistema,  „Net Applications„ duomenimis, tik šią vasarą nukrito žemiau 50 proc. visų operacinių sistemų rinkos dalies.  Liepos mėnesį „Windows  XP“ rinkos dalis buvo 49,8 proc., o „Windows 7" – 27,9 proc.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed