3DMark našumo testų programa skirta Android įrenginiams – jau kitais metais
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 01 Gruodis 2011 00:04

Kompiuterių našumą matuojančios programinės įrangos kūrėja, Suomijos bendrovė „Futuremark“, vakar paskelbė ketinanti kitais metais išleisti „Android“ platformai skirtą „3DMark“ programos versiją, rašoma TechCrunch.com. „3D Mark for Android“ pavadinimą laikinai turintis įrankis bus skirtas įvertinti grafikos apdorojimo pajėgumams mobiliuosiuose įrenginiuose.Sparčiai tobulėjant planšečių ir išmaniųjų telefonų techninėms galimybėms, šie prietaisai vartotojų vis dažniau yra naudojami pramogoms, kuriomis visavertiškai ankščiau buvo galima mėgautis tik sėdint prie stacionaraus kompiuterio.

Dabar gi žiūrėti aukštos raiškos filmus ar žaisti įspūdinga grafika pasižyminčius kompiuterinius žaidimus galima bet kur. Tiek išmanieji telefonai, tiek planšetės jau dabar iš esmės vadintini mobiliaisiais kompiuteriais. Tad kodėl jų spartą matuoti turėtume tik specializuotais įrankiais, o ne tais, kurie skirti visaverčiams kompiuteriams?

Būtent tokį klausimą tikriausiai iškėlė „Futuremark“, o turint mintyje tai, kad keturių branduolių procesorius turintys mobilieji įrenginiai jau ne už kalnų, galima teigti, kad jis iškeltas buvo pačiu laiku.

Bendrovės išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad šiuo metu kuriama programa pasižymės galimybe matuoti įrenginio našumą naudojant sintetinius tekstūravimo (angl. „rendering“) bei centrinio procesoriaus, taip pat fizikos skaičiavimų testus. Gautus rezultatus bus galima patalpinti nuolat atnaujinamose ir prižiūrimose duomenų bazėse bei palyginti su kitų įrenginių pajėgumais. Vartotojams tai suteiks galimybę žinoti ką verta pirkti, o ko ne.

Bendrovė taip pat netiesiogiai pranešė, kad ruošia „3DMark“ programos versiją skirtą ir būsimai „Windwos 8“ operacinei sistemai, kuri bus pritaikyta visaverčiam naudojimui ir planšetiniuose kompiuteriuose.

Kol kas nėra žinoma kada programa turėtų pasirodyti ir kiek ji kainuos.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed